Zaloguj się, aby obserwować  
Grzesiek0090

Ile macie aktualnie krow dojnych

Polecane posty

janek36    0
chyba niemozliwe ze od 22 dojnych masz 1200l dlaczego niemożliwe? średnio dziennie od krowy mam prawie 28l <_<

on chyba sie nie zna na krowach 28 lit to przecie nic wielkiego ja mam srednią 24 lit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Ja posiadam 34 krów dojnych, co 2 dzionek odstawiam 840 litrów. było by więcej ale 6 krów jest zasuszonych ;/ <_< pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitras    22

Chcąc mieć dobre krówki to niestety trzeba nad tym popracować

Edytowano przez pitras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16
Chcąc mieć dobre krówki to niestety trzeba nad tym popracować <_< my nad tym pracowaliśmy prawie 12 lat <_<

tak długo to chyba nie trzeba :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitras    22

napewno można to zrobić wcześniej <_< tylko że my przeszliśmy praktycznbie z dnia na dzień z rasy polskiej czerwonej na HFa,a te pierwsz krówki niebyłe za wydajne <_< gdyby jeszcze nie wpadka z paszą to w tej chwili miał bym pewnie lepsze wyniki :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

ja mam 50 dojnych i co drugi dzień odstawiamy ponad 2200l i prawie co tydzien jedna albo 2 krówki odchodzą na porodówkę lub przychodzą z porodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja aktualnie mam ok 35 krów dojnych i na odbiór ok 1800l a teraz ma mi się wycielić w najbliższym czasie 15 sztuk więc podskoczy sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

Obecnie 16 dojnych i od nich otrzymujemy tylko 520 litrów co drugi dzień. Jednak, aż 4 krowy z tej grupy są w pierwszej laktacji i jeszcze kilka w drugiej. Poza tym jest jeszcze 6 krów zasuszonych.

Od 2 lat do stada wprowadzamy tylko krowy własnego chowu po najlepszych krowach w stadzie i buhajach HF. Mam nadzieję, że za jakiś rok, może dwa, będzie widać wyraźne tego efekty.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

a ja mam 6 krowek:Pz czego w chwili obecnej 4 sa dojne i daja cos przeszlo 60 litrow dziennie....a reszta inwentarza to swinki i tych mam nieco wiecej bo ok 500 sztuk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

A ile można zarobić na krowach miesięcznie za mleko i z ilu krów ???


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5314    0

A ja mam 18 krów i dostaje od nich 700litrów co drugi dzień :)


..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

no sory ale nie uwierzę ci ze tak mało, chyba że prawie ich nie karmisz albo ci chodzi że w zimie tyle oddajesz bo wtedy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

32szt 1100l. Ale w ciągu nadchodzących lat ma wzrosnąć do 60szt.Właśnie rośnie nowa obora!!!:P


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Na chwilę obecną mam dojnych 23 dojne a wszystkich 28 mleko zabierają, co 2 dzień i jest 700l i jeszcze piją 4 cielaki.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaReK    0

a ja mam aktualnie 13 krowek i ostatnio patrzylem w karte i jest miedzy 450-470litrow co 2 dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

16 krów doję, wszystkich 19 krów, 700 litrów co drugi dzień ;)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj