Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wymianą elektromagnesu w Renault Ares 620rz

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michalkowalski115

michalkowalski115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 15:28

Witam. Chcę wymienić elektromagnes w renault ares 620 rz, ponieważ czasami miał problem z odpaleniem. Odkręciłem te trzy śrubki, wszystko odłączyłem, niby go wyjąłem , ale zostało jeszcze takie coś(patrz załącznik). Nie mogę tego wyjąć, tam jest jakaś guma. Nie znam się za bardzo na ciągnikach, więc może ktoś dać jakieś wskazówki jak to wyciągnąć?

Pozdrawiam.

Załączone miniaturki

• 12988043_1052723798122303_1230204774_n.jpg
  • 12939580_1052723788122304_920678977_n.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wymianą elektromagnesu w Renault Ares 620rz Dzisiaj, 19:18
  •  

#2 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 15:52

odkręć rozrusznik całkowicie,ta część co została jest zamocowana na widełkach które są połączone z bendiksem.Odkręć tą nakrętę na 13 klucz co ją widać i wyjmij śrubę,powinno się poluzować i może uda się wyciągnąć,a jeśli nie to musisz rozkręcic rozrusznik.

#3 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 08 kwiecień 2016 - 19:31

dokladnie jak pisze kolega, odkrec te srube  co widac i jak wyjdzie to z bani, jak nie to rozrusznik na stol i rozbierasz. Elektorwlacznik jest spiety z widelkami ktore pracuja po tej srubie w.w . a dalej sa zaczepione o kołnierz biendiksa.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#4 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 09 kwiecień 2016 - 08:12

W jaki sposób zdiagnozowałeś, że winę ponosi elektromagnes? Podpowiem, że już go wyciągnąłeś a pozostał tylko trzpień.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#5 Share michalkowalski115

michalkowalski115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 12:32

W jaki sposób zdiagnozowałeś, że winę ponosi elektromagnes? Podpowiem, że już go wyciągnąłeś a pozostał tylko trzpień.

Wymieniłem elektromagnes, odpalam ciągnik i nadal słychać tylko takie pstryknięcie tam w elektromagnesie. Co może być tego przyczyną?

#6 Share michalkowalski115

michalkowalski115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 13:41

Zmierzyłem napięcie, ~13V na akumulatorze, jak próbowałem zapalić ciągnik ~5V. A tak podlączyłem elektromagnes: 

Załączone miniaturki

• DSC02979.JPG
  • DSC02980.JPG

#7 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 09 kwiecień 2016 - 13:51

Przyczyn może być kilka. Trzeba dokonać szczegółowych pomiarów, albo oddać cały rozrusznik do fachowca, abyś nie wymieniał wszystkiego po kolei bez najmniejszej potrzeby.

Jeśli masz możliwość to załóż inny akumulator (o zbliżonych parametrach), bo Twoje pobieżne pomiary wskazują na jego winę.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#8 Share michalkowalski115

michalkowalski115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 14:57

Przyczyn może być kilka. Trzeba dokonać szczegółowych pomiarów, albo oddać cały rozrusznik do fachowca, abyś nie wymieniał wszystkiego po kolei bez najmniejszej potrzeby.

Jeśli masz możliwość to załóż inny akumulator (o zbliżonych parametrach), bo Twoje pobieżne pomiary wskazują na jego winę.

Dzięki za odpowiedź, spróbuję coś z tym akumulatorem zrobić tak jak pisałeś. A czy jest taka możliwość, że źle podłączyłem elektromagnes?

#9 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 09 kwiecień 2016 - 15:12

Nie, podłączyłeś dobrze.

Jeśli odpowiadasz na poprzedni post to go nie cytuj. ;)

Edytowany przez AlaCapone, 09 kwiecień 2016 - 15:15.

#10 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 09 kwiecień 2016 - 16:44

elektromagnes jest okej, dalej sprawdz przelacznik masy (hebel) jak masz zamontowany, moze byc przypalony i nie ma przejscia dobrego, dalej przewody idace od aku do rozrusznika, punkty masowe, mocmowanie rozrusznika do bloku czy dobrze przykrecony, bo moze masa nie przechodzic, dalej jak to bedzie okej to podmien akumulatory, jak nadal nie pomoze to rozrusznik do wyjecia i sprawdzenia, mogly sie szczotki posypac, tulejki, lozysko itp itd.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share michalkowalski115

michalkowalski115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 19:37

Jutro będę miał akumulator to sprawdzę czy to była przyczyna. Kable sprawdzałem, wszystko wydaje się być ok. A co do elektromagnesu, sąsiad mówił że kable powinny iść odwrotnie, na tym długim gwincie + od akumulatora a kabel od rozrusznika do tego mniejszego gwintu, jak myślicie powinienem przełożyć kable?

#12 Share jack80

jack80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:31

zobacz np w ursusie jak są podpiete,bo wydaje mi się że są na pewno dobrze podpięte,

#13 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:00

Obecne połączenie masz poprawne i nie ma żadnej potrzeby przekładać czegokolwiek. Co najwyżej zastosuj okłady z kija dębowego sąsiadowi do ty.. (tylnej części ciała). :D :D :D

Zdjęcie przedstawia opis poprawnego połączenia elektromagnesu rozrusznika. Pozwoliłem sobie na wykorzystanie Twojego zdjęcia, aby było łatwiej zrozumieć.

rozrusznik_elektromagnes.jpg

Jak sprawdzić poprawność podłączenia?

Zacisk (30) do którego dochodzi przewód bezpośrednio z akumulatora nie posiada żadnego wyprowadzenia, czyli nie ma połączenia z czymkolwiek.

Drugi zacisk, który połączony jest krótkim przewodem z rozrusznikiem ma połączenie (blaszka) z jedną z cewek elektromagnesu (tzw. cewka wciągająca rdzeń). Druga cewka (podtrzymująca) jest połączona jednym końcem z zaciskiem (50) czyli ze stacyjką, zaś drugim z masą.

Po drugie poprawność połączenia wskazuje charakterystyczne "pyknięcie" elektromagnesu.

Dla eksperymentu można odłączyć przewód łączący rozrusznik z elektromagnesem. Odkręć i zdejmij przewód jednej ze śrub elektromagnesu (tej z której krótki przewód idzie do rozrusznika). Przy przekręceniu kluczyka nie będzie słychać nawet pyknięcia elektromagnesu, bo będzie wtedy pracowała tylko „cewka podtrzymująca” o mniejszej mocy, która nie będzie miała siły ruszyć bendiksu.

*Nie sugeruj się długością śrub tylko połączeniem zacisku z cewką poprzez blaszkę!

#14 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:20

Zmierzyłem napięcie, ~13V na akumulatorze, jak próbowałem zapalić ciągnik ~5V. A tak podlączyłem elektromagnes: 

Napięcie gdzie mierzyłeś? Bezpośrednio na trzpieniach akumulatora? Jeżeli tak to aku padnięty. 13V sugeruje że jest aż nadto naładowany i tak mocny spadek nie może być, chyba że masz zwarcie w rozruszniku ale wtedy przy dobrym aku by się dymiło z rozrusznika :D

#15 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:20

Napięcie gdzie mierzyłeś? Bezpośrednio na trzpieniach akumulatora? Jeżeli tak to aku padnięty. 13V sugeruje że jest aż nadto naładowany i tak mocny spadek nie może być, chyba że masz zwarcie w rozruszniku ale wtedy przy dobrym aku by się dymiło z rozrusznika :D

#16 Share michalkowalski115

michalkowalski115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 17:16

A więc wczoraj sprawdzałem bezpieczniki i okazało się że jeden był przepalony (ten 25A, którego brakuje na zdjęciu), włożyłem nowy i ciągnik odpalił, potem jeszcze 3 razy próbowałem i odpalał bez trudu. Dziś chce wyjechać w pole a tu znowu przepalił się bezpiecznik. Panowie co to może być? Dlaczego ten bezpiecznik się przepala? Przed wymianą elektromagnesu to się nie działo..

Załączone miniaturki

• 13010093_1054734224587927_1738829717_o.jpg

#17 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:25

A elektromagnes wymieniłeś cały czy tego środka nie? Bezpiecznik jest od obwodu startowego, czyli tego cienkiego kabelka idącego na elektromagnes. Z jakiegoś powodu na cewce jest za duży pobór prądu i pali bezpiecznik.

#18 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:29

a moze bezpiecznik za maly siedzi ? masz gdzies tam zaznaczone jaki powinien byc ? , albo tak jak pisze kolega wyzej, za duzy prad lub gdzies przebicie jest.

#19 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:34

Sprawdzałem w instrukcji i jest tam 25A, Tak że lepiej wiekszego nie wkładaj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:34

Sprawdzałem w instrukcji i jest tam 25A, Tak że lepiej wiekszego nie wkładaj.