Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmocnienie wspomagania Renia 113.14

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kredek21

Kredek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 21:17

Witam, postanowiłem wzmocnić i przyspieszyć działanie wspomagania w mojej reni, i pojawił się pewien problem .Na zimnym oleju wspomaganie działa bardzo dobrze ale wystarczy że przejadę 1 kilometr i z orbitrola słychać dziwny dzwięk, po czym wspomaganie działa słabiej i troszkę ciężej . Oryginalnie był tam orbitrol 80 ja założyłem 100, pompę również wymieniłem na nową wydajniejszą 16/11. Możliwe że rozdzielacz podaje za mało oleju na orbitrol? 

Edytowany przez Kredek21, 07 kwiecień 2016 - 21:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmocnienie wspomagania Renia 113.14 Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 05:12

Wzmocnienie wspomagania Renia 113.14 a nie idzie olej bezpośrednio z pompy na orbtrol?

#3 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 08 kwiecień 2016 - 07:49

Przy założeniu, że obecna pompa olejowa oraz orbitrol o pojemności 100 są nowe i w pełni sprawne to wymień "płyn olejo-podobny" na nowy olej dobrej jakości i koniecznie oryginalny . Pamiętaj o wymianie filtrów oleju.  Jeśli masz problemy to należałoby postawić diagnozę w oparciu o pomiar ciśnień na wyjściu pompy hydraulicznej szczególnie sekcji odpowiedzialnej za wspomaganie, oraz pomiar w układzie orbitrola zarówno podczas obrotu kierownicą, jak i bez. Pomiarów dokonujemy na rozgrzanym oleju. Bez pomiarów poprawną odpowiedź otrzymasz od Kaszpirowskiego i jemu podobnych wróżbitów.

Oryginalny orbitrol przy odpowiednim oleju daje radę nawet przy ładowaczu czołowym z ładunkiem do 2,5 t.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#4 Share Kredek21

Kredek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 21:09

W  skrzyni biegów mam Agrol stou plus 10w40 wymieniony w zeszłym sezonie. A jaki olej polecacie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jan34533

jan34533

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 22:38

olej masz dobry,  marny  mechanik  to poleca wymienić "płyn olejo-podobny" i filtry,  nie słuchaj takich głupot

#6 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 09 kwiecień 2016 - 07:35

W  skrzyni biegów mam Agrol stou plus 10w40 wymieniony w zeszłym sezonie. A jaki olej polecacie ?

Ten temat powraca wielokrotnie i nie ma większego sensu pisać, wystarczy poczytać kilka stron wstecz w tym temacie:

http://www.agrofoto....tacyjne/page-15

Ten obecny olej, który posiadasz (AGROL STOU PLUS 10W40) jest na granicy przydatności jeśli chodzi o wskaźnik lepkości, gdyż producent podaje wartość 150 (wg normy ASTM D 2270). Sytuacja przedstawia się podobnie jeśli chodzi o przydatność tego oleju, jako hydraulicznego, gdyż jego klasa jakości to: HLP (wg DIN).

Podejrzewam jednak inny problem, mianowicie olej stracił swoje właściwości smarne na tyle, że nie nadaje się do dalszego użytkowania lub kupiłeś podróbkę.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#7 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 17:23

nie pierwszy i zapewne nie ostatni który ma problemy przez ten olej default_thumbup1.gif

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Kredek21

Kredek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 18:51

No dobrze tylko dla czego znajomy ma zalany takim samym olejem z tego samego zródła Fendt-a, MF i NH i u niego jest wszystko ok ?