Maikel1987

Opinie i rady o renualt 103.14 lub 103.54

Polecane posty

Maikel1987    2

Moze tu są jacyś użytkownicy takich modeli . Warto je kupować ? Bo wiadomo turbo tu juz jest, kilka tych modeli widziałem i nie wiem czy nie warto nimi się zainteresować bo ogolnie szukam tych mniejszych bez turbo ale mocy nigdy za wiele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Ciągniki Renault są warte uwagi,ja osobiście bym polecał 103.54 i jak dla mnie bez turbo

 

Jak ma być bez turbo to 106.54, ale to już jest 6 cylindrów. Jak bez turbo to 90.34, aczkolwiek co się tak boicie tych turbo, jak mam sprzęt z 40-o letnim !!! silnikiem Deutza turbo z przebiegiem coś ok 5 tyś mth i jak na razie wszystko śmiga bez problemu, a nic nie było robione po za pompą wtryskową, oraz drugi z silnikiem perkinsa turbo i też ma jakieś 6 tyś mth i też działa bez napraw. . 

Po za tym Renault to trwałe i oszczędne traktory.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Bez turbo to 95.14 lub 90.14 ale mam szukać jednego modelu to nigdy nie kupię a tych 103.14 tez jest trochę . Turbo mam w samochodzie ale w ciagniku , moze zaryzykuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

tylko zastanów się po co Ci ciągnik o takiej mocy z tak małą masą, jako pomocnik czy do transportu ok ale główny jak dla mnie bez sensu, bo pociągnie niby to co 106/110/113 ale krótki ryj, brak ramy i przód w powietrzu lata


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

zależy co trafisz, były mechaniczne jak i takie z EHR i skrzynią Tractronic, czyli 24/8, rewers elektrohydrauliczny i połówki w gałce


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Bo widzę ze teraz stoją dwie renowki ,jedna z guzikami z tyłu na błotniku do podnośnika , a druga z zalaczaniem napędu i blokady na przyciski .

Edytowano przez Maikel1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault-ROL    0

Moze tu są jacyś użytkownicy takich modeli . Warto je kupować ? Bo wiadomo turbo tu juz jest, kilka tych modeli widziałem i nie wiem czy nie warto nimi się zainteresować bo ogolnie szukam tych mniejszych bez turbo ale mocy nigdy za wiele .

Sam posiadam Renault 103.54 tracfor już przez 3 lata i jak na razie nie narzekam na ten ciągnik.W tym ciągniku jest silnik MWM czyli Fendt'a jest bardzo oszczędny. Ciągnik z turbiną po ciężkiej pracy musi przed zgaszeniem chwilkę  postać na wolnych obrotach i dopiero można go gasić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Po pierwsze primo silnik MWM to nie silnik Fendt'a tylko silnik Man'a, a po drugie primo nie trzeba czekać aż silnik chwile pochodzi na wolnych obrotach po pracy gdyż jest to silnik chłodzony cieczą i nie ma takiej potrzeby. Jedynie w silnikach chłodzonych powietrzem powinno się chwile odczekać zanim się go zgasi po ciężkiej pracy (bynajmniej było takie zalecenie do starszych silników, nie wiem jak jest teraz z nowymi).


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mad    1

Jeśli masz ponad 25ha ornego to polecam 106 albo 110. Sam mam 103.54 i czasem na górkach przydałoby się trochę więcej mocy jeśli chodzi o podnoszenie przodu to 4-ka obrotowa go nie podniesie, nie wiem jak zestawem siewnym bo nie używam. Z turbiną nie ma problemów, jedynie trochę wkurza wyhamowywanie, chyba że komuś jej nie szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj