DEMONxXx

same explorer 80 niskie ciśnienie oleju

Polecane posty

DEMONxXx    13

Witam

Od niedawna posiadam ciągnik same explorer 80  chlodzony powietrzem

7800mth silnik nie dymi po zatkaniu odmy cisnienie wytwarza się dopiero po jakichś 10 sekundach

mam tylko wątpliwości czy cisnienie oleju silnika nie jest za niskie

 

Na zimnym silniku

na wolnych obrotach mam 4.5-5bar

 

Na mocno rozgrzanym

na wolnych 800obr  spada do 2bar

na 500obr nawet do 1.5bara ale to za niskie obroty wtedy juz potrafi zapalac się kontrolka smarowania

przy 2000obr mam 4.5-5

 

Czy to normalne ze po mocnym rozgrzaniu silnika na niskich obrotach ciśnienie spada do 1.5-2bar?

Jest zalany turdusem moze on nie nadaje sie do silnikow chlodzonych powietrzem przy wysokich temperaturach robi sie za rzadki?

Jaki powinien być luz zaworowy w tym modelu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

To jest normalne, u mnie w zetorze gdy temperatura wynosi 95 stopni to kontrolka się zapala przy 600obr/min (czyli podobno przy 0,6 bar). Oczywiście zetor a same to całkiem inne ciągniki i silniki, i nie ma co porównywać, ale zasada pozostaje ta sama. Jeśli kontrolka ciśnienia gaśnie na mocno rozgrzanym przy np 800 obr to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

denerwuje mnie to bo mam taki czujnik ze przy 1,5bar zapala się kontrolka smarowania

orientuje się ktoś przy jakim ciśnieniu zapala się kontrolka w oryginalnym czujniku SDF?

 

Jest jeszcze taka opcja ze te silniki mają wyższą temp oleju i turdus po prostu robi się bardzo rzadki może zmaina na lepszy olej coś pomoże?

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Jeżdżę na tudusie takim ciągnikiem od 8 lat i nic złego nie zauważyłem. Trzeba tylko dbać o czystość "silnika" tzn. tych "żeberek" co są pod taką plastikową osłoną z prawej strony, jeżeli tam jest zabite brudem to od razu temp. oleju wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj