Michal3512

Zetor 6245 - brak końcówki zaczepu hitch

Polecane posty

Michal3512    4

Witam

Od niedawno stałem się posiadaczem zetora 6245 z Finlandi.

Tak jak widać na zdjęciach brakuje w nim zaczepu hitch.

Wg. katalogu końcówka zaczepu hitch mogę bez problemu zamocować ale przy takim zestawie zaczepu(załącznik na dole)

U mnie jak widać na zdjęciach cały ten zestaw zaczepu wygląda inaczej. jest bardziej masywniejszy.

Co można zrobić aby zamontować końcówkę zaczepu hitch (nr. kat. 67118805) aby bez problemu nie zahaczać dyszlem przyczepy o oponę przy skręcie.

 

Dodam że hak który widać na zdjęciu mogę za pomocą dźwigni z kabiny opuścić w dół a dźwignią  hydrauliki podnieść w góre.

Wszystkie zetory z Finlandii miały takie zaczepy, pytanie dlaczego ?

 

post-47172-0-93297100-1460233330_thumb.jpg

post-47172-0-95939000-1460233343_thumb.jpg

post-47172-0-82415000-1460233516_thumb.jpg

post-47172-0-96815400-1460233547_thumb.jpg

Edytowano przez Michal3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

sa rozne rodzaje hitcha-ten jest 4 jaki widzialem-to chyba byly montowane przez sprzedawcow na zyczenie. twoj to nie jest bardziej masywny, moje to dwoch chlopa musialo podnosic,

ja normalnie do tego haka zapinam beczke i rozrzutnik-tylko potrzeba najkrotszy walek, trzeba troche uwazac ale nie jest to duzy problem.

do przyczepy zaloz mocowanie od ursusa 60-zaczep transportowy to sie chyba nazywa -pasuje idealnie,sam mam, bo tego duzego nawet nie chce mi sie zaklada -duzo robie walkiem i nie chce mi sie ciagle zdejmowac,http://agromasklep.pl/sklep/product.php?id_product=1681

sprawdz tez czy ten hak z drugiej strony nie ma uchwytu dolnego do zapinania na normalny bolec-ja tak mam obracam sama belke zabezpieczam i mozna zapiac np. przyczepe.

co do hydrauliki to chyba masz pompe podnosnika w przodzie pod sama chlodnica i po to sa te przewody, jeden waz to zasilenie pompy a drugi to powrot przez filter[pasuje od bizona],to z jednej strony dobre bo masz ciagle podnosnik bez wlaczania a z drugiej to szybko sie zuzywa pompa a to juz kosztuje i to duzo,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

zmierz hak zaczepy jedź do agromy i odbierzesz końcówkę zaczepu a co do tych przewodów pod traktorem to masz hydrauliczne opuszczanie i zapinanie zaczepu i po to są te przewody tam. masz rozbudowaną hydraulika patrząc po liczbie gniazd hydraulicznych


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal3512    4

sa rozne rodzaje hitcha-ten jest 4 jaki widzialem-to chyba byly montowane przez sprzedawcow na zyczenie. twoj to nie jest bardziej masywny, moje to dwoch chlopa musialo podnosic,

ja normalnie do tego haka zapinam beczke i rozrzutnik-tylko potrzeba najkrotszy walek, trzeba troche uwazac ale nie jest to duzy problem.

do przyczepy zaloz mocowanie od ursusa 60-zaczep transportowy to sie chyba nazywa -pasuje idealnie,sam mam, bo tego duzego nawet nie chce mi sie zaklada -duzo robie walkiem i nie chce mi sie ciagle zdejmowac,http://agromasklep.pl/sklep/product.php?id_product=1681

 

No to jestem ciekaw jak twój hitch wygląda :)

Będę musiał zrobić próbną jazdę z rozrzutnikiem zobaczę jak to będzie wyglądać.

Mówisz zaczep od 60tki do mego również moze pasować ? Muszę gdzieś poszukać i pożyczyć od kogoś taki zaczep i sprawdzić.

 

 

sprawdz tez czy ten hak z drugiej strony nie ma uchwytu dolnego do zapinania na normalny bolec-ja tak mam obracam sama belke zabezpieczam i mozna zapiac np. przyczepe.

Kurcze nie wiem dokładnie o jaki uchwyt chodzi? Wiem że z drugiej strony jest jest otwór około 20mm.

 

Co do hydrauliki ciągnik musiał pewnie stać przy jakieś maszynie, rębak czy chwytak hds itp, tak podejrzewam.

Wojtek z hydrauliką to chyba masz racje -  przewody od opuszczania i zapinania zaczepu, albo oddzielne zasilanie dodatkowego zasilacza dwusekcyjnego? Będę miał chwilę to dokładnie obejrzę te przewody.

 

zmierz hak zaczepy jedź do agromy i odbierzesz końcówkę zaczepu

Kolego o jaką końcówkę z Agromy Ci chodzi ?

 

Znalazłem coś takiego w internecie.

Co sądzicie o takim montażu końcówki zaczepu na konkretnie mocną śrubę ? też właśnie z tyłu mam takie otwór jakby na to śrubę.

post-47172-0-18546200-1460399187_thumb.jpg

post-47172-0-66105300-1460399189_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

ja mam taki http://olx.pl/oferta/dolny-zaczep-zetor-CID757-ID9xhuR.html#00785ba991.

ja widzialem cos takiego http://www.wszystko.pl/produkty/przedluzenie-zaczepu-67118805,220,70920,

zaczep od 60 pasuje-taki mam zalozony, kolega mi to kiedys przyniosl,jeszcze z skr przyniesiony, lezal pare lat i sie przydal.

moj hitch jest podnosnikiem podnoszony i opuszczany nie ma innego sterowania, a ten ma inaczej-po co sa te ciegla do ramion podnosnika


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themrsakmejek    1000

Koledzy wznawiam bo nie padła odpowiedź jak z tym mocowaniem tej końcówki na zdjęciu na śrubę ? Bo nie wiem czy na śrubę wytrzyma ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko0809    0

Ja widziałem u kolegi że miał zespawany bolec hitcha z dyszlem  tej przedłużki na stałe.Nie  wiem czy to dobre rozwiązane ,ale myślę połączenie bardziej pewne.  Ja też mam ten sam taki sam hitch i chyba też to zespawam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj