Polecane posty

Większość tych rad się kupy nie trzyma


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na priv wysyłam nr może kolega zadzwonić to mu doradze , na wizytę nie umawiam się bo to nie moje tereny a pracuje stacjonarnie

Edytowano przez Agrotech1111

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem wyciągnąć ten zawór przeciążeniowy , wykręciłem z tej pokrywy tą śrubę i była tam podkładka i sprężyna , ale nie umiem wyciągnąć tego tłoczka , bo jest to od góry. :-( Czym byście radzili go wyciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@lukbold pewnie ma schemat, to może coś podrzuci, powiem szczerze że ja go nie rozbierałem i jak on jest tam dokładnie skonstruowany to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił. Okazuje się ze po rozgrzaniu ciśnienie spada, nie był tylko w stanie powiedzieć o ile. Trzeba szukać spadku na zaworach lub rozdzielaczy, a ze
rozdzielacz podnosnika działa trochę inaczej niż tu niektórzy piszą, ale to długi temat do pisania dlatego chciałem żeby zadzwonil:)


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

bym miał od kogo to bym się dowiedział jak to działa. A jedyne co mam do poczytania to słabe tłumaczenie instrukcji napraw.

Zaczynam się domyslalać, że do poprawnego działania obojetnie czy podnoszenie czy opuszczanie potrzebne jest te 180bar bo z jakiś powodów jak się pracuje hydrauliką zewn to podnośnik nie działa

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem ci nr jak byś miał pytania to mogę ci w miarę mojej wiedzy wytłumaczyć :)


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matir    2

Hej koledzy. Pytanie mam bo przycisk od połówek mi zaniemówił. Jak go wyciągnąć bo nie chce nic kręcić na siłę. Trzeba cały plastik z panelem do góry, czy wystarczy mocniej pociągnąć czy może go się wykręca w którąś stronę?


Rolnik--->z wyboru ;)

Ekonomista----> z wykształcenia :)

Agrofotowicz----> z zamiłownia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianurban    1

Żeby wyciągnąć ten przycisk trzeba odkręcić panel ehr z 4 śrubek i gotowe bo wtedy masz dostęp do wszystkich 3 przycisków, od blokady napędu i właśnie połówki. Jest on zakręcony taką plastikową nakrętką od spodu i innaczej chyba go nie wyciągniesz, przynajmniej ja tak robię jak coś jest nie tak albo coś nie łączy czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam , że tak długo nic nie pisałem , ale jakoś nie było czasu go naprawiać.Ostatnio zauważyłem , że gdy trzymam na pedale hamulca to podnośnik normalnie dźwiga ( na zimnym szybciej niż normalnie), ale co by to miało wspólnego z podnośnikiem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tak do końca nie wiem jak to jest zbudowane i jak działa ale jak wciskasz hamulec to właśnie otwierasz zawór i duża sekcja pompy tłoczy olej na hamulec przyczepy... Ja tam tylko taki związek widzę hamulca z podnośnikiem.

Zmierz ciśnienie na szybkozłączu po wciśnięciu hamulca... szczerze to wątpię aby zawór hamulcowy mógł być uszkodzony i powodować taki cyrk no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na próbę ten zawór hamulcowy przyczepy z innego ciągnika i podnośnik działa jak należy , zakupiłem więc używany i wszystko jest wporządku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pogratulować... dobrze że zauważyłeś te zależność hamulca od podnośnika... raczej niespotykany przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Panowie mam 120bar na wyjściu hydraulicznym słabo mi podnosi pług nieraz trzeba przygazować żeby podniosło albo przy obrocie też trzeba bo nie obraca pługa. są też problemy z podniesieniem agregatu siewnego na wolnych obrotach. Pompa włoska czy jakaś taka caproni czy coś chyba z 5 lat ma chyba coś ok 2tyś godzin przerobiła chyba już jej koniec co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj