czvb22

Monitory / Komputery / Terminale pod ISOBUS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czvb22    0

Witam, przymieżam się do zakupu kilku maszyn ( opryskiwacz, agregat uprawowo siewny , rozsiewacz do nawozów) i interesuje mnie wspolny komputer do sterowania tymi maszynam w standardzie ISOBUS. Mój ciągnik nie obsługuje ISOBUS dlatego poszukuje wspólnego terminala pod te wszystkie maszyny.

 

Z tego co mi wiadomo opryskiwacze firmy Agrio Puma/Napa (jeszcze nie zdecydowałem który chciałbym zakupić), moga być obsługiwane przez takie oto terminal http://agrio.com.pl/elektronika-me 

 

Podobnie jest z horsch pronto 3 i z rozsiewaczem kuhn/rauch axis 30.2 http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/9B0644940E82F08EC1257C910049B1D2

 

Zauważyłem, że Ci wszyscy producenci korzystaja z komputerow muller elektronilk i np. model COMFORT TERMINAL jest w ofercie każdego z nich wiec na chłopski rozum wszystko powinno pasować. 

 

Moje pytanie jest nastepujące czy ktoś używa takich rozwiazań i ma z nimi doświadczenie. Czy aby napewno to wszystko współgra ze sobą tak jak powinno. Z definicji ISOBUS wydaje mi się, że tak powinno być ale wiadomo jak to z "nowinkami technicznymi" wyglada.

A jeśli rzeczywiście tak jest to który terminal polecacie? Zależy mi na gps, prowadzenie równoległe, automatyczne zamylkanie sekcji opryskiwacza itp.itd. Ma ktoś może informacje ile np. taki comfort terminal kosztuje u danego producenta? Ceny powinny byc podobne ale znając życie pewnie gdzieś jest drożej a gdzieś taniej. Może bezpośrednio kupić od muller elektronik ale z tego co mi widomo dopłaty na gps/komputer sa tylko w przypadku zakupu z maszyną a nie oddzielnie. 

 

Dziekuje z góry za wszelką pomoc i odpowiedzi na pytania dotyczące Terminali jak i maszyn które chciałbym nabyć.

 

Prosze o przeniesienie tematu jeśli w złym miejscu założyłem ale nie mogłem znaleźć nic podobnego na AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego. powinno wszystko dobrze chodzić. osobiście polecam ci Amapada z Amazone jest to konsola z top conu model x30 dobrze się spisuje, comfot terminal z Agrio też jest bdb i bez problemu obsługuje np rozsiewacz amazone za ts. nie bierz tylko Basic terminala
bo ekran jest za mały i wszystkie boczne przyciski się nie mieszczą na jednej stronie i się to bardzo źle obsługuje to samo jest z amatronem 3. a terminal dla horscha to coś pomiedzy wielkością amatrona 3 a comfort terminala
a i myślę że nie dasz rady jedna konsola obsłużyć 3 maszyny jeżeli posiadasz więcej niż jeden traktor. przepinanie całej instalacji z traktora do traktora jest zbyt czasochlonne i po prostu nie będzie ci się chciało. wiem co mówię. i warto tę trochę dolozyc i każda maszynę kupić że swoją wiązka i
sterownikiem oczywiście w technologi isobus
wtedy wszystko będzie ci wszędzie pasowało
nie wspominając o tym że obowiązkowo trzeba by było dozucic anteny GPS chociażby do rozsiewacza i opryskiwacza. co później i tak się przyda chociażby przy innych pracach w polu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czvb22    0

Jeden ciagnik pracuje z rozsiewaczem i opryskiwaczem a drugi by pracowal tylko z siewnikiem. To nie jest tak że każda maszyna ma przewód/wiazke zakończona wtykiem isobus ? i wtedy przenosze tylko terminal do innego ciagnika i podłączam ta wiązke i zasilanie ?? A antene GPS miałbym tylko w ciagniku do nawozow i oprysków przy sianiu by sie obeszło chyba, że nie jest aż taka droga (w co watpie) to bym i w drugim zamontował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jest tak jak piszesz, na ciągniku można założyć instalacje isobus i tylko terminal przepinać jedną wtyczką.

Na axisa 30.2 trzeba uważając bo sa też wersje bez isobus.

Uniwersalnym terminalem może być CCI 200 ale też bym proponował zakup dwóch terminali bo jednym ciągnikiem będziesz rozsiewał nawóz a drugim zaraz sial bez potrzeby przenoszenia terminali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa!

Jestem w następujacej sytuacji, zakupiłem rozsiewacz Kverneland Exacta TL z terminalem Isomatch Tellus GO. Do rozsiewacza dołączona była wiązka z gniazdem isobus do zamontowania na ciągniku. (ciągnik nie posiadał wcześniej systemu ISOBUS). Wiązka ta została zamontowana na ciągniku w serwisie Claasa. Niedawno zakupiłem opryskiwacz Agrio Puma z terminalem Muller Elektronik Track Guide II. Do opryskiwacza także dołączona jest wiązka ISOBUS do zamontowania na Ciągniku. 

Problem polega na tym, że terminale mają inne wejścia, Ten od rozsiewacza ma 16 pinowe okrągłe złacze a ten od opryskiwacza ma płaskie 9 pinowe złącze RS232. Nie za bardzo chcę zakładać drugą wiązke do ciągnika i mieć w kabinie dużo kabli. Czy istnieje możliwość zastosowania jakiejś przejsciówki? Może ktoś z was miał podobny problem? 
Proszę o porady :)

Tematy połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

 Isomatch Tellus GO również posiada  złącze RS232 tylko ja podłączam pod niego tylko sygnał z GPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Posiadam Isomatch Tellus Pro - jak wgrać do niego mapy zasiewu kukurydzy. W jakim formacie powinny być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kristofus
      Są może w Polsce użytkownicy/majsterkowicze korzystający z systemu CEREA autorstwa pewnego Hiszpana: https://www.cereagps.com ?
      W skrócie: z komponentów i oprogramowania kosztujących ok. 1000€ plus trochę własnej inwencji (mocno przydatna drukarka 3D) można zbudować system prowadzenia równoległego z centymetrową dokładnością RTK. Nie tylko wizualnego (tu koszty istotnie mniejsze, odpadają elementy wykonawcze) ale także "za kierownicę". I to działa, jest sporo filmów, polecam wrzucić hasło w YT, moje doświadczenia też już są bardzo pozytywne. Jak się jeszcze dorzuci trochę dodatkowej elektroniki (Arduino ) można system rozbudować do naprawdę ciekawych funkcjonalności (sterowanie sekcjami czy nawet mapowanie plonu) za naprawdę śmieszne pieniądze.
      Poza Hiszpanią temat wyraźnie się rozwija u Niemców, istnieje dość prężne niemieckie forum: http://cerea-forum.de/ gdzie można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na wykonanie i rozbudowę systemu. Ogólnie bariera językowa jest pewnym problemem (angielski/hiszpański/niemiecki) ale w dobie google translatora...
    • Przez RU68
      Czy ktoś używa EZ REMOTE  do  TRIMBLE CFX dla niewtajemniczonych zdalne sterowanie funkcjami 
    • Przez darektrax
      Mam pytanie, czy można zastąpić oryginalną antenę STAR FIRE anteną AMAZONE [antena Millera]
    • Przez zabawik
      Witam, co sądzicie o tym zestawie: https://allegro.pl/precyzyjny-zestaw-gps-antena-bluetooth-rolnictwo-i7599274588.html
      Połączyć go z tabletem poprzez bluetooth i korzystając z aplikacji Nawigator Polowy wykonywać zabiegi np oprysku lub rozsiewania nawozu.
      Jak myślicie mogło by to się sprawdzić ?
    • Przez johny1993
      Ktoś poleci jakaś firmę która pobiera próby glebowe na terenie kujawsko-pomorskiego/ pomorskiego?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj