Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#481 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 12:23

Wypadki w rolnictwie i naszym domu a slyszeliscie, podobno wczoraj gdzies na odcinku kalisz - sieradz traktor wjechał pod pociag :rolleyes: dwie osoby zgineły :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 09:33
  •  

#482 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 12:24

a slyszeliscie, podobno wczoraj gdzies na odcinku kalisz - sieradz traktor wjechał pod pociag :rolleyes: dwie osoby zgineły :angry:

Słyszałem w radiu że ojciec z synem staneli na torach i do ostatniej chwili chcieli uruchomić traktor bo jakoś im stanoł na torach

#483 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 12:27

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Też o tym słyszałem.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 07 styczeń 2008 - 09:09

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wypadek na przejeździe kolejowym pod Kaliszem niestety też jest przykładem bezmyślności! Zamiast obserwować gdzie jest nadjeżdżający pociąg obaj zajeli się ściągnięciem ciągnika. Robili to do ostatniej chwili a przecież musieli szłyszeć sygnał pociągu. Niestety chęć uratowania ciągnika wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem i ucieczką aby ratować skórę. Efekt dwa trupy a ciągnik i tak zniszczony!!!

#485 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 13:38

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Nadchodzi żima i zaczynają się wypadki w lesie. Ostatnio u nas doszło na Podlasiu do kilku wypadków przygniecenia pilarzy przez padające drzewa.
Oto przykład:
Rolnik ścinał uschnięte drzwo, chyba topolę. Drzewo podcięte zaczeło sie przewracać ale zawisło na sąsiednim. Zamiast próbować podczepić stalową linę i łańcuch i ściągnąć to drzewo chłop wpadł na "genialny pomysł" i zaczął ponownie podcinać pień na wysokości 120 cm. Niestety pień w pewnym momencie zaczął pękać ( pękł na 4 części) a jedna z nich przygniotła "pechowego pilarza?". Mało brakowało a kolejnym kawałkiem oberwałby ojciec, poszkodowanego. Padający konar tylko go drasnął.
Ścinak jest bardzo niebezpieczna a szczególnie trudne są drzewa uchnięte, zawieszone czy pochylone przez wiatr. Dlatego w trzeba szczególnie dbać o bezpieczeństwo a nie robić głupoty!!!
Zamieszczam linka do filmiku - prezentacji jakie opracowałem dla tych co by chcieli się dowiedzieć jak bezpiecznie prowadzić ścinkę!!!
http://www.agrofoto....image41306.html

#486 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OFF-ROAD i militaria

Napisany 07 styczeń 2008 - 18:41

Wypadki w rolnictwie i naszym domu niektorzy mysla ze wystarczy umiec pile odpalic i drzewo juz kazdy da rade sciac
prawda jest zupelnie inna

praca w lesie jest bardzo niebezpieczna
slyszalem jak kiedys drzewo ciagniete przez ciagnik zakleczylo sie o wystajacy pieniek naprezylo i wystrzelilo zabijajac kolesia ktory stal obok
zawsze trzeba wiec uwarzac a jak sie nie chce to lepiej sie nie brac za roboty w lesie

#487 Share Dominator88

Dominator88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 07 styczeń 2008 - 18:51

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mój wujek jak u mnie scinał drzewa to sobie przez przypadek wjechł piłą w noge niezaciekawy widok :rolleyes:

#488 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:07

Nadchodzi żima i zaczynają się wypadki w lesie. Ostatnio u nas doszło na Podlasiu do kilku wypadków przygniecenia pilarzy przez padające drzewa.
Oto przykład:
Rolnik ścinał uschnięte drzwo, chyba topolę. Drzewo podcięte zaczeło sie przewracać ale zawisło na sąsiednim. Zamiast próbować podczepić stalową linę i łańcuch i ściągnąć to drzewo chłop wpadł na "genialny pomysł" i zaczął ponownie podcinać pień na wysokości 120 cm. Niestety pień w pewnym momencie zaczął pękać ( pękł na 4 części) a jedna z nich przygniotła "pechowego pilarza?". Mało brakowało a kolejnym kawałkiem oberwałby ojciec, poszkodowanego. Padający konar tylko go drasnął.
Ścinak jest bardzo niebezpieczna a szczególnie trudne są drzewa uchnięte, zawieszone czy pochylone przez wiatr. Dlatego w trzeba szczególnie dbać o bezpieczeństwo a nie robić głupoty!!!
Zamieszczam linka do filmiku - prezentacji jakie opracowałem dla tych co by chcieli się dowiedzieć jak bezpiecznie prowadzić ścinkę!!!
http://www.agrofoto....image41306.html

dodam jeszcze drzewa pękniete i hubiaste. nie dawno robiłem kurs pilarza i powiem za to nie jest takie proste jak sie wydaje. do każdego drzewa jest inna technika ścinki. nie wystarczy miec samej pilarki- sprzet pomocniczy taki jak ściągacz linowy ,obracak, kliny,tyczka kierunkowa i inne stanowią podstawe do pracy w lesie. bez nich ani rusz.
wspomne także o ubraniu roboczym. spodnie z wkładką przeciw cięciową o kask są niezbedne. bez tych rzeczy nie jeden kolega pociął by nogę kub dostał gałęzią w głowe.
przypominam jeszcze że nie należy pracować podczas wiatrów z wiadomych przyczyn...

#489 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:11

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Najgorsze właśnie są wypadki w lesie :rolleyes: Ostatnio w sąsiedniej wiosce był jeden śmiertelny :rolleyes:

Od tej pory zawsze kiedy jedziemy do lasu jest we mnie taki nie pokój...

#490 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:13

Wypadki w rolnictwie i naszym domu 3 lata temu słyszałem o przypadku że zcinane drzewa zachaczyły a jakąś suszczke stojące już bez gałęzi i ta suszka złamała się w połowie i pionowo spadła na ziemie w grupkę pracowników leśnych centralnie jednemu z nich na głowe (niestety nie miał kasku) popękłay kręgi szyjne i po kilku minutach facet zmarł, leśniczy dostał za to wyrok z zawieszeniu że nie dopilnował żeby brygada pracowała w kaskach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 20:41

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ja w tamtym roku raz spadłem z przyczepy naszczęście wybiłem sobie bark. Też w tamtym roku były jeszcze dwa wypadki wyjeżdżał facet po słome ciągnikiem na droge i wjechał wprost pod ciągnik siodłowy (śmierć na miejscu). Też w okresie września faceta wkręcił wałek i to samo co wyżej. Pamiętam wypadek z opowieści gdzie pracuje mój znajomy i mówi do właścieciela oborey odłącz ten kabel od prądu jak go będziesz zwijał. Włąsciciel dzień puźniej zwijał i niestety go tak pokopało że nie przeżył.

#492 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:21

a slyszeliscie, podobno wczoraj gdzies na odcinku kalisz - sieradz traktor wjechał pod pociag :rolleyes: dwie osoby zgineły :angry:

Mi o tym ojciec mowil....ogladal to w jakis wiadomosciach(chyba) pokazany byl tez ciagnik, a raczej jego polowa, w TV mowili ze probowali go zepchnnac :rolleyes:

#493 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 20:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dlatego w gospodarstwie jest ważny porządek i dbanie o maszyny a nie bałagan !

#494 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 20:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Bartek zgadzam się z tobą że porządek musi być.Ale jest kwestia tego że na wsi żyje się w pośpiechu,wiadome jest to że nie wszystkiego da się upilnować. :rolleyes:
Po za tym mało czasu!!!!! :rolleyes: Wszystko szybko-i o wypadek nie trudno...

#495 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 20:30

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mój tata raz ominął takiego wypadku z piłą bo kiedy ciął gałąź w drzewo wrośnięty był drut i jak piła na pełnych obrotach na niego trafiła to wyrwało mu z ją ręki i przeleciała mu obok głowy jeszcze troche a dostał by prowadnicą w głowę

#496 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 14:58

a slyszeliscie, podobno wczoraj gdzies na odcinku kalisz - sieradz traktor wjechał pod pociag ;) dwie osoby zgineły :angry:

Ten ciągnik z tego co słyszałem miał zapięte dwie przyczepy !!!!!!! i chcieli go uratować bo był to ciągnik pożyczony od szwagra jednego z nich ale wiem co w tym jest prawdy

#497 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:07

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wszyscy tłumaczą się pośpiechem ? A czy będzie się gdzie śpieszyć jak ulegniesz wypadkowi ? Pracę jaką wykonywałeś i tak szlag trafi a tobie zostanie niemiła pamiątka do końca życia!!!

#498 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 luty 2008 - 20:08

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Temat zamarł chyba z powodu zimy ?1 B)

#499 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 05 luty 2008 - 20:27

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Zeby nie było o zimie, to u nas w tamtym roku w żniwa zapaliło się polę,ponieważ nagrzał się wałek który kreci bałde w prasie gościu wypuszcza bałde a ona za chwile staje w płomieniu.To ja do domu po zetora i pług i to oborać żeby sie dalej nie zapaliło.

PS: Dwa lata temu wbiłem sobie w nogę widły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share siemianow

siemianow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 luty 2008 - 20:40

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kilka lat temu ojca kolegi, przy kopaniu buraków wom za kurtke złapał... Wszystkie żebra połamane,część płuca poprzebijała, ale na szczeście przeżył. W lipcu wódkę z nim na weselu piłem. Ale wtedy naprawdę jedną nogą w grobie był.
Dwa lata temu wioskę obok hydraulicznie rozkładany kultywator przygniótł rolnika. Zmarł na miejscu.
Sołtysowi przyczepa ze zborzem się podczas transportu odczepiła. Na niej siedziały jego dwie bratanice. Przyczepa do góry kołami się przewróciła, ale dziewczny na szczężcie się tylko strachu najadły.
Ojciec innego kolegi przejechał tylnym kołem bizona pijanego gościa... i nic mu się nie stało. Oczywiście zawieżli go do szpitala ale nawet na obserwację go nie zostawili.