Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#701 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2008 - 19:54

Wypadki w rolnictwie i naszym domu wczoraj jak byłem w płońsku po części do kombajnu słyszałem ciekawy temat; pewna pani pojechała sprawdzic kombajniste czy się nieobija i wjechała samochodem na pole...... i zapaliła się słoma od samochodu.......... no i furka poszła z dymem

ps w kombajnie mam 2 i 6kg gaśnice i 30 litrów wody w bańce.
w tym roku coś dużo kombajnów sie pali. w okolicy juz chyba 7 sie zapaliło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 19:41
  •  

#702 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2008 - 20:08

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Gdzieś nie daleko mnie w ten poniedziałek, spalił się ciągnik z prasą rolującą, chociaż słyszałem rożne wersje to ta jest prawdziwa. Tamten ciągnik był głównym w gospodarstwie.

#703 Share bandi61

bandi61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna, Rolnictwo, Samochody Ciężarowe...

Napisany 03 sierpień 2008 - 13:06

Wypadki w rolnictwie i naszym domu To wielka tragedia traktor i prasa jednocześnie poszła z dymem ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 03 sierpień 2008 - 21:29

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W mojej miejscowości przejeżdżali pilarze ciągnikami leśnymi i od jednego poszła iskra. Spaliło się kilka metrów ścierniska. Na szczęście.... I przy okazji urwali hydrant i pogięli kumplowi bramę...

#705 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 05 sierpień 2008 - 21:04

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Koło Sokólki w dniu dzisiejszym koń kopnął w klatkę piersiową 7letniego chłopca. Wylądował w szpitalu ! I niech ktoś powie że dzieci nie trzeba pilnować!

#706 Share twardy12

twardy12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 05 sierpień 2008 - 23:46

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ostatnio koło mnie był wypadek, gościu jechał golfem na zakręcie wjechał centralnie w heder Bizona. Oczywiście kierowca za szybko jechał no i był pod wpływem alkoholu. Co z tym panem jest nie mam pojęcia ale na pewno nieciekawie. Ale najgorsze jest to że winny powinien być kierowca golfa, ale niestety kombajnista nie posiadał uprawnień na kombajn i jechał z nieodczepionym hederem dlatego on zostanie oskarżony o spowodowanie wypadku. Tragedja :angry:

#707 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 11:07

Wypadki w rolnictwie i naszym domu myślę, że w sprawie dzwona golf- bizon powinna być albo wina obopólna, albo kierowcy golfa- już sam fakt jazdy po alkoholu to przestępstwo, a jazda kombajnem nie wymaga uprawnień poza prawem jazdy(jest to maszyna wolnobieżna- uprawnienia to do pracy kombajnem w polu są potrzebne), jazda z hederem to chyba tylko wykroczenie- jak przyciemniane szyby czy wycieki oleju, inna sprawa, że nie wiem jak ma się sprawa poruszania kombajnu po drodze i kwestia Odpowiedzialności Cywilnej- czy kombajn musi mieć wykupione OC czy nie
było u nas kiedyś coś takiego jak potrącenie rowerzysty(zgon) i wina była rowerzysty bo był bardziej wypity od kierowcy samochodu
a z wypadków to wczoraj w nocy paliła się stodoła w Kiełczowie- kilka wiosek od mojej

#708 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 06 sierpień 2008 - 18:10

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niestety chyba nie masz racji. I Kierowca golfa i kombajnista będą oskarżeni i będą mieli sprawę. Kierowca Golfa za jazdę w stanie nietrzeźwym a kombajnista za brak uprawnień i jeżdżenie z hederem. Różbica jest taka że kierowca ma odrazu przestępstwo a kombajnista wykroczenie.

#709 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 18:19

Wypadki w rolnictwie i naszym domu i jednego przygłupka mniej w naszym kraju
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#710 Share twardy12

twardy12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 22:12

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mi chodziło oto że kierowca który kierował kombajnem jest oskarżony o spowodowanie wypadku, a kierowca golfa także zostanie oskarżony o prowadzenie pod wpływem alkoholu, za szybką jazdę no i nie zapięcie pasów. Sorka źle napisałem. Zresztą jak będzie sąd rozsądzi. Ale szkoda kombajnisty bo przez jakiegoś powaleńca ma problemy, rozwalony kombajn i to w żniwa. Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share c355

c355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,filmy,motoryzacja,traktory

Napisany 07 sierpień 2008 - 12:18

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Ostatnio koło mnie był wypadek, gościu jechał golfem na zakręcie wjechał centralnie w heder Bizona. Oczywiście kierowca za szybko jechał no i był pod wpływem alkoholu. Co z tym panem jest nie mam pojęcia ale na pewno nieciekawie. Ale najgorsze jest to że winny powinien być kierowca golfa, ale niestety kombajnista nie posiadał uprawnień na kombajn i jechał z nieodczepionym hederem dlatego on zostanie oskarżony o spowodowanie wypadku. Tragedja :angry:

http://pl.youtube.co...h?v=DN-8Oi4cdLg <-----------to ten golf i bizon?

A co do wypadkow to kilka razy slyszalem o poodcinanych palcach np. od kątówki, wójek
siekiera palca trzasnal, kilka razy od krejzegi i jak kilka lat tem wchodzil na przyczepe ze sloma to spadl na zaczep i zebra polamal ja wtedy jechalem i nawet nie zobaczylem co i jak tylko jak juz lezal ale na szczescie mu sie nic nie stalo i jak kiedys byk sie zerwal z łańcucha to też wójek złapał za łańcóch i rozerwał dłoń ale to wtedy wygladalo aj kwszedl do domu i kilka przebitych gwozdziami nog a wiecej to sobie nie przypominam. ;) A i jeszcze kiedys jechal chlopak do na do wsi przyjechal z Ameryki (usa) do babki na wakacje i jechal motorek chyba wsk i nie mial chamulcow a to bylo w srodku zniw i jak droga jechal i BIZONEM ZO56 sie koleś nawracal i wpadl chlopak w herder i reke mu ucielo czy tam nadcielo wiem ze probowali przyszyc ale nie udalo sie i zczerniala i musieli amputowac i to prawa i ma chlop pamiatke z wakacji na cale zycie co nie?
Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

#712 Share twardy12

twardy12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 12:45

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Nie nie to nie ten golf ale podobnie to wyglądało.
Zobaczcie ten link. I poczytajcie opisy pod tym. Sami miastowcy sie wypowiadają co g... wiedzą
http://wiadomosci.on...6,449,item.html

#713 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2008 - 21:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu a ja się kłoce z tymi mieszczuchami. mój podpis maciek123.i wy też moglibyście bronić kombajnistów. mój tata kilka lat temu na prostej polnej drodze o mały włos minął debila na motorze (tydzień puźniej ten sam idiota walnął w agregat uprawowy) bo pewnie by go przeciął na pół. i niedawno drugi czubek samochodem zaczął mijać ojca jak zkręcał z głównej drogi do podwórka, a żeby było ciekawiej zatrzymały się samochopdy przed i za kombajnem a ten jeden się trafił.....

#714 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2008 - 23:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu .

Edytowany przez robuch6, 25 sierpień 2011 - 22:59.

#715 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 23:52

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Co za buraki, ja pierdyle weźcie mnie trzymajcie bo nie wyrobie, banda frajerów :angry: Napisał, że zadzwonił na policje bo kombajn z hederem jechał, co za ku..fon :angry: Zaje...... go i tyle pedała :angry: :angry: :angry: Moje posty wiadomo, UrsusCzesio
Mój Wladimirec podbija świat

#716 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 00:04

Wypadki w rolnictwie i naszym domu też zacząłem tam dyskusję- i to pod swoim nickiem jakiego używam na każdym forum- broniąc kombajnistów- przecież takie autko i tak nie ma szans- gdyby nie było chederu i tak biło by w przenośnik pochyły- a za nim skrzynia, powyżej pomost, młocarnia- 800 kilo pędzące ok 80 km/h nie miało by szans wobec tych prawie 10 ton

#717 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 sierpień 2008 - 00:12

Wypadki w rolnictwie i naszym domu .

Edytowany przez robuch6, 25 sierpień 2011 - 22:59.

#718 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 05:50

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Skoda..
ciekawe kogo wine orzekna i czy kombajn spełniał wszystkie wymogi..

#719 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 10:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu twardy przeczytałem wszystkie (no prawie komentarze) i aż nóż się w kieszeni otwiera gdy czytam jak na kombajnistę mówią "burak" czy aby zdemontował heder.... przecież w bizonie demontacja hederu to dobre 2godziny!!!!! Nie wiem czy oni nikogo znajomego na wsi nie mają??? Przecież to jest poprostu nie do zrozumienia... dziewczynki pewnie gadały prędkość pewnie koło 100km/h i wynik.... Byłem u naszych zachodnich sąsiadów i tam to jest dopiero full kultura po prostu tak powinno być gdy widzą ciągnik czy kombajn sami zjeżdżają z drogi by mu ustąpić... a w Polsce tak jak ktoś napisał w komentarzach nie liczy się bezpieczeńtwo tylko honor... Ile razy miałem sytuację kiedy jadąc ciągnikiem jakiś miastowy pier****olony pokazał mi środkowy palec... A o jeździe kombajnem nie wspomnę wyprzedzanie na tzw. chama czy prawą stroną... i jak ma nie być wypadków... nie dziwie się policji że stawia coraz więcej fotoradarów... powinni jeszcze coś zrobić z motocyklistami na ścigaczach... jazda przez wieś 170km/h często na jednym kole.... strach wogóle wyjść na droge... nie powiem że nie lubie motorów ale jak popatrze na choopery to widzę jak on jeźdżą 70km/h bo motor ma wtedy najlepszy dźwięk... Nie powiem że nie lubie jeździć szybko... mam autko nawet ze sporawą ilością KM pod maską ale nie po wsi!!! U mnie bym przekroczyl 100km/h musi być dorga dwupasmowa!!!! Ja wszystkich tych miastowych co tak cwaniakują bym przywiózł na tydzień na wieś i zobaczyłbym co by poweidzieli po tej "kuracji" i czy dalej by mówili że przeciętny rolnik ma tak super!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 11:18

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja tam jak weszłem na te komentarze , to myślałem , że z krzesła spadne , i moje ostre komentarze są pod endrju00711 . Jak niektórych czytam , to mam ochote go skopać w centrum miasta , i niech zapie...la u mnie w żniwa na wsi , to zobaczymy jakie by miał zdanie o rolnictwie , i o składaniu chederu na droge .