Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#641 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 15 czerwiec 2008 - 10:28

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Unas w czasie zbioru rzepaku przy duzej temp bizonek sie zaczął jarać, ale gaśnice byly na miejscu wiec nic takiego sie nie stało, trzeba bylo wymienic pasy jezdne i koło przekładni bezstopniowej:D
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 19:57
  •  

#642 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2008 - 19:43

Wypadki w rolnictwie i naszym domu .

Edytowany przez robuch6, 25 sierpień 2011 - 23:03.

#643 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 20:01

Wypadki w rolnictwie i naszym domu I tak to jest jak sie zapierdziela niewiadomo ile
Mój Wladimirec podbija świat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2008 - 20:32

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Prędkościomierz zatrzymał się na 145 km/h, a ograniczenie do 90km/h

#645 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 20:41

Wypadki w rolnictwie i naszym domu i pewnie cała wina i krzyk na rolnika bo za długi pług miał? słyszałem o przypadku jak małolat miał podkręcony skuter że szedł ponad 120 i na zakręcie wyleciał wprost pod samochód z naprzeciwka, znajomego wujka, i ten znajomy dostaje kartki "morderca" itd a przecież niczym nie zawinił

#646 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2008 - 20:48

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Nie wiem jak teraz jest, bo z 15 kilometrów ode mnie było, a on tylko skręcił w lewo aby pojechać 100 metrów do drogi która prowadzi do jego domu.

#647 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 21:44

Wypadki w rolnictwie i naszym domu no i tu się zgodzę ze zawsze wina jest rolnika !!!!!!!!a nikt nie zwraca uwagi jak inni jezdzą u nas był tamtego roku wypadek małolat ścigaczem jechał ile tylko fabryka i wbił się w ursusa jadącego prawidłowo z naprzeciwka i teraz tylko kierowca traktora ma motanine bo miał ciągnik nieopłacony
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#648 Share Krystian93r

Krystian93r

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 07:17

Unas w czasie zbioru rzepaku przy duzej temp bizonek sie zaczął jarać, ale gaśnice byly na miejscu wiec nic takiego sie nie stało, trzeba bylo wymienic pasy jezdne i koło przekładni bezstopniowej:D

U nas sie tak zajarał że sie nie udało ugasic... :)
A co do tego że zawsze wina na rolnika to np. jak ktos w kombajn wiedzie to wina na rolnika bo heder trzeba odpinac :) a wiadome ze mało rolników co odpina heder żeby na droge wyjechac...W żniwa to można łatwo sie wpakowac pod kombajn i niestety uważac trzeba.

#649 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 08:12

Wypadki w rolnictwie i naszym domu trzeba uważać ale i czasami jest wina, fakt może i nie widzi do tyłu, ale znajomy jechał drogą polną a w zdłóż tej drogi kosił kombajn (dopiero zaczynał) i dojechał do końca i żeby sięzawrócić śmiało cofnoł tyłem kombajnu na droge prosto na znajomego który jechał drogą tyle że nie w ciągnik ale w przyczepe wbił się tył kombajnu, fakt na polu trzeba uważać na kombajn ale nie powinien po drodze jak po polu sobie manewrować, bo czasami zbyt śmiało kombajniści zawracają się na skraju pola

#650 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 20 czerwiec 2008 - 19:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kilka dni temu chłopak lat 21 kończył robić sianokiszonkę prasą. Za gruby wał zielonki i prasa się zapchała. Zamiast wyłączyć napęd wepchnął ręce w maszynę. Skończyło sie zmiżdżeniem lewej dłoni. Szkoda chłopaka mógł wyłączyć a przez pośpiech i lekceważenie stracił dłoń!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share lukasz16s

lukasz16s

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 19:31

Wypadki w rolnictwie i naszym domu to ja jak jechałem z tatą ursusem 1604 z pługiem 5 obracaną drogą na gdańsk przed Trąbkami Wielki jeden gościu z rozpędu wjechał nam na ostatni skibe a naszczęscie zdązył wychamować i lekko wgniutł maskie
JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

#652 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 czerwiec 2008 - 09:46

(19 czerwca) w samo południe jadący droga powiatową ciągnikiem 57 ? letni mężczyzna mieszkaniec gm. Lubień Kujawski w ogóle nie reagował na sygnały dźwiękowe przekazywane przez kierowców jadących za ciągnikiem. Ciągnik swoimi gabarytami i umyślnością jazdy kierowcy po całej drodze, utrudniał swobodne wyprzedzenie przez pozostałych uczestników ruchu znajdujących się za ciągnikiem. Powiadomieni telefonicznie policjanci z miejscowego posterunku niezwłocznie zatrzymali kierowcę ciągnika. Okazało się, że jest pijany ponad 2,5 promila alkoholu. Na dodatek nie posiadał przy sobie niezbędnych dokumentów uprawniających do poruszania się pojazdem pod drodze publicznej. Teraz grozi mu kara, nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Mieszkam 8 kilometrów od tej miejscowości, znajomy jechał i mówił, że szalał po całej drodze, dobrze, że nikomu nic się nie stało.
Tak to jest jak się pije i siada za kółko.

#653 Share rolnik96

rolnik96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,modelarstwo rolnicze,motocykle

Napisany 22 czerwiec 2008 - 11:28

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Od mojego kolegi dziadkowi na pile ucięło kciuk;/ Od mojego kolegi taty uderzyło korbą w brzuch ale żyje:) ;) Mojemu koledze palec zmiażdrzyło palec bo ciągnik był na lewarku dzwigniety i mu na palec cały ciągnik spadł;/

#654 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 11:43

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Nie tak dawno mojej miejscowości jakiemuś facetowi sprzęgło przeciążeniowe wciągnęło ubranie ale przez to ze był silny to się zaparł i nic mu się nie stało oprócz straty ubrania. Tak to już jest jak się zdejmie osłonę i nie wyłączy WOM-u.

#655 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 22 czerwiec 2008 - 11:52

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ostatnio kumpel kiedy wjeżdżał do stodoły ładowarką teleskopową manitou, zachaczył łyżką o filar. Filar poleciał na ładowarkę. Na szczescie uszkodzony został tumik, bak i prawa tylnia lampa. A przy okazji prawie zarwał się dach ;)

#656 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 24 czerwiec 2008 - 22:02

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Rozsądek i osrotżność zawsze się przyda! Teraz krótka przerwa w pracach polowych ale na nosie żniwa i drugi pokos. Jak coś będzie to napiszę! Wszystkim życzę zdrowia!

#657 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 06:43

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Jak zwykle żniwa będą obfitowały w wypaki:/ Apeluje o rozsądek!

#658 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 25 czerwiec 2008 - 16:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzśsąj sie dowiedziałem ze znakomemu mojego taty prasa ucieła ręke bo nie wyłączył wałka w 30 dziestce.W tym roku bedo obkwite żniwa.

#659 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 22:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Od znajomego się dowiedziałem , że w sąsiedniej wsi pod koła traktora wpadła ośmioletnia dziewczynka , której wyleciała piłka , na droge , a kierowca miał 0,22 promila , zaznacze że o dwie setne więcej niż może mieć , i pujdzie siedzieć , przez jedno piwo , a z dziewczynki nie było co zbierać .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 22:26

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A teraz nie jest przypadkiem 0 promili jako maxymalny poziom?
Nie przeszło to ?
Niektórym piwko po męczącym dniu wytarczy żeby nie być w pełni sprawnym..

Nie cytujemy poprzedniego postu... - krolikNH

Edytowany przez krolikNH, 11 lipiec 2008 - 16:27.
Cytowanie poprzedniego postu