Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#281 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 04 październik 2007 - 19:55

Nie zawsze kabina uchronicz przed skutkami przewrócenia ciagnika, orórowanie dodatkowe tak, ale sama kabina nie zawsze..
BTW, jest tu ktoś co miał wywrotke na zboczu i kabina go kompletnie uratowała ?

Mój ojciec dawno temu miał wywrotkę na bardzo stromym polu kabina c-4011 bez zabezpieczeń, i trochę się zgieła, ale przytrzymała traktor i ojciec wyszedł z tego tylko z zadrapaniami. Jechał z przyczepą do kombajnu i go pchnęło, naszczęście w przyczepie ukręcił się zaczep i nie walnęła w ciągnik.
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 15:37
  •  

#282 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 05 październik 2007 - 15:05

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Z 4 lata temu, kiedy uczyłem się samodzielnie prowadzić ciągnik, podczas zaczepiania przyczepy (stała pod wiatą na tyłach szklarni) zapomniałem po podjechaniu wyłączyć biegu i puściłem (tak jakby był na luzie, czyli szybko) sprzęgło... efektem tego były potłuczone szyby w ćwierci ściany szklarni, na szczęście ojciec zdążył odskoczyć...
A z urazów w rolnictwie to u mnie najczęściej poobijane kolana od stania na siewniku ;)

#283 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 08 październik 2007 - 19:58

Wypadki w rolnictwie i naszym domu A po kiego stoisz na siewniku?!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 08 październik 2007 - 21:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu a ja z wiekszych wypadkow to.....jakies 3 lata temu siedzialem sobie na blotniku i trzymalem noge,a bardziej stope na zaczepie,pod lacznikeim gornym(w ciapku) no i.....peklo ramie a na podnosniku byl wal do ziemniakow,potm musialem rozciac buta zeby wyjac stope,bol zostal do dzis

#285 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 październik 2007 - 14:30

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Nascie lat temu wybrał się znajomy o 4 tej rano odebarc jakąs maszynę chyba kopaczke, a była jesień i straszna mgła a do pokonania ze 70 km mf 255 i około 5 rano zaczoł wyprzedzac c330 mgła że nic nie widac, aż tu wyskakuje na czołówke jedna potem druga łada na białoruskich balachach i dyla w łaki jedna a za chwile druga, to tylko słyszał jak druty po pastwisku strzelały :P :P ,

#286 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 13 październik 2007 - 20:22

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Trzy dni temu jeden z rolników wlazł pod pracujący rozrzutnik i został pochwycony przez pracujące łańcuchy i trochę go poszarpało!!!
Kurcze czy nie można wyłączyć silnika ! nic nie rozumiem !!!

#287 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 październik 2007 - 21:09

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niestety ostatnio zginął mój znajomy, jechali ciągnikiem bez błotników a on stał na belce, w pewnym momencie pochylił się nad koło bo chciał coś zobaczyć, traktor podskoczył na dziurze i go wciągnęło pod koło. Ciągnik przejechał po nim, niestety nie dało się go uratować. On uczył mnie jeździć ciągnikiem, miał 38 lat. :P

#288 Share r56ha

r56ha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 13 październik 2007 - 23:21

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Mój brat (15l) bawił się małą krajzegą 2 lata temu i kiedy ją wyłączył chciał ją przenieś, i tak złapał, że mu środkowy palec w stawie ucięło. Prawie, bo wisiał na kawałku skóry i kita do szpitala na Winiary. Palec uratowano na szczęście, ale go nie zgina:p
2m

#289 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 14 październik 2007 - 10:28

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niestety zacytowany przykład z jazdą na belce często kończy się tragicznie a mimo to kupa ludzi jeżdzi na niej. Sporej grupie brakuje wyobraźni niestety.

