Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik Massey Ferguson 3075

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share matir

matir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 13:52

Hej koledzy. Pytanie mam bo przycisk od połówek mi zaniemówił. Jak go wyciągnąć bo nie chce nic kręcić na siłę. Trzeba cały plastik z panelem do góry, czy wystarczy mocniej pociągnąć czy może go się wykręca w którąś stronę?

Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik Massey Ferguson 3075 Dzisiaj, 23:29
  •  

#42 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 18:18

Żeby wyciągnąć ten przycisk trzeba odkręcić panel ehr z 4 śrubek i gotowe bo wtedy masz dostęp do wszystkich 3 przycisków, od blokady napędu i właśnie połówki. Jest on zakręcony taką plastikową nakrętką od spodu i innaczej chyba go nie wyciągniesz, przynajmniej ja tak robię jak coś jest nie tak albo coś nie łączy czasami.

#43 Share ferguson3075

ferguson3075

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 18:06

Witam przepraszam , że tak długo nic nie pisałem , ale jakoś nie było czasu go naprawiać.Ostatnio zauważyłem , że gdy trzymam na pedale hamulca to podnośnik normalnie dźwiga ( na zimnym szybciej niż normalnie), ale co by to miało wspólnego z podnośnikiem ???

#44 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 18:49

a masz hamulec na przyczepe?

#45 Share ferguson3075

ferguson3075

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 19:08

tak mam

#46 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 20:24

tak do końca nie wiem jak to jest zbudowane i jak działa ale jak wciskasz hamulec to właśnie otwierasz zawór i duża sekcja pompy tłoczy olej na hamulec przyczepy... Ja tam tylko taki związek widzę hamulca z podnośnikiem.

Zmierz ciśnienie na szybkozłączu po wciśnięciu hamulca... szczerze to wątpię aby zawór hamulcowy mógł być uszkodzony i powodować taki cyrk no ale...

#47 Share ferguson3075

ferguson3075

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 16:28

Podnośnik Massey Ferguson 3075 Rozebrałem ten zawór hamulcowy i w środku wygląda wszystko wporządku

#48 Share ferguson3075

ferguson3075

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 11:51

Podnośnik Massey Ferguson 3075 Wymieniłem na próbę ten zawór hamulcowy przyczepy z innego ciągnika i podnośnik działa jak należy , zakupiłem więc używany i wszystko jest wporządku :-)

#49 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 11:57

Podnośnik Massey Ferguson 3075 pogratulować... dobrze że zauważyłeś te zależność hamulca od podnośnika... raczej niespotykany przypadek

#50 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 23 sierpień 2016 - 18:56

Panowie mam 120bar na wyjściu hydraulicznym słabo mi podnosi pług nieraz trzeba przygazować żeby podniosło albo przy obrocie też trzeba bo nie obraca pługa. są też problemy z podniesieniem agregatu siewnego na wolnych obrotach. Pompa włoska czy jakaś taka caproni czy coś chyba z 5 lat ma chyba coś ok 2tyś godzin przerobiła chyba już jej koniec co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 21:10

Trza było wcześniej gadać bym Ci sprawną połówkę pompy sprzedał... ciekawe czy mojego bosha z caproni by złożył do kupy :P

#52 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 23 sierpień 2016 - 22:35

Panowie mam 120bar na wyjściu hydraulicznym słabo mi podnosi pług nieraz trzeba przygazować żeby podniosło albo przy obrocie też trzeba bo nie obraca pługa. są też problemy z podniesieniem agregatu siewnego na wolnych obrotach. Pompa włoska czy jakaś taka caproni czy coś chyba z 5 lat ma chyba coś ok 2tyś godzin przerobiła chyba już jej koniec co?

Żeby coś wymienić trzeba zdiagnozować problem, czyli znaleźć przyczynę i mieć pewność a nie wymieniać na chybił trafił.

Wytrzymałość (trwałość) pompy hydraulicznej zależy od: jakości oleju, czystości oleju (czyli regularnej oraz terminowej wymiany oleju i filtrów), sprawności i szczelności całego układu hydraulicznego (dbałość o sprawność wszystkich zaworów przeciążeniowych, bezpieczeństwa, ..., uszczelek i uszczelniaczy oraz wszelkich połączeń).

Odpowiednio serwisowana dobrej jakości pompa hydrauliczna po przepracowaniu 15 000 - 20 000 mth nie powinna znacząco odbiegać parametrami od nowej. Bez zapewnienia pracy w odpowiednio czystym środowisku nowa pompa zużyje się niemalże w postępie piramidalnym.

Przestrzegam przed kupnem części niesprawdzonych i nie mając pewności, że będą pasować - szkoda czasu i pieniędzy.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#53 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 05:06

Mam wyjętego boscha wymienili na caproni i znów wrócę do boscha. Co do diagnozy to nie mam wątpliwości podpinałem manometr, oleje wymieniam w czas razem z filtrami więc niech kolega nie sugeruje mi jakiegoś niedbalstwa

#54 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 06:14

dziękujemy koledze za solidny wykład z teorii maszyn. Już nie będziemy szukać części po targowisku i lać hipolu olewając wymianie filtra ;) Od razu do korbanka co by nam zdiagnozowali i naprawili

Pewne jest, że powietrze na ssaniu pompy raz dwa ją wykończy. Zmieniałeś oringi na tej rurze łączącej pokrywy? W sumie jakby tak podłączyć węża pod szybkozłącze i upuścić oleju do bańki to ewentualne pęcherzyki powietrza zauważysz.

A filtr jakiej marki? Rozrzut cenowy konkretny, pewno jakość też ale co wybrać?

#55 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 24 sierpień 2016 - 07:30

Mam wyjętego boscha wymienili na caproni i znów wrócę do boscha. Co do diagnozy to nie mam wątpliwości podpinałem manometr, oleje wymieniam w czas razem z filtrami więc niech kolega nie sugeruje mi jakiegoś niedbalstwa

W jaki sposób manometr powiedział Ci, że to wina pompy a nie zblokowanego opiłkami lub brudem zaworu bezpieczeństwa?

Skoro wymieniasz na czas to napisz, bo to zapewne nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu, co ile wymieniasz olej, a co ile zaleca producent ciągnika? Jaki olej stosujesz a jaki zaleca producent? (pełna nazwa) Jakiej jakości stosujesz olej a jaką zaleca producent? Czy stosujesz filtry oryginalne i o jakiej filtracji? Czy kiedykolwiek zwracałeś na to uwagę?

Niepodanie owych danych ewidentnie suponuje, że nie przykładałeś do tej pory odpowiedniej uwagi co do oleju.

Jeszcze raz powtarzam odpowiednio serwisowana (jakość i czystość oleju) i dobrej jakości pompa hydrauliczna przepracowuje 15 000 - 20 000 mth bez zmiany parametrów a nie 2 000 mth - i pada nieodwołalna diagnoza, że to pompa. Do 20 000 mth brakuje jej tylko 18 000 mth, co cóż przecież to niewiele.

dziękujemy koledze za solidny wykład z teorii maszyn. Już nie będziemy szukać części po targowisku i lać hipolu olewając wymianie filtra ;) Od razu do korbanka co by nam zdiagnozowali i naprawili

Pewne jest, że powietrze na ssaniu pompy raz dwa ją wykończy. Zmieniałeś oringi na tej rurze łączącej pokrywy? W sumie jakby tak podłączyć węża pod szybkozłącze i upuścić oleju do bańki to ewentualne pęcherzyki powietrza zauważysz.

A filtr jakiej marki? Rozrzut cenowy konkretny, pewno jakość też ale co wybrać?

Samemu można zdiagnozować prawie każdą usterkę tylko trzeba trochę pojęcia, pomyślunku, narzędzi, przyrządów pomiarowych i wytrwałości. Jeśli kupisz nowy ciągnik szybko przekonasz się, że serwis nie zapewnia jakiejkolwiek naprawy ciągnika a kasę skazuje, pomimo, że mają do dyspozycji komputery, które mówią co wymienić - paradoks.

Wracając do olejów. Zdaję sobie doskonale sprawę, że wiedza większości użytkowników maszyn rolniczych kończy się na stwierdzeniu: żółty ciągnik - żółty olej, czarny ciągnik - ... olej. Po co komu wiedza, co to jakość oleju? Jakie parametry oleju powinien spełniać konkretny olej w danej maszynie? Jaki wpływ na trwałość całego układu hydraulicznego ma jakość oleju, filtrów, szczelność układu, ... . Wiem także, że wielu jest takich co uważają, że szczytem nowoczesnej techniki i osiągnięć naukowych jest wytworzenie oleju o nazwie "HIPOL" lub" AGROL U" i leją je wszędzie. Te oleje były dobre, ale w latach 60-tych i to ubiegłego wieku!

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#56 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 09:01

Podnośnik Massey Ferguson 3075 No coś w tym jest. Podwieszony zawór bezpieczeństwa mógłby wprowadzić nas w błąd... tak sie zastanawiam czy w orbitrolu u mnie się nie przywiesił że na nowej pompie 120bar pokazuje... chyba tam jest zawór dla sekcji niskiej wydajności...

#57 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 19:09

No więc tak olej mam agrol 10w40 stou serwis twierdzi że ok filtr oleju po numerze vin dobierany także też z zalecenia producenta pompa montowana w serwisie mf i fendt wymienione wszystkie oringi przy tym osobiście wszystko widziałem aczkolwiek mam lekkie wątpliwości co do szczelności układu ale na początku podnośnik działał lepiej niż teraz wymiana oleju co 1tys godzin do tego dochodziły dolewki nowego w tym czasie do uzupełnienia poziomu. Nie wiem co można tu spier... żeby nie działało jak trzeba więc albo lekko zasysało powietrze co wykończyło pompę albo taka jej jakość.Dodam że raczej zawór przeciążeniowy nie jest zacięty bo jak przegazuje podczas podnoszenia to podnosi normalnie, na zimnym oleju też chodzi ok

Edytowany przez sznajdik, 24 sierpień 2016 - 20:26.

#58 Share szczepan875

szczepan875

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 11:38

Podnośnik Massey Ferguson 3075 witam wszystkich też podepne się pod post mam MF 3070 i też podnośnik mi daje trochę w kość przy orce nie można ustawić bo w jednym punkcie sam się podnosi troche a za chwilę w dul. myślicie że to może być pokrętło? proszę o jakieś porady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 14:07

a słyszałeś o regulacji siłowej, pozycyjnej , mieszanej? pewno ciężka ziemia a pokrętło regulacji ustawione na 6 a czułośc reakcji na max.... no to sobie traktor ułatwia jak tylko potrafi w ciężkich warunkach i o to chodzi

http://www.agrofoto....2406-panel-ehr/

Edytowany przez lukbold, 20 wrzesień 2016 - 14:11.