Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla kur niosek oraz co uprawiać

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Konrad1934

Konrad1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 08:26

Hodowla kur niosek oraz co uprawiać <p>Witam. Mam do Was pytanie czy hodowla ok 200 kur niosek jest opłacalna? Ile ha pola potrzeba, aby wyżywić tą ilość kur? I czy kurnik o wymiarach 9x4x2.5 (dł. szer. wys.) pomieści tę ilość? &nbsp;Pozdrawiam.&nbsp;</p>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla kur niosek oraz co uprawiać Dzisiaj, 23:45
  •  

#2 Share And2ej1

And2ej1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo;)

Napisany 22 marzec 2016 - 20:41

Masz odbiór na jaja ???? jak tak to cena żeby na tym wyjść i zarobić min 50 gr bo 28 gr to koszt produkcji jajka z tego co raz liczyłem ;)

#3 Share Konrad1934

Konrad1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 06:48

Hodowla kur niosek oraz co uprawiać Zbyt na jajka by był, bo po części po znajomych, rodzinie, a reszta na bazarze czy zieleniaku. A czy ta powierzchnia którą podałem wystarczyłaby na tę ilość (9x4x2.5m)? Oczywiście do tego dochodzi wybieg nawet do 200-300m2.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak żywić nioski? zobacz »

•  

#4 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 07:29

Ja też mam zamiar kupić na początek 200 niosek U mnie zbyt na jajka jest Mieszkam w mieście 120 tyś Cena to 60 do 80 gr. Jeśli dobrze pójdzie to wtedy zwiększę do 350 szt. W tej chwili rodzice na emeryturze żeby się nie nudzić no i trochę dorobić maja 60 kurek Ludzie widząc że kury biegają sami przychodzą i pytają o jajka więc myślę że przy dobrej reklamie będzie się dało sprzedać większe ilości i może będzie to bardziej opłacalne niż trzoda z którą właśnie kończę bo już nie mam siły. Mam też plan żeby z mniejszych jajek lub tych nie sprzedanych robić domowy makaron... czas pokarze :)

#5 Share Konrad1934

Konrad1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 15:35

Hodowla kur niosek oraz co uprawiać <p>Witam. Chciałbym zapytać co uprawiać,?Aktualnie mam ok 1,5 ha ziemi ornej (oczywiście jakbym z czymś chciał ruszyć wziąłbym w dzierżawę kilka p&oacute;l). Myślałem o nioskach ponieważ mam kurnik o pow. ok 40m2 z możliwością rozbudowy i do tego chciałbym wybudować jeszcze 3-4 szklarnie. Zbyt na produkty myślę że bym miał na pobliskim zieleniaku i targu. I doradźcie mi czy iść w to co wyżej napisałem czy w coś innego. Z g&oacute;ry dziękuję.&nbsp;</p>

#6 Share DearJohn

DearJohn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 16:08

masz chęci, masz zbyt to nie widzę lepszej drogi :P sam najlepiej wiesz co u cb się opłaci, bo nie wszystko wszędzie sprzedasz, lub nie za tyle co w innym miejscu, ja bym proponował wizje lokalną, idź na te targi i popatrz ile i czego schodzi, postój sobie tak długo az uznasz ze juz wiesz ze ludzie masowo kupują to i to, a to i to, nie idzie wcale, popytaj znajomych co chcieliby kupić a po co musza naginać na targ albo i do miasta, i wtedy na spokojnie, siadasz i liczysz :D pi razy oko, jakiś plan płodozmianu bo jeśli planujesz szklarnie to najlepiej tak to zgrać by caly czas bylo cos do roboty i pieniądze nie na raz tylko co miesiąc coś ci owocuje i poszedł na targ :D ja w warzywkach to jestem zielony, ale na pewno forum ci pomoże tak zgrać by bylo cacy :P w skrócie to chodzi mi o to ze w przenośni bizon możne starczyć na 250 ha jeśli wszystko dobrze zgrasz,  byle rośliny następowały jedna po drugiej: rzepaki grochy pszenice jęczmienie gryka qqrydza i można obrobić tyle jesli dobrze pójdzie. tak samo z tobą sam obrobisz sporo jesli bd mial odpowiednio po planowane by natłok prac sie nie zdarzał często. Jeśli masz już gotowy kurnik to popytaj znajomych ile jajek byli by w satnie zgarnac i juz mozesz zaczynac maly biznes, zobaczysz jaki to kawałek chleba i czy ci pasuje, jak bedzie fajnie to zwiększaj obszar działań i ciesz się z niezależności :P Życzę powodzenia i daj znać co zdecydujesz. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 17:37

Hodowla kur niosek oraz co uprawiać może kury tak jak mówisz i do tego zieleniak. marchew kapusta i inne warzywa.

#8 Share Konrad1934

Konrad1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 19:07

Hodowla kur niosek oraz co uprawiać DearJohn dziękuję Ci bardzo za poradę baaaaaaardzo mi pomogłeś, zorientuje się co najlepiej schodzi itd i wtedy podejmę ostateczną decyzję, ale na 95% jestem zdecydowany na start z moimi marzeniami :) lecz to nie są plany na ten rok, może na przyszły bądź za 2 lata. Jeszcze raz bardzo Ci Dziękuję! :)))

#9 Share DearJohn

DearJohn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 06:38

luzik :D Powodzenia.

#10 Share Konrad1934

Konrad1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 10:15

Hodowla kur niosek oraz co uprawiać Powiedzcie mi jeszcze jaki areał potrzeba aby wyżywić 300-400 niosek. Mam na myśli z ilu ha musiałbym zbierać zboże aby wystarczyło mi do karmienia i robienia pasz dla niosek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 11:12

Jeśli będą miały dostęp do wybiegu to myślę że około 100 g. na sztukę powinno wystarczyć. Przy ilości 400 szt daje to +/- 14 t. pełno porcjowej paszy na rok.