Skocz do zawartości

Zdjęcie

co wybrać TR czy TMR?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KrzysiuMarut

KrzysiuMarut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 20:45

co wybrać TR czy TMR? wiem są podobne tematy ale ja chciałem dowiedzieć się więcej szczegółów zastanawiam się co wybrać TR czy TMR. gdzie więcej się dowiem o prowadzeniu gospodarstwa, uprawianiu ziemi prowadzeniem nowoczesnego gospodarstwa, obsługi i budowie maszyn rolniczych.Na którym kierunku jest więcej wiedzy praktycznej wyjazdów na inne gospodarstwa.Czego poszczególne w każdej klasie się dowiaduje i jak jest z praktykami.Moze ktoś z was chodzi na jeden z wymienionych wyżej kierunków i może coś na ten temat powiedzieć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co wybrać TR czy TMR? Dzisiaj, 13:12
  •  

#2 Share Luki66

Luki66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja

Napisany 02 kwiecień 2016 - 21:39

co wybrać TR czy TMR? Ja chodzę do 1 TMR, mam 5 przedmiotów zawodowych, ale w 1 klasie jest sama teoria

#3 Share michu20

michu20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 91 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 22:19

co wybrać TR czy TMR? ja chodziłem do Tr i szczerze to więcej się nauczyłem jak zacząłem pracę na własnym gospodarstwie ale może w innych szkołach jest lepiej, może lepiej idź do TMR jest więcej praktyk w rolnictwie człowiek i tak się uczy całe życie ;-)

#4 Share blawatek98

blawatek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja, Zetor Team

Napisany 02 kwiecień 2016 - 22:27

co wybrać TR czy TMR? W TMR o uprawie ziemi nie dowiesz się nic ;) Typowy mechaniczny kierunek, dużo maszyn ale o roślinach nic :)
KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 13:59

co wybrać TR czy TMR? Ja chodze do 1klasy TMR i polecam z reka na sercu.
Mamy 3 przedmiotu zawodowe i do tego dochodzi jeden dzien w tygodniu zajec praktycznych.
Robimy na nich dosyc ciekawe rzeczy jak dla mnie prace polowe tez sa ale nieduzo.
W 2klasie sa praktyki u kogos w gospodarstwie trwaja dwa tygodnie a w 3klasie sa praktyki w serwisach (np:korbanek).
W polowie czwartej klasy koncza ci sie warsztaty.
Niewiem jak u innych ale u mnie mozna zrobi:prawko na ciągnik,prawko na samochod,kurs na kombajn,kurs na wozki widlowe(przez ostatnie dwa lata nie byly organizowane bo nie bylo chętnych),kurs chemizacyjny i teraz jest taki plan aby jeszcze robic kurs na spawacza.Wszystkie te kursy sa za darmo albo za poł ceny.
Takze jesli lubisz wszyskiego po trochu zwiazanego z rolnictwem to polecam TMR.

#6 Share KrzysiuMarut

KrzysiuMarut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 15:50

co wybrać TR czy TMR? a czym się różnią?

#7 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 16:28

co wybrać TR czy TMR? Przeczytaj wszystko to sie dowiesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share misiek1343

misiek1343

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 15:40

co wybrać TR czy TMR?

Ja obecnie jestem w 4 TMR. Typowo rolnicze przedmioty,w sumie to produkcja roślinna, mieliśmy raptem przez pół roku, Reszta to przedmioty techniczne typu podstawy konstrukcji maszyn, maszyny, pojazdy no i oprócz tego były jeszcze chyba w 2 i 3 klasie ekonomiczne, podstawy przedsiębiorczości i działalność w branży mechaniczno-rolniczej. W 3 i 4 mieliśmy organizację prac eksploatacyjnych w rolnictwie , to już więcej takich obliczeń typu wydajności, ilość potrzebnych środków transportowych, moc użyteczna, efektywna itp. No i od 1 do połowy 4 klasy praktyki w szkole ale to co się na nich robi to już zależy od szkoły, My raczej robiliśmy mało z tego co jest przewidziane w programie ale coś tam robiliśmy. Jeżeli masz gospodarstwo i zamierzasz na nim zostać to wg mnie lepiej jak wybierzesz TR, ja wybrałem TMR ale na gospodarstwie nie zostaję chociaż po tym kierunku spokojnie mógłbym. W 3 klasie mieliśmy też praktyki miesięczne na wybranym zakładzie lub gospodarstwie, każdy sam sobie załatwiał, dobrze to wspominam, przydatne doświadczenie miałem je w fabryce maszyn rolniczych  ;) . Patrząc z obecnej perspektywy to raczej wolałbym iść do liceum na mat.-fiza niż marnować czas w technikum, ale to tylko moje przemyślenia, może w innych szkołach jest lepiej ;) Jeżeli nie zamierzasz zostać na gospodarstwie to poradziłbym Ci raczej technikum typowo mechaniczne albo coś w tym kmierunku niż ten TMR, ale to już Twój wybór. Życzę trafnej decyzji ;)