Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 problem z odpalaniem

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 16:44

Elektrotechnik dziękuję ale nie chcę pomocy i nie chcę nikogo denerwować. Muszę się męczyć tak jak jest.

Jeszcze raz dziękuję ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 problem z odpalaniem Dzisiaj, 21:30
  •  

#22 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 17:01

Ursus C-360 problem z odpalaniem To po ch... ten temat zakładaleś? Ja to widzę tak, brak ładowania, coś kradnie prąd i zajechany aku, kup nowy aku znowu na jakieś pół roku będziesz miał spokój,najwyzej za pół roku znowu nowy temat założysz.

#23 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 17:34

Up temat założyłem po to ażebyś to właśnie ty miał zagadkę...!!!

A tak poza nawiasem (oprócz tego gościa wyżej), założyłem temat bo myślałem że ktoś pomoże bo przecież praktycznie wszystko wymieniłem a problem jak był tak i nadal jest. Owy temat okazuje się dość skomplikowany, nie chcę dalej dokładać, bo jakoś mi się nie przelewa, nie wiadomo co jest przyczyną więc daję sobie z tym spokój, a tym którzy się udzielali i chcieli mi naprawdę pomóc bardzo dziękuję i najchętniej postawiłbym im piwo.

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 kwiecień 2016 - 19:40

Przecież wszyscy próbują pomóc. Temat nie jest skomplikowany, znalezienie przyczyny to jakieś 20min pracy, stwierdzenie co jest uszkodzone w alternatorze to 5 min pracy, z czego 4 min to wyjęcie oscyloskopu z torby i podłączenie go. A poprzez forum nikt Ci nie powie: wymień to czy tamto i będzie dobrze i musisz to zrozumieć. Sam piszesz, że nie chcesz wydawać niepotrzebnie pieniędzy, więc próbuję Ci pomóc tak żebyś na 100% wiedział co masz wymienić. A bez wyników pomiarów pomoc jest niemożliwa.

#25 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 20:10

Ursus C-360 problem z odpalaniem Dla fachowca to może i 30min a dla mnie to już nie wspomnę. Nowa instalacja,akumulator to nie jest za tani zakup dla mnie, nie wiedząc czy to jest na pewno przyczyną więc daje z tym wszystkim spokój. Niestety nie znam się w tej dziedzinie mechaniki ażeby wszystko pomierzyc, robiłem co mogłem, posiadam wykształcenie wyższe ale w zupełnie innej dziedzinie, dlatego na tym się nie znam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 20:31

Jak masz wykształcenie, to czytanie ze zrozumieniem nie powinno Ci sprawiać kłopotów (bez ironii). Nie trzeba być znawcą by zdjąć klemę z aku. jak piszą inni, żeby go sprawdzić i bedziesz miał diagnozę aku, dodatkowo (jeżeli jesteś jako takim obserwatorem) jak będziesz ją zdejmował to przyłóż i odciągnij ją kilka razy od trzpienia (na wyłaczonych wszystkich odbiornikach), gdy zauważysz najmiejszą iskierkę to znak że prąd jest gdzieś "podkradany", gdy nic nie będzie to jest duże prawdopodobieństwo że prąd nie ginie. Jest to prosty sposób do którego nie trzeba miernika ani fachowej wiedzy.

#27 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 21:11

Ursus C-360 problem z odpalaniem Ostatnio zakupiłem nową plecionkę od masy i odłączałem klemy, nie było żadnej iskry

#28 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 kwiecień 2016 - 12:31

Czyli tak na 90% wynika z tego, że zużyty jest akumulator skoro na postoju nie masz poboru prądu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Ursus6548

Ursus6548

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:03

Ursus C-360 problem z odpalaniem Założyłem 2 alternator co prawda używany ale ładuje zaraz po odpaleniu, bo zaroweczka gaśnie. Jak na razie pali bez problemu kilka dni.