Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#621 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 17 maj 2008 - 18:55

Wypadki w rolnictwie i naszym domu dzisiaj mowili w radju ze podczas robienia dachu chlop spadl z niego i nie przezyl nie byl zabespieczony spadl 10m w dol
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 14:31
  •  

#622 Share kon23

kon23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 17 maj 2008 - 19:22

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W sąsiedniej wsi firma naprawiała dach na kościele jeden pracownik spadł z dachu o wysokości 10m na schody koło kościoła śmierć na miejscu miał 23lata pracował bez zabezpieczenia .

#623 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 18 maj 2008 - 11:12

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

moze to nie jest zwiazane z rolnictwem ale we wtorek wypierniczylem sie na wf-ie bo byla śliska trawa i chcialem podac pilke i w ostatniej chwili przd linia koncowa boiska podalem ale sie poslisgnalem i wylecialem z boiska i uderzylem klatka i reka w kraweznik i nie moglem zlapac oddechu przez 5 min klatka zrobila sie plaska jak stol imyslalem ze zebra polamalem bylem na przeswietleniu reki i nie jest zlamana ale stluczona mocno mam oklad na rece przez 24h i musze miec ja zawieszona na szyi zeby odpoczywala nie moge jej wyprostowac bo boli jak cholera mimo bulu chyba sciagne to na sobote bo chce jechac pryskac

myslicie ze dostalbym odszkodowanie?

sory za bledy ale pisze jedna reka

Ja pamietam w 5/6 klasie podst wchodzilem na schody i zbiegal koles z zawodowki i dostalem w okolice luku brwiowego metalowa koncowka od paska.Dostalem 60 zl-bylo to ok 2-3% z ubezpieczenia
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 maj 2008 - 11:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kasiorę dostaniesz, ja za złamaną rekę za terenem szkoły dostałem chyba 200zł :)

KS Falubaz

#625 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 21 maj 2008 - 20:50

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kilka dni temu byłem w gospodarstwie w którym doszło do wypadku. Kobieta jechała na siewniku i przegarniała zboże ręką. Kółeczko chwyciło za obrączkę i urwało IV palec prawej ręki bez większego problemu. Takich wypadków zdarza się kilka w roku a ja do tej pory nie rozumiem po co ono tam jeżdżą?

#626 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 21 maj 2008 - 21:07

Wypadki w rolnictwie i naszym domu pewnie juz byla końcówka i spychała ziarno na kółka

#627 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 maj 2008 - 08:04

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ja spycham ale to na postoju. na siewniku nikt nie jeździ.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#628 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 23 maj 2008 - 16:40

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Trochę samoreklamy!
Mechanizator opublikował w wiki dwa artykuły mojego autorstwa o bhp w czasie zbioru i zakiszaniu traw i nietylko. Krótkie a polecam przeczytać przed robieniem sianokiszonek.
http://www.agrofoto....t...ticle&id=35
http://www.agrofoto....t...ticle&id=36
oprócz tekstu są odnosniki do zdjęć!
Wpisujcie swoje uwagi i ewentualnie pomysły na inne !

#629 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 maj 2008 - 08:26

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Co do postu bartka o tym siewniku- mi kiedyś złapało za rękaw i zaczęło wciągać szarpnąłem i wyrwało mi taki wąski pasek z całego swetra strachu sie najadłem co niemiara <_<

#630 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 26 maj 2008 - 22:28

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Witam :P może to co teraz napisze jest troche nie na temat ALe poniekąt jest to wielka tragedia :D .Dzisiaj umarł znajomy <_< Był to gospodarz który szybko rozwinął gospodarstwo przejete po rodzicach, dokupił ziemi, nowe maszyny itp.Wszystko mu sie jakos układało. Wził duzy kredyt by kupić jeszcze jedno gospodarstwo, LEcz podwineła mu sie noga i nie był wstanie go spłacać <_< Wybrał najgorsze z możliwych wyjść, zaczął pić :lol: .W ciągu 2 lat zrobił sie z niego typowy pijak, ziemia leżąła zaniedbana nikt nic nie robił w gospodarstwie, wszystko zaczeło sie sypać i jego zdrowie też :angry: Dzisiaj rano umarł :angry: miał 37lat. Zostawił żone i dwójke dzieci.
Widać co wódka może zrobić z człowieka :angry:

LEcz nie jest to jedyna tragiczna historia jaka znam .Koleś z sąsiedniej wsi który tez jest młodym gospodarzem jest cieżko chory .Wykryto u niego raka :angry: Ma 26 lat żone i dziecko.Chłopak jest w tragicznym stanie . lekarze dają mu 6 dni życia .

to są dwa tragiczne przypadki które dotkneły znajome osoby :angry:
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 28 maj 2008 - 21:33

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Cześć!
Do kredytów trzeba mieć niestety rozsądną głowę, a nowotwory nie wybierają tylko w nas siedzą!
A ja dzisiaj byłem w dwóch gospodarstwach:
- w pierwszym doszło do wypadku przy pompowaniu gnojowicy-młodego człowieka przy przestawianiu dźwigni pompy beczkowozu złapał bezpiecznik wałka za luźne ubranie. Miał dużo szczęścia bo jak go zaczęło przyciskać porządnie do dyszla to kurtka pękła na plecach i nawineła się na wał. On niestety też doznał połamania czterech żeber i zwichnięcia stawu barkowego z uszkodzeniem torebki stawowej. Kilka miesięcy wyłączony z pracy i do końca życia pamiątka. A gdyby zadbał o osłonę, o przylegające do ciała ubranie to nic by cię nie stało.
http://www.agrofoto....image66541.html
http://www.agrofoto....image66547.html
- przykład drugi - młoda kobieta przegarniała zboże w siewniu w czasie siewu na polu (zawsze mnie ciekawi po co?) złapało ją za obrączkę. Wyrwało IV palec prawej ręki ale nie w stawie a razem z kosteczkami śródręcza. Dłoń zmasakrowana. Nie mogłem zadać jej pytania Czy warto było przegarniać ziarno? bo chyba dobiłby ją jeszcze bardziej. A mąż 29 lat ma jeszcze do niej pretensje że za głęboko łapy pchała. A sam ją na ten siewnik wsadził. A później wszyscy się dziwią że dziewczyny nie chcą zostawać na wsi?!

#632 Share samson

samson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 09:11

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Zobaczcie http://wiadomosci.on...58,11,item.html 8 letnia dziewczynka zginęła pod kołami przyczepy :lol: kierowca nietrzeźwy. Takiego ch**a zabić to mało...

#633 Share Pedrusco11441

Pedrusco11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów
  • Zainteresowania:zaimteresowania to motoryzacja i duze ciagniki oraz taniec

Napisany 01 czerwiec 2008 - 09:55

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja słyszalem tylko o jednym wypadku w mojej okolicy ktory byl z 5 lat temu w zniwa meszczyzna belował słome i zapchało mu sie w podbieraczu i wiec nie wylaczajec womu zaczoł popychac noga i złapało go za nia. a pole mial z 700 od domu na gorce i jego zona oraz pomocnik widzieli jak ciagnik stal bez ruchu na drogi dzien gdy nie wrocil postaniowili pojsc gdy podzeszli to jeszcze zyl na a tylko glowa z belarki wystawala az ciagnik zadusil sie jak zaczelo go wciagac. Bylem tam jak straz z nozycami wyjechala i widok byl okropny bo rozerwalo go na pol a zyl do momentu gdy nie zaczeto rozcinac belarki. Ale rok temu tez niedaleko szczuczyna dziewczyna w wieku 13 lat wypadla z trzydziestki ktora byla bez kabiny wprost pod kola przyczepy z ciukami.

#634 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 10:35

Wypadki w rolnictwie i naszym domu troche to dziwne zeby dopiero na drugi dzien isc zobaczyc co sie z mezem dzieje :D ja to bym sie martwil czemu ojciec nie wrocil na noc do domu :lol:
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#635 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 10:37

Wypadki w rolnictwie i naszym domu widzieli ze ciagnik stoi dluzszy czas ale nie poszli zobaczyc. brawo, u mnie ojciec zawsze mowi o ktorej mniej wiecej skonczy robote w polu, jak pol godziny po czasie nie wraca to biore 2 ciagnik i jade zobaczyc co jest.

#636 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 11:04

Wypadki w rolnictwie i naszym domu My terz , ale przeważnie siedzimy na polu w dwóch .

#637 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 11:11

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ja już wole sam na polu być bo nigdy nie wiadomo co ten drugi wymyśli gdzieś podejdzie gdzieś sie schyli i niezauważę, wole być sam, ale jest zasada nie wysiadam z ciągnika gdy jest włączony wom!!!!!!!

#638 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 01 czerwiec 2008 - 11:43

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A u nas to nie ma pracy ciągnikami że tylko jeden jedzie, zawsze bierzemy przynajmniej ten drugi ciągnik którym ja jade i zawsze to jest raźniej i nawet bezpieczniej, u nas na gospodarce wujek w polu nie robi sam. zawsze na 2 ciągniki coś się robi albo i więcej. jak jeden kosi to drugi za nim jedzie i przewraca... itd... kiedyś sąsiad miał taką przygode jak pojechał sam prasować słomę i postawił ciągnik blisko rowu, bo odpocząć chciał, odszedł kawałek od niego i ciągnik się po chwili zasunął do rowu razem z prasą, do domu miał blisko 20km przez lasy i około 25 szosą.. bez telefonu, bez niczego, jak mu sie to stało to była 15 godzina, próbował wyjechać sam do godz 16, nie wyszło mu to zamknął ciągnik i poszedł biedny z buta do domu, jak przyszedł to było już po 20, zmarnowany, wziął mnie i pojechaliśmy zetorem go wyciagać.wróciliśmy około 23...powiedział że już nigdy sam nie pojedzie na tamto pole i zawsze teraz albo mnie albo wuja prosi żeby z nim pojechać..
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#639 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 12:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Chodziło mi o to że zawsze bierzemy dwa ciągniki , bo jak ktoś mi łazi , albo władowuje się mo maszyny , to niedość , że musze pilnować sprzętu , to jeszcze pilnować kolegi .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 22:39

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Nadchodzi okres sianokosów i robienia kiszonek. Uważajcie na siebie - wyłączajcie napęd, nie śpieszcie się dbajcie o osłony i nie noście luźnych ubrań.