#290 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 14 październik 2007 - 20:30

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U nas kilka lat temu(nie pamietam dokladnie ale cos okolo 3lat) dwoch pijanych jechalo ciapkiem,jeden siedzial na blotniku,kiedy zebrali zakret niesttey spadl z blotnika i poniosl smierc na miejscu. To wlasnie przyklad kiedy alkohol przyczynil sie do smierci :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 14 październik 2007 - 20:36

Wypadki w rolnictwie i naszym domu 2 lata temu w zniwa tata wchdzil na przyczepe po zaczepie i mu sie noga poslizgnela, spad na prug od stadoly i zlamal 2 zebra

#292 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 14 październik 2007 - 20:42

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U nas jak znajomy ojca jechał Bizonem to na zakrętach jak hamował to kombajn rzucało :P a był taki pijany że wysiąść nie mógł. W sąsiedniej wsi było Kółko Rolnicze a kierowcy w nim to były same pijaki jeden z nich kiedyś talerzował Mtz-tem pole i był taki pijany ze nie podniósł talerzówki i talerzował asfalt :P

#293 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 15 październik 2007 - 15:06

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wypadki w rolnictwie,hm, wg mnie porównywalnie jak np w mojej pracy-na hali w hucie produkcji kształtowników, też od czasu do czasu się coś zdarzy, tyle, że tam nie ma wódeczki we krwi i dzieci, więc wg mnie ryzyko to samo, jest jeszcze masa takich zawódów wg mnie..
Ostatni wypadek- koleś wożący nam żwir już od xx lat cofał w brame, jakoś źle popatrzył, chwycił słupek(szyne kolejową) i tak niefortunnie skrzydło chwycił, że dolny zawias urwał, a wokół górnego brama się przekręciła, wyskoczyła na pake(steyer czy jak to sie pisze), i spadła koło mnie, skrzydło bramy jeest nawet ciężkie, we dwóch jest co nieść, wszystko może sięzdarzyć, nawet coś niemożliwego;]

#294 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 15 październik 2007 - 15:18

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W ostatnich dniach gmina zaczęła robić mi drogę asfaltową i gdy przyjechał spychacz i zaczął prace przy spychaniu żużlu przy nawrocie zahaczył o nasz słupek razem z 3 sztachetami

#295 Share rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 październik 2007 - 15:26

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kilkanaście lat temu jednemu rolnikowi co prasuje Sipmą na usługach ropy brakło - a był to jeszcze taki okres, że na tego typu usługach można było zarobić (nieraz za kombajnami i prasami ludzie całymi procesjami chodzili po polach) więc szkoda było przerywać to syn pojechał na motorze z kanistrem do cpn-u i zabił się gdzieś po drodze.

#296 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 20 październik 2007 - 22:08

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Strzeżonego Pan Bóg strzeże ! Dlatego w czasie pracy należy myśleć a nie śpieszyć się !

#297 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 21 październik 2007 - 19:11

Strzeżonego Pan Bóg strzeże ! Dlatego w czasie pracy należy myśleć a nie śpieszyć się !

Wiadomo, że tak powinno być, ale jak np. ''idzie'' chmura, a dużo siana do sprzątnięcia. Wtedy myśli się przede wszystkim, aby jak najszybciej skończyć, choć nie sprzyja to bezpieczeństwu.

#298 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 21 październik 2007 - 21:06

Wypadki w rolnictwie i naszym domu dużo jest takich sytuacji.. tak jak wyprzedzanie na ciągłej pod górke.. sto, dwieście, nawet tysiąc razy sie uda, ale wkońcu raz się nie uda i pamiątka na całe życie..

KS Falubaz

#299 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 październik 2007 - 21:16

dużo jest takich sytuacji.. tak jak wyprzedzanie na ciągłej pod górke.. sto, dwieście, nawet tysiąc razy sie uda, ale wkońcu raz się nie uda i pamiątka na całe życie..

Czasami na zycie pozagrobowe...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 październik 2007 - 06:27

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Pamiętaj że ci co zgineli mają świety spokój. Gorzej jest z tymi co przeżyją ale trochę uszkodzeni np: urazy krękosłupa, połamane kolana i inne tego typu przyjemności.