Polecane posty

Belicoff    5

Z tym się w pełni zgodzę. Każdy kto chociaż raz spróbował swojskiego produktu raczej przyzna Ci rację. Jakość produktów spożywczych w sklepach daje wiele do życzenia, ale co zrobić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747
Napisano (edytowany)

Uważam, że jest moda na coś, co jest dużym zakłamaniem, dlatego że tak naprawdę nie ma zdrowej żywności już nigdzie. Gluten jest potrzebny dla organizmu po to, żeby wiązał poszczególne minerały i witaminy w nas.Nie uważam, że wegetarianizm jest zdrowy dla wszystkich, bo jesteśmy jednak ssakami mięsożernym.

Edytowano przez Ansja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowiek jest wszystkożerny i dlatego opanował wszelkie możliwe ekosystemy.  Można spokojnie żyć jedząc same warzywa jak i same mięso.  Jedni np.  jedzą nabiał a inni nie. I co? Praktycznie żadni z nich nie będą mieć żadnych niedoborów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Jestem za zdrową żywnością,aby mieć jak najwięcej swoich owoców i warzyw.Aby trafić na dobrej jakości żywność jest bardzo ciężko.Wiele osób kieruje się wygodą by pójść do sklepu kupić słoiczek wypełniony czymś z napisem dżem ...Sami przyznajcie czymże jest aromat i smak domowej konfitury malinowej :) .Lecz obecnie panuje opinia ,że robienie przetworów w domu jest staroświecka i archaiczna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Ansja zgadzam się z twoją wypowiedzią lecz teraz ludzie ze wsi jadą na zakupy do biedronki itp , a ludzie z miasta przyjeżdżają  na wieś do rolnika  po produkty które można kupić bezpośrednio.Ciekawi mnie czy wy  drodzy forumowicze uprawiacie to co dla siebie w sposób ekologiczny , czy nie ma to większego znaczenia  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Mało kto teraz uprawia mały warzywny ogródek aby mieć coś dla siebie własnego.Spotkac się można z opinią,że to dużo pracy przy tym i jeszcze taniej jest kupić gotowe... Przetworów warzywnych i owocowych dla siebie by mieć zdrowe też już robią nie liczni.To chyba wszystko przez to ,że ludzie mają więcej pieniędzy,stali się wygodniccy i niech inni robią ...Niestety tak się zaczęło dziać :(

Edytowano przez Ansja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 22.06.2018 o 21:29, zbycho77 napisał:

Ansja zgadzam się z twoją wypowiedzią lecz teraz ludzie ze wsi jadą na zakupy do biedronki itp , a ludzie z miasta przyjeżdżają  na wieś do rolnika  po produkty które można kupić bezpośrednio.Ciekawi mnie czy wy  drodzy forumowicze uprawiacie to co dla siebie w sposób ekologiczny , czy nie ma to większego znaczenia  ?

Dla mnie nie ma to większego znaczenia, ile zjesz tych warzyw w ciągu roku a ile chleba, gdzie walą w pszenicę i rzepak bez opamiętania byle 10 ton sypnęło bo jak nie to  na raty nie starczy i komornik traktor zabierze, ile zjesz mięsa sprowadzanego ch*j wie skąd, a świnie tam puchną już a nie rosną, można tak wyliczać w nieskończoność czym się podtruwamy. Także pierdo*lenie że jak przyniesiesz z ogródka cebulę to będziesz żył zdrowo można sobie włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Akurat moja żoneczka uprawia warzywa bo te z marketu/sklepu to tylko na gnój się nadaje a nie do jedzenia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

@PRIMO te co trafiają do marketu warzywa to taka marchewka na jednym polu rośnie 3 razy w ciągu roku . Widziałeś, że zaraz czarna się robi po przekrojeniu ? A z twojego ogródka taka nie jest .Jest różnica między własnym wychodowanym przez siebie a gotowym kupionym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy
42 minuty temu, PRIMO napisał:

Akurat moja żoneczka uprawia warzywa bo te z marketu/sklepu to tylko na gnój się nadaje a nie do jedzenia. 

I super! Masz rację jak widzę te nafaszerowane ogórki,pomidory czy maechewki to tragedia. Najlepsze swojskie :D albo z targu od rolnika. Te z marketu to są w ogóle bez żadnego smaku,wrażenie robią tylko wielkością.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i niektórym już to wystarcza . ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Ten rolnik sprzedający na targu też nie zawsze ma dobry towar.Moze sądzić warzywa na większą skalę i sprzedawać je pozniej w wielu miejscach.Obecnie mało kto przy produkcji stawia na dobrą jakość żywności, ważniejsze jest aby koszty produkcji się zwróciły i jeszcze mieć na tym zarobek.Lepiej mieć stałego już rolnika w jednym miejscu i u niego kupować,jeśli nie ma się własnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj