Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile macie aktualnie krow dojnych

100 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 19:41

Ile macie aktualnie krow dojnych tak jak patrze na wasze posty to ja mam słabo wydajnosc no albo niektorzy delikatnie zawyzaja litry mleka i pewnie tak jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile macie aktualnie krow dojnych Dzisiaj, 10:49
  •  

#62 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 19:53

ja koledzy mam 7 dojnych 4 zasuszone i 10 jalowek wszystkie sztuki zostawiam, poniewaz zwiekszam produkcje. Od tych 7 mam ok 350l co 2 dni :)

Po 25 litrów dziennie od sztuki.... No to baaardzo ładnie! Pogratulować! Czym je karmisz i czy to jakaś specjalna rasa?
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#63 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 20:32

Ile macie aktualnie krow dojnych hehe zeby u mnie kazda tyle dawala to bym ze 2 nowe ciagniki przyprowadzil :) :)

#64 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 13:38

Ile macie aktualnie krow dojnych Fish karmie niczym specjalnym :) wrzucam do wozu paszowego kiszonke z kukurydzy, z traw troszke slomy, siana i pasze :) i to wszystko, a to i tak nie wszystko co mogą z siebie dać. Pozdrawiam

#65 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 08:26

Ile macie aktualnie krow dojnych 24 sztuki dojone, 1170l z dwóch dni miałem przedwczoraj...

#66 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 15:06

Ile macie aktualnie krow dojnych od 24 krow prawie 1200l mleka co ty masz za krowy?? hehe to ja dam ci moich 20 sztuk a ty mi daj swoich 10 sztuk to jak machniom :)

#67 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 10 czerwiec 2008 - 15:12

Ile macie aktualnie krow dojnych My mamy też 20 dojnych a nasz wujek który ma 10 krów mają taką wydajność jak nasze 20 tylko że on nie żałuje kasy różne dodatki
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#68 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 15:14

Ile macie aktualnie krow dojnych My mamy 8 krów dojnych i wszystko jest dawane cielakom. Mamy jeszcze taką jedną krowę co daje złe mleko i nie daje się go pić więc ją tuczymy i pójdzie na sprzedaż.

#69 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:19

Ile macie aktualnie krow dojnych u mnie pasą się na samej trawce i dostają ok 4 kg swojej śruty z dodatkami witamin (nie pamiętam nazwy). Mam teraz problem z zapaleniami i ok 100 litrów idzie dla cielaków... Wszystko to genetyka:) Gospodarstwo jest jeszcze na rodziców, ale mam 19 lat i juz pracuję w nim na "pełny etat" (24h/7dni:)) I od kiedy pamiętam to zawsze krowy były kryte przez inseminację najlepszymi bykami. Teraz mamy dwa swoje byki. W najbliższym czasie planujemy kupno młodego byczka od znajomegu u którego średnia wydajność to...11tys:) PS. to nie prawda że wysokowydajne krowy żyją krócej:)

#70 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 20:45

Ile macie aktualnie krow dojnych aktualnie 13 krów w tym chyba ze 4 zasuszone i mam po 360l z 2 dni, nieźle z sianem i zielonką bilansują się wysłodki w granulacie "krówki" a tak naprawde czy ktoś ma dużą czy małą wydajność zależy czy ktoś daje dużo treściwych pasz i prawidłowy bilans, oraz najlepsze sztuki dostają "kielicha" lub "drinka" tzn takie coś do picia ketomix czy coś takiego.
Cała prawda o wydajności zawsze wychodzi na podsumowaniu roku w mleczarni :), może w laktacji ktoś tam ma dobry wynik od danej sztuki ale na rok kalendarzowy i ogółem w stadzie rewelacji nie ma.

ps. są tacy co mają wydajność na poziomie 2,5 tyś l od sztuki przy 15-17 krowach i jeszcze zboże im zostaje, ja dokupuje i mam 2 razy większą wydajność

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 22:21

Ile macie aktualnie krow dojnych znam takie powiedzenie "krowa pyskiem doji" :) i takze jak kolega przede mną jestem tego zdania ze jezeli chce sie miec zysk nie nalezy zalowac :)

#72 Share adammm

adammm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 07:49

Ile macie aktualnie krow dojnych Jak ktoś chce mieć zysk to musi mieć dobrego żywieniowca na stadzie... Do JoHnyD, uzupełnianie trawy która ma dużo białka śrutą sojowa?? trochę energii im daj!!! masz doradce żywieniowego??

#73 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 08:10

Ile macie aktualnie krow dojnych energii która nie przeleci od razu przez krowę a powoli się rozkłada, bardzo polecamwłasnie wysłodki suszone granulowane razem z otrębami i dodatkami, nazywa się to krówki kupuje w workach po 33kg :) super uzupełniają trawę i sinako oraz wasne pasze treściwe

#74 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 14:32

Ile macie aktualnie krow dojnych adammm: SWOJA nie sojowa:) to że mam za mało energii w paszy to wiem:) no ale cóż jak nie ma skąd...:) co byście bardziej polecali? kukurydzę mielic na śrutę czy wysłodki? Dawałem wysłodki to bydlaki nie chcą jeść...musiałem mielić i mieszać ze śrutą bo inaczej zostawiały w korycie...:)

#75 Share adammm

adammm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 17:24

Ile macie aktualnie krow dojnych Sorka pomyliłem... Moim zdaniem lepsza kuku

#76 Share kubus

kubus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 14 czerwiec 2008 - 18:33

Ile macie aktualnie krow dojnych mój wujek ma 22 sztuki dojne i co 2 dni ma ok od 850l do nawet 1100l
Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

#77 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 14 czerwiec 2008 - 18:48

Ile macie aktualnie krow dojnych 16 sztuk i co 2 dni oddaje sie mleko jest go ok. 450l

#78 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 23:02

Ile macie aktualnie krow dojnych caseon dlaczego tak malo?? cos chyba nie tak z Twoimi sztukami :)

#79 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 12:26

caseon dlaczego tak malo?? cos chyba nie tak z Twoimi sztukami :)

Nie tak mało ! My aktualnie od 16 krów mamy 580 litrów :) ale w tamtym oku gdy kiszonka nam się wcześnie skończyła to też mieliśmy nie całe 500 litrów
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 14:51

Ile macie aktualnie krow dojnych dla mnie to malo bo ja aktualnie od 8 sztuk :) mam 370l