Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monitory / Komputery / Terminale pod ISOBUS

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czvb22

czvb22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 15:12

Witam, przymieżam się do zakupu kilku maszyn ( opryskiwacz, agregat uprawowo siewny , rozsiewacz do nawozów) i interesuje mnie wspolny komputer do sterowania tymi maszynam w standardzie ISOBUS. Mój ciągnik nie obsługuje ISOBUS dlatego poszukuje wspólnego terminala pod te wszystkie maszyny.

Z tego co mi wiadomo opryskiwacze firmy Agrio Puma/Napa (jeszcze nie zdecydowałem który chciałbym zakupić), moga być obsługiwane przez takie oto terminal http://agrio.com.pl/...elektronika-me 

Podobnie jest z horsch pronto 3 i z rozsiewaczem kuhn/rauch axis 30.2 http://www.kuhn.com....1257C910049B1D2

Zauważyłem, że Ci wszyscy producenci korzystaja z komputerow muller elektronilk i np. model COMFORT TERMINAL jest w ofercie każdego z nich wiec na chłopski rozum wszystko powinno pasować. 

Moje pytanie jest nastepujące czy ktoś używa takich rozwiazań i ma z nimi doświadczenie. Czy aby napewno to wszystko współgra ze sobą tak jak powinno. Z definicji ISOBUS wydaje mi się, że tak powinno być ale wiadomo jak to z "nowinkami technicznymi" wyglada.

A jeśli rzeczywiście tak jest to który terminal polecacie? Zależy mi na gps, prowadzenie równoległe, automatyczne zamylkanie sekcji opryskiwacza itp.itd. Ma ktoś może informacje ile np. taki comfort terminal kosztuje u danego producenta? Ceny powinny byc podobne ale znając życie pewnie gdzieś jest drożej a gdzieś taniej. Może bezpośrednio kupić od muller elektronik ale z tego co mi widomo dopłaty na gps/komputer sa tylko w przypadku zakupu z maszyną a nie oddzielnie. 

Dziekuje z góry za wszelką pomoc i odpowiedzi na pytania dotyczące Terminali jak i maszyn które chciałbym nabyć.

Prosze o przeniesienie tematu jeśli w złym miejscu założyłem ale nie mogłem znaleźć nic podobnego na AF.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Monitory / Komputery / Terminale pod ISOBUS Dzisiaj, 15:46
  •  

#2 Share kali2107

kali2107

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 21:58

Monitory / Komputery / Terminale pod ISOBUS kolego. powinno wszystko dobrze chodzić. osobiście polecam ci Amapada z Amazone jest to konsola z top conu model x30 dobrze się spisuje, comfot terminal z Agrio też jest bdb i bez problemu obsługuje np rozsiewacz amazone za ts. nie bierz tylko Basic terminala
bo ekran jest za mały i wszystkie boczne przyciski się nie mieszczą na jednej stronie i się to bardzo źle obsługuje to samo jest z amatronem 3. a terminal dla horscha to coś pomiedzy wielkością amatrona 3 a comfort terminala
a i myślę że nie dasz rady jedna konsola obsłużyć 3 maszyny jeżeli posiadasz więcej niż jeden traktor. przepinanie całej instalacji z traktora do traktora jest zbyt czasochlonne i po prostu nie będzie ci się chciało. wiem co mówię. i warto tę trochę dolozyc i każda maszynę kupić że swoją wiązka i
sterownikiem oczywiście w technologi isobus
wtedy wszystko będzie ci wszędzie pasowało
nie wspominając o tym że obowiązkowo trzeba by było dozucic anteny GPS chociażby do rozsiewacza i opryskiwacza. co później i tak się przyda chociażby przy innych pracach w polu. pozdrawiam

#3 Share czvb22

czvb22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 22:51

Jeden ciagnik pracuje z rozsiewaczem i opryskiwaczem a drugi by pracowal tylko z siewnikiem. To nie jest tak że każda maszyna ma przewód/wiazke zakończona wtykiem isobus ? i wtedy przenosze tylko terminal do innego ciagnika i podłączam ta wiązke i zasilanie ?? A antene GPS miałbym tylko w ciagniku do nawozow i oprysków przy sianiu by sie obeszło chyba, że nie jest aż taka droga (w co watpie) to bym i w drugim zamontował

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share czvb22

czvb22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 17:19

Jest jeszcze ktoś w stanie coś mi podpowiedziec? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 październik 2016 - 18:10

Jest tak jak piszesz, na ciągniku można założyć instalacje isobus i tylko terminal przepinać jedną wtyczką.

Na axisa 30.2 trzeba uważając bo sa też wersje bez isobus.

Uniwersalnym terminalem może być CCI 200 ale też bym proponował zakup dwóch terminali bo jednym ciągnikiem będziesz rozsiewał nawóz a drugim zaraz sial bez potrzeby przenoszenia terminali.

Dodaj odpowiedź