abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamillo0    132

Kiedyś jak mój starszy brat był mały(starzy mi opowiadali),to go krowa wzieła na rogi,podrzuciła do góry i jeszcze raz odbiła i spadł na ziemie.

Chyba sobie obojczyk złamał i jakieś rany miał.

 

A kolesia w okolicy bera wciągła,a drugiego prasa kostka,w podbierakach grzebali a traktor chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dokladnie 16 wrzesnia tego roku kolegi ojciec oral taki ugor u siebie kolo lasu chyba bylo tego 0,2 hektara, owe pole przegradzala skarpa no to on na nia prosto najezdzal i udawalo sie wjechac tak bylo kilka razy , ja sialem obok jego na gorze nawozy z ojcem ktory kultywatorowal pod przenzyto odrazu, no idalej najezdaal ten facen na ta skarpe i w pewnym moncie C 330, zaczal isc w bok na szczycie skarpy a to ciagnik bez kabiny i blotnikow byl i wciagnelo mu kolo prawa noge, i zatanczyl na skarpie i ciagnik nakryl sie kolami a on pod nim, my bylismy ciapolotem z turem akurat no i z byka w kolo udalo sie nam z ojcem podniesc troche tyl jego ciapka aby go wyjac, wyjelismy go ,facet zmarl po 30 minutach dopuki dojechalo pogotowie. Ajak go wyjelismy to facet siedzial z nami gadal paierosa zapalil, ja to w szoku bylem.Potem lekaz co go badal to nasz znajomy mowi ze on mial polamany kregoslup, przebite jdno, a drugie odbite pluco, polamane nogi A moze nieuwierzycie ale jak go wyjelismy to on wstal i chodzil , mnie to jeszcze dziwi. I tak to juz jest w rolnictwie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Tylko kabina gwarantuje bezpieczeństwo kierującemu ciągnikiem przeżycie w dobrym stanie takie wypadki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie wszystkie ciagniki sa z kabina a ze on nie mial to co zrobisz wszyscy mu mowili ale on wiedzial swoje.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

nie przekonasz tak jak mój sąsiad zawsze siadał na zaczep przyczepy między ciągnikiem a przyczepą jak ktoś jechał ciągnikiem, ja mu na to nie pozwalałem to się zły robił ale dalej jeździ na zaczepie pomimo że 20 lat temu zleciał i przyczepa pzrejechała mu po nogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

jak miałem 15 lat zmienialiśmy z sąsiadem cynki przy bronach. no i jeden z cynków pęk przy dokręcaniui dostałem z nakretki i kawałka cynka w twarz raczej w ust. no i wyplułem trzy zęby i chciałem dalej robić. ale koleś do mnie chyba ci krew leci. a ja do niego a jo. i poszedłem do domu do lustra i się uśmiechnełem. i patrze brakują mi 3 zeby i wtedy się zaczeła jazda. na pogotowiu założyli mi 7szwów no i się okazalo ze zeby są ułamane równo z dziąsłem. a co najgorsze to jedna nić jężdziła mi po nerwie od zęba. ( poszła 1 jedynka i 2 dwójki dona i górna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro93    0

u mnie w okolicy jakieś 2 lata temu facet wyciągał kołek z ziemi i ciągnął za łańcuch (na końcu łańcucha była krowa) no i ten kołek tak wyciągnął że nie ma już swojego oka tylko sztuczne


siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

W grudniu 2002r ok. godz.czwartej nad ranem obudził domowników błysk a potem dziwne odgłosy,buczenie,migające ekrany wyłączonych tv i agd....Włączone światło raziło niczym błysk spawarki.Po kilkunastu minutach przyszło najgorsze.Przerażające wycie,ryk bydła w oborze pamiętam do dziś.Zginęły największe krowy (napięcie krokowe),potem krowy cielne które przeżyły rodziły cielęta zdychające zaraz po porodzie.Policyjne zdjęcia pokazały masakrę w oborze.Przyczyna to zerwany przewód zerowy między domem a słupem.Ale ów drut pękł tak,że owinął się wokół kabli fazowych i wprowadził napięcie na zero.Straty zamknęły się kwotą blisko70 tys.zł. Szczęście ,że nam domownikom nic się nie stało. W\w sumę wypłacił ubezpieczyciel energetyki.

Posty piszemy w pierwszym okienku.... :P


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryzomaniak    0

Często wypadki w rolnictwie są z udziałem dzieci. Czasem rodzic nie ma co zrobić z dzieckiem i zabiera je na pole. Rolnicy w Holandii znaleźli ciekawy sposób na to aby dziecko było bezpieczne podczas pracy rodzica na polu. Umieszczam link do fotografii gdyż zabezpieczenia strony nie pozwalają jej skopiować-5 fota od gury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Zabawna uwaga ale mam nadzieję że nieprawdziwa!

 

Parę dni temu na Podlasiu byk taki z 700 kg. poturbował poważnie 27latka. Chłopak ledwo uszedł z życiem, bo ojciec w końcu byka odgonił. Byk był trzymany luzem w kojcu i chłopak wszedł do niego dorzucić mu siana, a byk go nagle zaatakował. Dlatego byki powinny być trzymany na uwięzi lub w takich kojcach aby nie trzeba było do nich wchodzić. Dobrze też założyć kółko nosowe i mieć tak zwaną laskę do prowadzania byków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczona była chociaż? Daj se spokój z takim pisaniem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Ja miesiąc temu spadłem z drabiny. z 2metrów na beton. Przykra sprawa bo na beton i mam złamane 2 nogi. Jedna w kostce (mniej powazne) druga sropa i tu już jest lipa bo operacyjnie mi to nastawiali. I juz czytałem na AF ludzie myślą o bezpieczeństwie po fakcie a to jest zgubne. Jeden plus to że teraz mam czas żeby pobuszować po AF. Pozdro wszystkich....


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Jestem ciekaw jaka była przyczyna Twojego upadku paulus841.

Z mojego doświadczenia jest ich kilka:

- połamał się szczebel i w dół,

- drabina była za krótka i trzeba było kombinować i buch!

- wchodziłeś nie trzymając się dwoma rękoma,

- obuwie zamiast butów to klapki, kapcie albo coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michas1934    10

U moje sąsiada gośc balotował słome i mu sie pobieracz zapchał a jezdził zetorem 7211 wiec właczył hamulec wom i pochwili sie zalaczył i gościawciągło do srodka zgon na miejscu

Gosć balotował nie daleko domu wiec zona wysłała dwójke dzieci z obiadem do ojca na pole ,ojciec kazał iść dzieciom do domua one go nieposłuchały i schowały sie w słomie i je zbalotował gdyzobaczył krew na balocie i ze tojego dzieci wzioł sznurek i sie powiesił a zonie wysiadła psycha

A inny przypadek facet podniósł komore balociarki i mu rece obcieło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. A jeszcze większą tragedią było samobójstwo prawdopodobnie żywiciela rodziny.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0
Gosć balotował nie daleko domu wiec zona wysłała dwójke dzieci z obiadem do ojca na pole ,ojciec kazał iść dzieciom do domua one go nieposłuchały i schowały sie w słomie i je zbalotował gdyzobaczył krew na balocie i ze tojego dzieci wzioł sznurek i sie powiesił a zonie wysiadła psycha

 

słyszałem o tym cos i ponoc matka tych dzieci i zona tego kolesia utopila sie w stawie.

 

mojego kumpla dziadek dostal zawalu na kombajnie i przelecial przez kierownice i wpadl w heder wiadomo co sie stalo ..

 

ja kiedts spadlem z przyczepmy ze snopkami schodzilem i mi snopek wylecial a ja razem z nim na dol jakies 3m na plecy spadlem ale zlapalem oddech i bylo dobrze

 

raz bym zabil kuzyna :) bo myslalem ze nie ma pradu a oni tylko an chwile wylaczyli i zaraz byl a on poszedl grzebac przy sile 320V czy cos kolo tego.. dobrze ze go nie trafilo ..

 

kzuyn mi mowil ze jak mial praktyki to kolesiowi na maszynie jakies 3 palce ucielo i kazdy polecial w iina strone warsztatu ale chyab udalo mu sie je przyszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

My mamy pole na takiej górze koło ulicy i kiedyś chyba 3 lata temu pojechaliśmy zbierać tym zestawem trawę na kiszonkę, i załadowaliśmy pół przyczepy trawy żeby podjechać i jechaliśmy i w połowie góry ciągnik staną przód zaczął skakać zaczęło cofać do tyłu, mojego taty znajomy kierował puszczał lekko sprzęgło żeby ruszyć i przód podskoczył a ciągnik stanął pionowo pod górą. Obyło się na tym że okładziny na tarczy sprzęgłowej były powyrywane i dobrze że ciągnika nie przepołowiliśmy jak go stawialiśmy... a z ulicy było tylko widać przód ciągnika jak wisi w górze

I tak zdarzyło się 2 razy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

http://www.tvn24.pl/12690,1592184,0,1,pija...,wiadomosc.html

 

Coś z pokroju 'wypadków w rolnictwie'. Tym razem podróżnik zwinał 60tke, i podróżował w celu zdobycia alko. Hardcorowiec :) Szkoda Ursusika :)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek12    0

nie wiem czy ten temat tu może być ale wydaje mi się jak najbardziej jak dziś pamiętam 28.09.2008 r o godzinie 19:00 na moich oczach zginęła czwórka motocyklistów 1 km o tego miejsca w którym stałem z kolegami :) [*][*][*][*]

 

 

http://www.straz.kepno.com.pl/?a=387


ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj