Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 16 luty 2008 - 12:37

Witajce , ciekawy temat:)

Rok temu moj sasiad sadzil kartofle i chcial wyskoczyc szybko zeby rozgarnac je w sadzarce a za kierownica mial byc jego 10 letni syn, i jak wyskakiwal to jedna noga zaczepila musie za pedal sprzegla a droga spadl na ziemie i kolo mu najechalo, i zaczelo go w kroczu rozrywac bo nie mogl tej drogiej nogi wyciagnac a jego syn nie mogl nacisnac sprzegla zeby zatrzymac bo jego taty noga blokowala a zanim zgasil ciagnik to juz bylo po sprawie i rozerwalo mi sasiadal, ale przezyl jakos go posszywli:| Nie mily widok byl:(

ja nie wiem niektórzy to sie chyba naoglądali milmów typu :rambo .czytam te wasze opowiescie i mnie krew zalewa.Wiekszośc z tych sytułacji nie miała by miejsca gdyby bezmyslnośc ludzi. ;) . czy ktoś normlany wyskakuje z ciągnika podczas jazdy???? :) .Znam kolesia który bronował i tez wpad na mądry pomysł i wyskoczył z ciągnika.... ten jego głupi pomysł go kosztował ampytacje nogi.. a ciągnik ciągnął go 2km po polach aż zgasł.. :) . Kolejny mądry przykład:facet chciał podczepić przyczepe no i podejechał tyłem wrzycił wsteczny i wyskoczył z ciągnika zeby podpiąc przyczepe ..poslizgnął sie i zmiazdzyło go koło :) nic z niego nie zostało oprócz plamy....

PS .Czasami wystarczy użyć mózgu zeby zpobiec katastrofie.

Jesli kogoś obraziła moja wypowiedz to ma problem. POzdro
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 04:11
  •  

#522 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 16 luty 2008 - 15:47

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Pewnie od tego człowiek ma głowę żeby ją ruszać !!! Ale niestety nie wszyscy używają swojej głowy?!

#523 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 16 luty 2008 - 21:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie w gospodarstwie był wypadek. jak ładowaliśmy baloty na chlewnie, dziadek mój był na przyczepie i pomagał przy tym. jak ojciec podnosił balota cyklopem to dziadek odbił się od balota i przeleciał przez burte od przyczepy i spadł na ziemie... Noga składana operacyjnie...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 17 luty 2008 - 17:13

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niestety prace tego typu powinny być prowadzone w taki sposób aby nikt nie przebywał na przyczepie w czasie rozładunku. Operator musi tak to zorganizować aby pomoc była zbędna. Rozładunek przebiega może wolniej ale bezpiecznie. Oprócz upadku osób często dochodzi do wypadków spowodowanych przez spadającą na ciągnik belę. Dlatego ciągnik musi być wyposażony w kabinę - obowiązkowo.

#525 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 17 luty 2008 - 17:37

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wiem ale wytłumacz to starszej osobie. Jak człowiek zwróci mu uwagę to jeszcze się obraża...

#526 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 17 luty 2008 - 17:53

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niestety z praktyki wiem że najtrudniej dogadać się z starsymi osobami ! Ale później to oni lądują w szpitalu i niestety często dalej to ich nie przeekonuje!

#527 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 17 luty 2008 - 17:56

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Tak jak mówisz. Dziadkowi tłumaczyłem kiedyś żeby nie przemęczał się. A on twierdzi że nie jest kaleką i że sobie poradzi... I jak tu nie mają być wypadki.

#528 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 luty 2008 - 21:49

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie dobrych pare lat temu jechali kolesie nawaleni 360 bez kabiny i najechał na skarpe bokiem efekt zmiażdżona głowa kierowcy . Ja raz leżałem 360 na boku ale nic sie nie stało tylko jedna szyba poszła i sie troche paliwa wylało no i strachu sie najadłem. Pozdrawiam i zawsze proponuje dwa razy pomyśleć jak raz sie pośpieszyć.

#529 Share MaTeUsZ

MaTeUsZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 luty 2008 - 23:49

Pewnie od tego człowiek ma głowę żeby ją ruszać !!! Ale niestety nie wszyscy używają swojej głowy?!

jak to , nie wiecie do czego jest głowa?? do tego żeby na niej włosy rosły ;)

ja miałem raz taką historie, ze jechałem 330 z przyczepą po drodze, z prawej i lewej strony takie głębokie rowy,(takie duże co 2 lub 3 m głębokie) lekko z górki było. nagle usłyszałem taki metaliczny dźwięk, nim skojarzyłem że to był dxwięk bolca, który wypadl, przyczepa którą ciagnąłem zaczeła mnie wyprzedzać z prawej strony :D zanim zdązyłem coś zrobić to przyczepa byla juz w rowie. Pół godziny w dwa ciagniki ją wyciagaliśmy (c330 i c360-3p)

raz też widziałem jak koleś c385 z presom wjechał z pramu do noteci, coś mu sie z biegami stało, puścił sprzęgło i ruszył do przodu i już nie zdążył wychamować.

#530 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 19 luty 2008 - 15:36

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja opiszę jeszcze jeden przypadek wrzesień 2007r. była buża o godz.3.40 usłyszałem ogromny trzask obudziłem się i patrze do okna a tam sąsiad dobry znajomy zaczął palić mu się dach na domu Szybko się ubrałem aby mu pomuc na szczęście i wszyscy wyszli z domu.Potem ogień przeniósł się na stodołe i stajnie na szczęście spuściliśmy wszystkie krowy Przyjechała straż i rozpoczeła akcję gaśniczą która trwała do 8.00 rano i zrobiło mi się żal sąsiada bo cały dobytek życia spalił się w pól godziny. Dzisiaj odbudował już dach na domu i stajni oraz po pożarze powiększył stajnie.
Cała wioska przyczyniła się do pomocy w odbudowie gospodarstwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 19 luty 2008 - 16:34

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mój sąsiad dawniej jak pracował w kólku miał sposób na zapinanie przyczepa do ursusa C-330. Wrzucał wolny wsteczny wyskakiwał z traktora i brał dyszel od przyczepy i podpinał. Było to do czasu bo kiedyś sie zagapił i traktor ścisnął go do przyczepy i od tej pory to już tak nie robi.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#532 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 21 luty 2008 - 18:19

Wypadki w rolnictwie i naszym domu MaTeUsZ !
Teraz już chyba wiesz że trzeba bolec do przyczep zabezpieczyć zawleczką, bo inaczej może dochodzić do takich sytuacji jak opisałeś!
ja miałem raz taką historie, ze jechałem 330 z przyczepą po drodze, z prawej i lewej strony takie głębokie rowy,(takie duże co 2 lub 3 m głębokie) lekko z górki było. nagle usłyszałem taki metaliczny dźwięk, nim skojarzyłem że to był dxwięk bolca, który wypadl, przyczepa którą ciagnąłem zaczeła mnie wyprzedzać z prawej strony zanim zdązyłem coś zrobić to przyczepa byla juz w rowie. Pół godziny w dwa ciagniki ją wyciagaliśmy (c330 i c360-3p)

#533 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 21 luty 2008 - 21:24

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Klika lat temu w mojej okolicy było tak że facet jechał kombajnem i do gościa któremu miał mucić i ten właściciel pola do którego jechał schodził z kombajna na ulicy i wpadł prosto pod samochód niestety nie przeżył

#534 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 21 luty 2008 - 21:35

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mój sąsiad też próbował kiedyś sam zapnąć przyczepę. Nagle słyszę jak krzyczy "Michał"(tak sie nazywa jego syn) ale se pomyślałem że u nich awantury co godzina więc na pewno krzyczą na siebie. Ale on ciągle krzyczał no to pobiegłem tam a sąsiada Ursus c-360 3p do przyczepy przygniótł. no ja szybko coś pod koło z przyczepy i do traktora. Miał operacje bo coś z nogą było. Poza tym w okolicy nic poważniejszego sie nie stało.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

#535 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 21 luty 2008 - 21:59

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ten sąsiad miał szczęście :) . jednego to koło zmasakrowało :D ;) .koło sie obracało na tym kolesiu...został z niego placek :) :) az go sąsiad nie poznał

#536 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 21 luty 2008 - 22:02

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ja jak tata przetrząsał siano chciałem z nim sie przejechać miałem 5-6lat i co co są te od podnosnika koło akumulatora przygniotło mi noge ale krzyknołem zeby podniósł do dzisaj mam blizne ;)

#537 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 21 luty 2008 - 22:04

ja jak tata przetrząsał siano chciałem z nim sie przejechać miałem 5-6lat i co co są te od podnosnika koło akumulatora przygniotło mi noge ale krzyknołem zeby podniósł do dzisaj mam blizne ;)

wiem co to za ból... :D

#538 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 luty 2008 - 22:24

ja jak tata przetrząsał siano chciałem z nim sie przejechać miałem 5-6lat i co co są te od podnosnika koło akumulatora przygniotło mi noge ale krzyknołem zeby podniósł do dzisaj mam blizne ;)

mój kuzyn z miasta też wie co to za ból :D

Z mniej drastycznych wypadków wczoraj wpadłem między bele siana w stodole tak że jak przyszedł ojciec z pomocą to nie mógł nie znaleźc a sam jestem sobie winien bo jak układałem bele zostawiłem pomiędzy najniższą warstwą przerwe 40 cm żeby góra sie nie rozjechała chciałęm zrzucić bele z 4tej warstwy i tak wpadłem do samego chyab dołu

ps. 2 lata temu znalazłem wpadnięte w taka pułąpke 4 kury chude jak piórko był blade jak śmierć a żyły chyba tylko dlatego że zaczeły żywić sie tą która wpadła prawdopodobnie jako pierwsza :)

#539 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 luty 2008 - 15:22

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie jakoś niedawno był wypadek, w którym uczestniczył jeden gosc. Szedł w stodole po belach siana, aż międzie jednymi była zbyt duża przerwa i wpadł tak, ze klatka puerwsiowa znajdowała sie w miejscu styku tych bel i się udusił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 22 luty 2008 - 15:41

Mi łącznik (śruba) też w tamtym roku noge przygniotła ale mój tata szybko podniósł brony.
Jeszcze dodam, że kiedyś drzwi od kabiny w bizonie przytrzasły mi 2 palce u ręki przez 3 tygodnie miałem fioletowe ślady.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)