Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#441 Share fokmen

fokmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:No raczej chyba jak wiekszosc tych ktorzy sa na tej stronie:):P<br /><br />

Napisany 12 grudzień 2007 - 19:15

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ja kiedys slyszalem ze dzieci przyniesli tacie jesc na pole;/ a on robil baloty.... jak to dzieci zaczely sie bawic w sianie i schowaly sie pod walek ;/;/ i kierowca ich nie zobaczyl.... dalej chyba nie mosze pisac cos sie stalo;(
Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.co...os?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 12:32
  •  

#442 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 19:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu na wakacje słyszałem o takim czymś...że typ kosił zboże bizonem no i dzieci chciały pojeżdzić z nim a że to bez kabiny to nie pozwolił im i potem poszedł na obiad a one sie schowały w kombajn(weszly ma wytrząsacze a kombajn był z sieczkarnia

#443 Share SzTyWnY

SzTyWnY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 21:36

Wypadki w rolnictwie i naszym domu kilka lat temu był nieprzyjemny wypadek około 1km ode mnie(jak ktoś jest z małopolskiego a dokładnie gmina iwanowice to napewno to słyszał) Jeden koleś siał agregatem zboże bodajże fendem 911(napewno jakis duży) ,pole dosyc duże i pod górke(sam tak kiedys dzierżawiłem kawałek ale ten koleś pokupił od innych i zrobił jedno duże.Na pole przyjechała jego żona wraz z synem 12-13 lat, syn miał podac wode ojcu ,podał ale ojciec sie nawet nie zatrzymał ,chłopak przy wysiadaniu potknał sie i wpadł pod agregat.Niestety ojciec zauważył to dopieru po przejechani całego kawałka a jak wcześniej pisałem pole było duze.Mimo że matka biegła za traktorem aby sie zatrzymał ojciec tego niewidział.Niestety chłopak nie przezył.Na miejscu tragedii jest wstawiona tablica upamietniajaca to wydarzenie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share chrismo

chrismo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 13 grudzień 2007 - 13:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dawno temu jak zwoziliśmy słomę taką w snopach to przy mocowaniu powęza (nie wiem jak to u kogo się nazywa) powęz pękł a dziadek wyleciał w powietrze jak z procy. Na szczęście skończyło się na złamanej ręce. Innym razem, też za młodzieńczych lat jechaliśmy z bratem na przyczepie, ojciec nagle zahamował i brat wyleciał do przodu, na szczęście zmieścił sie w otwór w dyszlu i nic mu się nie stało.

Z takich tragiczniejszych to byłem światkiem jak na młocarni Warmiance sąsiadowi urwało ręką ja wtedy podawałem snopki.

Edytowany przez andrzej2110, 13 grudzień 2007 - 13:49.
lit + łaczenie postów

#445 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 15 grudzień 2007 - 20:49

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Powtórzę po raz kolejny ! Niektórych wypadków nie można uniknąć jest to splot różnych okoliczności i przypadków ale w większości przypadków 95% wypadków to lekceważenie podstawowych zasad takich jak:
- wyłącz napęd przed usuwaniem awarii, usterki czy zapchania w maszynie,
- nie pracuj po alkoholu,
- stosuj przylegające ubranie,
- dbaj o dobry stan techniczny maszyn używanych przez Ciebie,
- Pośpiech zostaw w domu bo w pracy jest złym doradcą!
Powodzenia!!

#446 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 15 grudzień 2007 - 21:00

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ostatnio czytałem że pewnemu rolnikowi gdy kosił rotacyjną kamień wybił oko,rotacyjna nie miała osłony
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#447 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 07:55

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Pewnie że powinna mieć osłonę!!! Tylko mało kto zwraca na to uwagę!!! A później są nieprzyjemne efekty!

#448 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 09:48

Pewnie że powinna mieć osłonę!!! Tylko mało kto zwraca na to uwagę!!! A później są nieprzyjemne efekty!

Uwage? idioci zdejmują bo się niby lżej kosi ;) , jeszcze taki jeden przyszedł i mi radzi zdejmować, bo sam zdjął lżej się kosi i nożyki wygodniej zdejmować, ja mu na to że jak dostanie kamieniem o ile go nie zabije to założy osłonę to się tylko śmieje pacan jak może kamienień tak poleciec wysoko nie wieży, a kosi bez kabiny nawet :P

#449 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 09:51

jeszcze taki jeden przyszedł i mi radzi zdejmować, bo sam zdjoł lżej się kosi i nożyki wygodniej zdejmować

Jakbym słyszał moich znajomych, do tego ciągnik mniej po d. dostaje bo lżejsza kosiarka jest i podnośnika w c330 nie męczy..
Ja mam jako jedyny w okolicy z osłoną, i jeden wielki gospodarz jeszcze miał, ale kupił 'nowy' mf590 i pewnie kupi i kosiarkę pewnie tez z osłonami bedzie jeździł ;)

#450 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 10:10

Pewnie że powinna mieć osłonę!!! Tylko mało kto zwraca na to uwagę!!! A później są nieprzyjemne efekty!

ja mam osłone http://www.agrofoto....image31437.html ale i tak http://www.agrofoto....image31440.html ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 10:15

ja mam osłone http://www.agrofoto....image31437.html ale i tak http://www.agrofoto....image31440.html ;)

Jak Ci przód poleciał? miałeś otwarte dzwi czy przez drzwi też przestrzeliło? kiedyś ojciec kosił to i w dzwiach i przód przestrzelił kamyk, no ale jak byś nie miał osłony (bo ojciec dużo i bez osłon kosił) no to boczna szyba i w dzwiach leciały często

#452 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 10:41

Wypadki w rolnictwie i naszym domu a widzisz gdzieś tam drzwi?? ;) Wtedy leżały jeszcze w garażu. Na wiosnę zdejmuje żeby nie przeszkadzały :P a przy okazji mam klimę :P

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#453 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:09

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj w gazecie przeczytałam, że we wsi w moim woj. znaleźli wczoraj ciało faceta(71lat) , który był zaplątany w łańcuch a na łańcuchu...buchaj. Nie wiadomo czy facet zmarł śmiercią naturalną czy buchaj go zaatakował ale chyba ta 2 wersja jest bardziej prawdopodobna...
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#454 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 23:03

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U nas w zeszłym roku między świętami a nowym rokiem byk zaatakował najperw syna a później szukającego go ojca. Rano sąsiedzi znaleźli dwa trupy, strasznie poszarpane. A co do osłon na kosiarkach to pomyśl sobie co by było gdyby ten kamyczek uderzył Ciebie w głowę! Ale może od myślenia boli głowa!!!

#455 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 13:48

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wszytskiego Najlepszego w Nowym Roku 2008 dla wszystkich z Agrofoto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#456 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 17:57

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kilka kilometrów ode mnie facet wszedł na pracujący rozrzutnik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i nogą zgarniał resztę obornika aż go wałki wciągnęły :( :) :) :) :) :( :) nie uwierzycie ale z licznymi obrażeniami przeżył!!!!!!!!!!!!! dokładniej nie napisze bo ludzie o tym za bardzo nie chcieli mówić

#457 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 18:00

Kilka kilometrów ode mnie facet wszedł na pracujący rozrzutnik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i nogą zgarniał resztę obornika aż go wałki wciągnęły :( :) :) :) :) :( :) nie uwierzycie ale z licznymi obrażeniami przeżył!!!!!!!!!!!!! dokładniej nie napisze bo ludzie o tym za bardzo nie chcieli mówić

Mojego ojca złapał w lipcu za koszule, ale na szczęście nie wciągnoł tylko porwał i nawinoł koszule a ojca tylko drapneło kilka razy, 3 dni w szpitalu był i blizna na twarzy została

#458 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 19:17

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U nas na wiosze 5 lat temu mój sąsiad przejechał syna (3 lat) c-360. A mianowicie jeździła z nim jego córka (10lat) no i ten chłopiec... Kopali ziemniaki kombajnem... On cały czas był odwrócony przez prawe ramie no i w pewnym momencie ona wyskoczyła z ciągnika a za nią jej brat ale niestety potkął się stopień i wpadł prosto głową pod koło... Niestety poniósł śmierć na miejscu [i][i][i]

W moim gospodarstwie 3 lata temu też miałem dojść poważny wypadek z prądem a mianowicie podczas burzy piorun uderzył w transformator na słupie i to duże natężenie prądu które wytworzył poszedł po całej instalacji w moim domu i zapomniałem wyłączyć boilera no i zwarła się grzałka do rur i prąd poszedł do obory zabijając 9 sztuk bydła. Dobrze że wtedy nikt się akurat nie kąpał czy nie mył bo po człowieku.... Oczywiście krowy wysokocielne, akurat po wycieleniu no i pare sztuk jałówek poszło.... I w sekundzie człowiek 2 lata do tyłu.... Oczywiście bydło nie było ubezpieczone i z tego co policzyłem to swobodnie 30 tyś zł poniosłem straty ale cieszę się że akurat nikt wtedy się nie kąpał itp.

Zaś jeszcze mi się przypomniało że w starym pgrze u nas ok 20 lat temu pewien znajomy prasował prasą pasową słomę no i zapychała się on nie zastanawiając się nie wyłączył napędu no i zaczął wyciągać słomę no i złapała go i wciągła... Trup na miejscu [i][i][i]... Kolejny znajomy też gdzieś 20lat temu i w tym samym pgrze, jechał c-360 po pijanemu z przyczepą i paroma kolegami na niej a u nas jest pewien dołek ok. 7m taka jakby skarpa i jeziorko i to jest na wprost skrzyżowania no i przysnął i pojechał prosto kolegą udało się zeskoczyć w ostaniej chwili a on z tą przyczepą runął w dół.... Przeżył ale amputowali mu obie nogi... Tak głupota wychodzi niestety no i alkohol ;(

#459 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 20:30

Wypadki w rolnictwie i naszym domu u mnie we wsi jeden koleś wozi swoje dzieci na rozrzutniku włączonym oczywiście jak kosi trawe to jego syn siedzi na błotniku w c 330 jak jeździ z opryskiwaczem to te dzieciaki idą za nim i trzymają się za lance
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 21:03

u mnie we wsi jeden koleś wozi swoje dzieci na rozrzutniku włączonym oczywiście jak kosi trawe to jego syn siedzi na błotniku w c 330 jak jeździ z opryskiwaczem to te dzieciaki idą za nim i trzymają się za lance

No właśnie dzieci, koleś rył u nas t25 na 3x30 obciążył się workami itd to na terenowych rył jakoś a że co zalepiło pługi to nie dawał rady to kazał synkowi (1wsza klasa albo zerówka wtedy) chodzić za ciągnikiem ze szpachelką i za każdym razem czyścić pługi, mój ojciec zwrócił mu uwage, to ten odpowiedział " darmo jeść nei dostaje" :angry: :( , no cóż ale ten koleś wychował się w takiej biedzie że szok