yacenty

John Deere 6140R / 6R - wyciek płynu chłodzącego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3838

Witajcie, na jesieni podczas siewu zauważyliśmy ubytek płynu chłodzącego w ciągniku John Deere 6140r. Dolaliśmy - weszło ok 2l do połowy skali.

Teraz przy wiosennym przeglądzie zauważyłem że płynu jest ledwo ledwo w zbiorniku. Dolałem - weszło około 2.5l i jest troszkę powyżej srodka skali.

 

W miejscu garażowania nie widzę ewidentnej plamy, nie widać też zbytnio sladów mokrego na silniku / masce.

Co może być przyczyną gdzie szukać dziury w całym?

 

Gdzieś mi się w galerii rzuciło nie dawno, że ta seria JD ma jakiś defekt i pękają jakieś przewody, ale póki co nie mogę namierzyć tego obrazka / tej dyskusji.

Ktoś z was ma podobny problem? Dodam że ciągnik ma 3 lata i lekko ponad 1000h na budziku.

 

Chcesz poznać dane techniczne John Deere 6140r


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

sprawdziłem olej,

po 370 godzinach od wymiany jest minimalnie powyżej minimum, kolor czarny, konsysntencja bardzo gęsta - tak więc płyn raczej nie przedostaje się do oleju


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

otworz maske i zajdz od tej strony gdzie jest tlumik, zdejmij oslone boczna maski i teraz tak przed saba masz filtr odmy czy jakos tak, takie jakby okragle pudelko(czarny kolor)  i za nim troszke w dol jak dobrze popatrzysz jest taka gumowa rurka moze ona przepuszcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie w 6630 też ubywa. Już ze 2 lata. I wcześniej nie było widać nigdzie mokrego, tylko czułem nieraz w kabinie petrygo. Teraz po 2 latach już jest większa dziura i widać mokre. Miejsce wycieku znajduje się nad wentylatorem, w okolicach zbiorniczka wyrównawczego. Wcześniej gdy mało ciekło nie było widać mokrego bo spływało na wentylator a on wszytko momentalnie wysuszał, teraz już spływa po nim. Jeszcze tego nie robiłem. Raz na miesiąc dolewam płynu ale w końcu trzeba się za to zabrać.

 

U mnie jest wyciek na zewnątrz i czuję petrygo. Ty też coś nieraz wyczuwasz w zapachu, czy nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobnie mam w 6430 ;) Też raz na 2 miesiące muszę dolać 2litry. Tylko u mnie ten plastikowy zbiornik na płyn jest chyba pęknięty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

w nowej R płyn może uciekać koło akutuatora turbiny, wchodzą w niego dwie rurki. jeżeli masz tam jeszcze rurki to zgłoś to do serwisu bo jest na to poprawka produktu w której usuwają rurki. jeśli chodzi o 6630 to wymień oringi w zbiorniczku te na samym dole które wchodzą w chłodnice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj