KrzysiuMarut

co wybrać TR czy TMR?

Polecane posty

wiem są podobne tematy ale ja chciałem dowiedzieć się więcej szczegółów zastanawiam się co wybrać TR czy TMR. gdzie więcej się dowiem o prowadzeniu gospodarstwa, uprawianiu ziemi prowadzeniem nowoczesnego gospodarstwa, obsługi i budowie maszyn rolniczych.Na którym kierunku jest więcej wiedzy praktycznej wyjazdów na inne gospodarstwa.Czego poszczególne w każdej klasie się dowiaduje i jak jest z praktykami.Moze ktoś z was chodzi na jeden z wymienionych wyżej kierunków i może coś na ten temat powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki66    4

Ja chodzę do 1 TMR, mam 5 przedmiotów zawodowych, ale w 1 klasie jest sama teoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    166

ja chodziłem do Tr i szczerze to więcej się nauczyłem jak zacząłem pracę na własnym gospodarstwie ale może w innych szkołach jest lepiej, może lepiej idź do TMR jest więcej praktyk w rolnictwie człowiek i tak się uczy całe życie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja chodze do 1klasy TMR i polecam z reka na sercu.
Mamy 3 przedmiotu zawodowe i do tego dochodzi jeden dzien w tygodniu zajec praktycznych.
Robimy na nich dosyc ciekawe rzeczy jak dla mnie prace polowe tez sa ale nieduzo.
W 2klasie sa praktyki u kogos w gospodarstwie trwaja dwa tygodnie a w 3klasie sa praktyki w serwisach (np:korbanek).
W polowie czwartej klasy koncza ci sie warsztaty.
Niewiem jak u innych ale u mnie mozna zrobi:prawko na ciągnik,prawko na samochod,kurs na kombajn,kurs na wozki widlowe(przez ostatnie dwa lata nie byly organizowane bo nie bylo chętnych),kurs chemizacyjny i teraz jest taki plan aby jeszcze robic kurs na spawacza.Wszystkie te kursy sa za darmo albo za poł ceny.
Takze jesli lubisz wszyskiego po trochu zwiazanego z rolnictwem to polecam TMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek1343    2

Ja obecnie jestem w 4 TMR. Typowo rolnicze przedmioty,w sumie to produkcja roślinna, mieliśmy raptem przez pół roku, Reszta to przedmioty techniczne typu podstawy konstrukcji maszyn, maszyny, pojazdy no i oprócz tego były jeszcze chyba w 2 i 3 klasie ekonomiczne, podstawy przedsiębiorczości i działalność w branży mechaniczno-rolniczej. W 3 i 4 mieliśmy organizację prac eksploatacyjnych w rolnictwie , to już więcej takich obliczeń typu wydajności, ilość potrzebnych środków transportowych, moc użyteczna, efektywna itp. No i od 1 do połowy 4 klasy praktyki w szkole ale to co się na nich robi to już zależy od szkoły, My raczej robiliśmy mało z tego co jest przewidziane w programie ale coś tam robiliśmy. Jeżeli masz gospodarstwo i zamierzasz na nim zostać to wg mnie lepiej jak wybierzesz TR, ja wybrałem TMR ale na gospodarstwie nie zostaję chociaż po tym kierunku spokojnie mógłbym. W 3 klasie mieliśmy też praktyki miesięczne na wybranym zakładzie lub gospodarstwie, każdy sam sobie załatwiał, dobrze to wspominam, przydatne doświadczenie miałem je w fabryce maszyn rolniczych  ;) . Patrząc z obecnej perspektywy to raczej wolałbym iść do liceum na mat.-fiza niż marnować czas w technikum, ale to tylko moje przemyślenia, może w innych szkołach jest lepiej ;) Jeżeli nie zamierzasz zostać na gospodarstwie to poradziłbym Ci raczej technikum typowo mechaniczne albo coś w tym kmierunku niż ten TMR, ale to już Twój wybór. Życzę trafnej decyzji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj