Stats

stacyjka do ciagnika jaką wybrać?

Polecane posty

Stats    0

Witam wszystkich

 

Poradzicie mi jaką stacyjkę kupić do ciągnika?

Szukam stacyjki żeby miała trzy podstawowe opcje:

1- włączenie odbiorników

2-grzanie świec

3-uruchomienie zapłonu ( start)

 

No i jeszcze jedną ważną rzeczą fajnie żeby ta stacyjka nie miała wejść na wsuwki tylko kable przy stacyjce skręcane na śrubki, bo słyszałem już od nie jednej osoby że takie wsuwki potrafią nie łączyć lub się przepalać.

 

 

Nie pytajcie o markę  ciągnika bo powiem tylko że to marka Sam:)

 

pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ta sama co w MF siedziała w Starze i jest właśnie na wsuwki ale w starze nic się nie działo, ale jak kolega pisze wcześniej grzanie zrobiłbym na oddzielnym przycisku + przekaźnik bo niby w jakim celu używać grzanie latem?

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stats    0

witam i dziękuję za odpowiedzi.

 

szczerze powiedziawszy wolał bym stacyjkę z grzaniem i rozruchem jak dodatkowy przycisk

 

Czy ktoś ma inne pomysły??

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Szukasz rzeczy niemożliwych i nie wiadomo po co.

Nie znajdziesz stacyjki aby miała w sobie grzanie a rozruch był na oddzielnym przycisku.

 

Grzanie świec wcale nie musi się załączać latem, wystarczy czujnik temperatury oleju i problem znika.

Przekaźnik też nie jest potrzebny do świecy żarowej, wystarczy przycisk który faktycznie wytrzymuje obciążenie styków 30A.

Styki przy stacyjce wypalają się jak instalacja jest zrobiona niedbale i po dziadosku z nieprawidłowo dobranymi zabezpieczeniami albo całkowitym brakiem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli chcesz z przykręcanym to nie widzę problemu aby zasilenie i wyjście na świecę zrobić skręcane na oczko, brak tylko w konektorze 9 mm wywiercić otwór i już jest solidnie. Lub zrobić tak aby stacyjka sterowała przekaźniki i wtedy stanie się niezniszczalna elektrycznie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stats    0

ok a jeśli w grę wchodził by przycisk grzania świec, to jaki koledzy byście zaproponowali? możecie podesłać jakiś typ albo stronke www, albo allegro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stats    0

powiedzmy że chcę stacyjkę która będzie miała zadanie włączenie odbiorników a następnie rozruch silnika :

podpowie ktoś jaką fajną i trwałą stacyjkę wybrać??

 

jeśli chodzi o grzanie świec z przycisku podpowiedzcie jaki przycisk i skąd będę wiedział, naciskając przycisk czy świece się już zagrzały jak długo go naciskać (trzymać) przed rozruchem?

można zamontować jakąś kontrole która będzie wskazywała że świece są już zagrzane??

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Grzanie świec wcale nie musi się załączać latem, wystarczy czujnik temperatury oleju i problem znika.

Fakt z tym czujnikiem to dobre rozwiązanie, ale przy C-330, C-360-3P oraz widlaku gdzie siedzi silnik 3p takiego czujnika nie zaobserwowałem, szczerze mówiąc nie sprawdzałem przy samochodzie jak to wygląda.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stats    0

ok dziękuje koledze za podesłanie www. ze stacyjką MTZ  BALARUS

mam pytanie co do tej stacyjki ile ona ma biegów ? Jaką ma zasadę działania?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przełącznik ma trzy pozycje. W pierwszej pozycji są włączone odbiorniki,  w drugiej świeca płomieniowa a w trzeciej rozrusznik. Z 2 i 3 kluczyk automatycznie powraca do pierwszej. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stats    0

rozumiem że przytrzymanie kluczyka na drugiej pozycji powoduje nagrzanie świec ?

i to ode mnie zależy jak długo będę trzymał kluczyk na pozycji 2 tak długo będą grzały się świece?

i po pozycji 3 rozruch silnika kluczyk wraca do pozycji pierwszej i świece już się nie grzeją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stats    0

a ma kolega jakiś opis, schemat podłączenia, pod który zacisk jaki odbiornik podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stats    0

szczerze powiem że przejrzałem ten temat i załączniki ale nic z tego nie rozumiem

potrzebuje prostego schematu-podania jakie, które wejście to zasilanie z aku, i które to wyjścia na odbiorniki, świece, rozrusznik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Patrząc od góry i licząc od lewej 

1- przekaźnik rozrusznika

2- świeca 

3- kontrolka świecy

I na dole pojedynczy zasilanie z rozrusznika.

W tym ciągniku zasilanie odbiorników jest po włączenie masy zdaje się.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stats    0

mam rozumieć że do tej stacyjki muszę jeszcze dokupić jakiś przekaźnik rozrusznika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie musisz. W ruskim jest ze wzgledu na blokadę rozrusznika gdy  dźwignia biegów jest w innym położeniu niż luz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj