Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1346 odpowiedzi na ten temat

#721 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 11:19

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Racja!!! W Niemczech jest lepsza kultura niz w Polsce....
2Lata temu moj tata jechal bizonkiem szosa i czeka juz ponad5min zeby wszystkich przepusci, no i na koncu jechal facet TIR-em...Zapie***la szybko i po hamulcach bo prawie by sie nie zmiescil....i cos sie tam drze na tate ze na styk moze przejechac....tata mu reka do gory i bach srodkowego ;) ...A on wlasnie przejezdzal...zaraz po hamulcacha moj tata wlasnie ruszyli patrzy w lusterku a on loma wyciagnal i leci do niego a starszy full gaz i spiepsza ;) ...... i jak tu mowic o kulturze na drodze??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 11:05
  •  

#722 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 11:52

Wypadki w rolnictwie i naszym domu tak jak pisałem w Polsce nie liczy się bezpieczeństwo i kultura tylko honor na drogach... Po prostu jest tyle drechów którzy jeżdżą starymi BMW i Golfami i autami firmowymi (tych mam już kompletnie dosyć) którzy myślą że są święci do potęgi i wszystko mogą na drogach

#723 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 12:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A ja mam pytanie odnośnie kultury jazdy, mam droge A4 niedaleko mnie i czasami musze nią jechac, są tez inne mniejsze drogi które mają skrajny prawy pas ciagły oddzielający jezdnie od pobocza, znajomy dostał mandat jak jechał tym poboczem(ma z 2 m szerokości-idealnie na takie pojazdy) ja teraz jeżdże przy lini żeby na jakichś ćwoków w niebieskich nie trafić, wynikiem tego osobówka mnie może na '3' jakoś wyminąć natomiast ciężarowy to już nie bardzo, trąbienia, fakasy itp są na porządku dziennym.. Jak jeździć kulturalnie i przepisowo ? :|
Na dodatek już dwa razy ktos przy wyprzedzaniu mnie lekceważąć moje niemal 30km/h urwał tylny zderzak o moje przednie lewe koło..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 12:47

Wypadki w rolnictwie i naszym domu skrajny pas jest przecież dla pojadów wolnobierznych więc nierozumiem dlaczego dostałeś mandat, tzw sos-y czyli te skrajne pasy po to są żeby ciągniki jeździły a mnie wkurzają ludzie którzy osobóekami jadą tymi sosami na zachodzie za jazde tym skrajnym pasem osobówka od razu dostaje się ciężki mandat tylko u nas emeryci i jakieś panienki jexdzą poboczami,

#725 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 13:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Racja, Ci w autach firmowych to jest dopiero porażka, taki jeden w aucie firmowym spowodował wypadek, tir w rowie, dwie osobówki rozwalone + jedna dachowanko miała, a on wychodzi z tekstem "dla mnie i tak nie ma różnicy bo to i tak auto firmowe''

KS Falubaz

#726 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 14:14

skrajny pas jest przecież dla pojadów wolnobierznych więc nierozumiem dlaczego dostałeś mandat, tzw sos-y czyli te skrajne pasy po to są żeby ciągniki jeździły a mnie wkurzają ludzie którzy osobóekami jadą tymi sosami na zachodzie za jazde tym skrajnym pasem osobówka od razu dostaje się ciężki mandat tylko u nas emeryci i jakieś panienki jexdzą poboczami,

Ja nie dostałem ;)
Chodzi mi o droge z jedną jezdnią w każdym kierunku ruchu
A pobocze zawsze będzie poboczem, nie można nawet sie na nim zatrzymać jeżeli jest ciagła ;)

#727 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 sierpień 2008 - 19:51

Wypadki w rolnictwie i naszym domu szkoda ze nieda sie zrobić małej prowokacji np jazda kombajnem i wyłapywanie drogowych debili przez gliniarzy ale może kiedyś..........

#728 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 20:01

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kultura na polskich drogach lezyy...
A dzisiaj sie zdziwilem gdy samochod na niemieckich blachach a mieszkam na wschodzie zjechal prawie do rowu by przepuscic kombajn SZOK!!

#729 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 09 sierpień 2008 - 20:39

Wypadki w rolnictwie i naszym domu no i tak powinno być a nie tylko rolnicy muszą cały czas ustępować

#730 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 10:49

Kultura na polskich drogach lezyy...
A dzisiaj sie zdziwilem gdy samochod na niemieckich blachach a mieszkam na wschodzie zjechal prawie do rowu by przepuscic kombajn SZOK!!

Jak znam życie 1 na 100. Ale dobrze że chociaż kilku takich jest.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2008 - 11:05

tak jak pisałem w Polsce nie liczy się bezpieczeństwo i kultura tylko honor na drogach... Po prostu jest tyle drechów którzy jeżdżą starymi BMW i Golfami i autami firmowymi (tych mam już kompletnie dosyć) którzy myślą że są święci do potęgi i wszystko mogą na drogach

ja już nauczyłem dwójke takich pacanów jeździć. poprostu nieodsunąłem się ciągnikiem bo niemiałem miejsca z prawej strony i jeden oberwał sobie zawieszenie na poboczu (opel calibra) a druga blondynka nieopanowała i poleciała w pole...... i teraz jak widzą sprzęt rolniczy to odrazu się odsuwają......

#732 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 10 sierpień 2008 - 12:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Proponuję z tą kulturą zacząć od siebie! I w mieście i na wsi są ludzie którzy ustąpią drogi a są tacy co na hama się wepchnął ! A co do winy kombajnisty ! Niestety szerokość kombajnu jest większa jak dopuszcza prawo do normalnego ruchu po drogach. Dlatego to obowiązkiem kombajnisty jest zachowywac szczególną ostrożnośc i to on odpowiada za wypadki. To kombajnista prowadzi pojazd specjalny po drodze publicznej a przepis może głupi mówi że heder trzeba wozić na wózku i kropka. Te zasady dotyczą wszystkich pojazdów ponadwymiarowych.

#733 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 12:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Bartek ja cię rozumie ale są żniwa... każda sekunda się liczy... by skosić przed opadami deszczu... rozumię cheder ściągać w classach czy innych nowych kombajnach na które rolników nie stać... tam założenie chederu i zdjęcie go zajmuje z 15minut a niestety w bizonie z dobrą godzinę a zdjęcie z 2 godziny.... Ja już sam teraz wjeżdżam na chama ciągnikiem bo przecież nieraz do ruchu się nie można dostać... oczywiście zaraz trąbienie i te sprawy idą w rachubę a jak ktoś próbuje mnie wyprzedzić a mam coś szerokiego.. i zaczyna trąbić na mnie i stara się wyprzedzić to takiemu palantowi nie zjeżdżam i jadę do domu poduki nie wjadę na podwórko niech sobie cham poczeka....

#734 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 12:55

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Odnosnie kultury na drodze mozna wiele rozmawiac......zarowno na wsi jak i w miescie znajda sie kulturalni kierowcy. Ale.....sa tez przypadki gdzie czasem trzeba nawet z ciagnika na kilka chwil wysiasc bo ktos zajechal droge...tyle ze wtedy bez klucza, badz czegos "efektywnego" nie wychodze ;) Mieszkam przy drodze krajowej nr 486 i czasen naprawde ciezko jezt wyjechac z podworka, poza tym wiadomo ze ciagnikiem tak szybko nie wlaczymy sie do ruchu... Z reszta-takie jest zycie i nikt nie zmieni postepowania ludzi na drodze :D

#735 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:28

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A tak wogle kierowcy samochodów traktują motocyklistów jak zwykła szmate. Dzisiaj wracam z kościoła to facet mi zajechał droge. To ja skuterkim pózniej to samo zrobiłem .Jak zaczł trąbić. To ja myśle sobie: Czekaj ty KU!@#. Jechałem za nim aż do sklepu tak dostał wpier!@l odemnie że okularki się pogieły. Obawiam się że pies go nawet niepozna.

#736 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:30

Wypadki w rolnictwie i naszym domu hahahaha dobre ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#737 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 15:17

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Prawidlowo Panie @PASSAT :D Co prawda nie jestem zwolennikiem przemocy, ale sam kiedys tez wyciagnalem goscia z auta na swiatlach w czestochowie, gdy zaczal odwalac manewry ;)

#738 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 sierpień 2008 - 15:30

Wypadki w rolnictwie i naszym domu niedawno w płocku jakiś gościu zaczął szpanować swoim czarnym bmw i zajechał drogę innej bm-ce. żeby było ciekawiej to był samochód z BORu tak że gościu jak się zatrzymał na światłach to niezdążył zgasić nawet silnika bo już lizał glebe jak go dorwali............ :D :) :) ;)

#739 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 19:38

Wypadki w rolnictwie i naszym domu moj tata kiedys jechal ciagnikiem przez ulice i jakis TIR prawie mu zrobil z d*py garaz to moj tata mu pokazal ze jest fiut koles sie zatrzymal wysiadl ale moj tata na to przygotowany wyciagnal taka gumowa rure wiec jak koles ja ujrzal to wsiadl z powrotem i pojechal takze jak gdzies jedziecie to berzcie cso ze soba koniecznie bo nie wiecie kiedy jaki swir z zakrtetu wyjedzie

a ja jezeli chodzi o tamtego kombajniste do nie dostanie kary za to ze mial heder nie odczepiony bo moze miec 4 m tylko musi miec koguta czyli swiatlo zolte blyskajace tak jest w przepisach i dotego musi miec wlaczone ostwietlenie ale za to ze nie mial uprawnien no to ma przesrane chociaz nie wiem jaka kategorie by musal miec czy kategorie M czy T bo T jest na maszyny wolno bierzne a M na inne maszyny rolnicze(np ciagnik)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 21:00

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Teraz zrobie troche OT ale musze to sprostowac co napisal Martinez

po 1 Teraz kombajny z nie odpietymi hederami beda zatrzymywane (bez wyjatkow) i kombajnisci beda surowo karani nie wazne czy bizon (przy ktorym zeby zdjac i zalozyc heder pol dnia roboty) lexion 600 czy claas mercator z kosa 3,20 heder ma byc na wozku i kogut musi byc wlaczony poniewaz elementy hederu beda wystawaly poza wozek (co jest nie dopuszczalne) slyszalem ze nawet na przejaz przez droge publiczna z np siewnikiem zbozowym 3m trzeba miec pozwolenie ale mysle ze maszyn podpietych do traktora nie beda sie jeszcze tak czepiali ale kombajny na pewno

po 2 Pierwszy raz slysze o kategorii M Martinez a kombajn to nie jest pojazd wolnobierzny? Kat T upowaznia do jazdy wszelkimi pojazdami wolnobierznymi po drogach publicznych lecz aby pracowac w polu komajnem trzeba miec ukonczony kurs kombajnisty
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)