Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płodnośc krów

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 20:52

Płodnośc krów akurat się o tym uczyłem w szkole to wiem :) Jałoszki będą płodne bo dlaczego miały by nie być ??? Skoro geny są jedne i te same czyli damskie (XX).... w przypadku tak jak już wyżej pisałem byczka i jałoszki wówczas nie będzie płodna bo geny XY mają przewagę nad genami XX... czyli panowie mamy nad babami przewage :) :) :)

Co do ciężkich porodów jałoszek.... jest to właśnie spowodowane złym doborem byków jak to kolega wspomnał przede mną bardzo duż rolę odgrywa dopasowanie byka do jałoszki... należy zacielać je bykami jak najmniejszymi oraz z dużą ilością łatwych porodów.... zresztą nie powinno się przeznaczać po jałówce cielaka na chów... no ale każdy robi jak uważa.... ale podstawa to właśnie wielkość byka i łatwość porodów.... z nasieniem polecam firmę K.I. SAMEN Polska Sp. z o.o. jest to firma holenderska która ma 100 razy lepsze nasienie od Łowickiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płodnośc krów Dzisiaj, 23:49
  •  

#22 Share pitras

pitras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 22:23

Płodnośc krów Według mnie to od pierwastek są najlepsze krówki :)

#23 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 23:00

Płodnośc krów elo panowie ale odbiegamy od tematu wiec jakie stosujecie pasze do poprawienia cielności krów??
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#24 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 06:56

Płodnośc krów

Według mnie to od pierwastek są najlepsze krówki :)

Na to nie ma reguły... jeden będzie miał super krowe a drugi nie... wg. wiedzy książkowej i swoich doświadczeń nie zostawiamy jałoszek do pierwszym wycieleniu

#25 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 28 marzec 2008 - 19:16

Płodnośc krów ja to tak dobieram buhajów żeby nie były spokrewnione, a na inne cechy nie patrzę. Dzięki za info johnnyblack66 :)

#26 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 22:27

Płodnośc krów też dzięki za informacje: Luke16. zdecydowaliśmy że bliźniaczki zostaną, a później zobaczymy - mam nadzieję że będzie OK.

#27 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 03 kwiecień 2008 - 17:26

Płodnośc krów Ostatnio właśnie rozmawiałem z weterynarzem na temat blizniaków.
Powiedział że jak są dwie jałoszki to w niczym nie przeszkadza.
A jeżeli jest byczek i jałoszka to jałoszka sie może tylko wtedy ewentualnie zacielić jak będą dwa łożyska.
A jak już w jednym łożysku to powiedział lepiej sprzedać i kupić hodowlaną i mieć pewność.

Jak nie jesteście pewni czy wyszło całe łożysko to wlejcie wody do niego i jak będzie sie wylewać woda to znaczy że coś zostało jeszcze.:P
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#28 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 16:45

Płodnośc krów Na płodność krów ma bardzo duży wpływ Beta karoten bardzo dużo znajduje sie go w marchwi właśnie, ale w naturalny sposób krowa czerpie go ze słońca i jeśli krowy są normalnie wyganiane na pastwisko to zapas tego składnika jest obecny w krowie do ok stycznia potem trzeba go dostarczać w postaci witamin.

Ja również miałem i mam problemy z zacieleniem, a dokładnie nawet z rują krowy nie pokazują jej, trzeba bardzo dokładnie obserwować. Stosowanie hormonowa zawsze coś pomaga, czasem pomagają płukanki macicy żeby wypłukać pozostałości po porodzie jakieś stany ropne i zapalne.

Sprawa nasienia wygląda tak ze Łowicz nie jest najlepszy ale najbardziej dostępny chyba, najlepszym sposobem by było kryć naturalnie czyli bykiem, mieć dobrego byka i wtedy wiadomo dawka nasienia jest porządna a nie oskubana :D i jak zrobi byk to żaden inseminator tak nie potrafi :D

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#29 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 18:18

Płodnośc krów Święte słowa a jak ten problem rozwiązujesz co do płodności bo w necie jest kilka produktów które jak rekomenduje producent poprawi i to w dużym stopniu płodność. Jak Ty uporasz sie z tym problemem??
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#30 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 18:43

Płodnośc krów Narazie jeszcze sie nie uporałem i dlatego mnie denerwuje. Jeszcze jednym z aspektów słabej płodności i ukrytej rui jest wydajności mleka jeśli krowy dają dużo mela to jest gorsza płodność, Wiadomo teraz każdy mleko "pędzi" stosując przy tym dużą różnorodność w żywieniu i w sposoby sztuczne uzyskuje sie efekty. Krowa przy wysokiej produkcji nie myśli o cielaku tylko o tym żeby dawać mleko i my jej w tym pomagamy. I dlatego ciężko jednoznacznie połączyć to żeby było dobrze i trzeba kombinować.

Podstawo jest codzienna obserwacja każdej sztuki z oddzielna, dużo krów mają ciche ruje, skrupulatne pilnowanie terminów rui i ewentualnych powtórzeń. Literatura bardzo duzo o tym problemie pisze nawet w przedostatniej TopAgrze jest artykuł w dodatku TopBydło. Bardzo cenne wskazówki tam sie znajdują i dość zrozumiale wyjaśnione dlatego polecam to.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 19:52

Płodnośc krów Nie wiem czy aż tak ma w pływ beta karoten bo ja był taki okres że dawałem taka dodetek z dolfosu betakaroten +coś tam jeszcze nie pamietam i nic nie polepszyło teraz daje z Josery Lacto plus Keragen i efekty są widoczne no i jeszcze mam swój kontener z nasieniem i inseminuje weterynarz opiekujący się moim stadem i efekty są

U mnie były spore problemy z cystami na jajnikach

Po 2 -3 tyg badamy USG na cielność

#32 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 20:10

Płodnośc krów Piotrze wszystko zależy od producenta i jakości dodatku jeden ma więcej jeden ma miej i zależy w jakiej formie to jest wytworzone bo nie w każdej postaci krowa odpowiednio przyswaja składniki.

A powiedz ile taki badanie USG na cielność kosztuje. Też o czymś takim myślałem tylko nawet nie wiem czy u nas ktoś to robi.

#33 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 20:21

Płodnośc krów To co pisze to było chyba betakaroten +drożdże a swoją drogą normalne witaminy

Ile kosztuje badanie USG to ci nie powiem bo ja płaca raz na jakiś czas jak nazbiera się wiecej kasy weterynażowi

Samo urządzenie kosztuje w granicach 20000-30000 zł zależy jaki producent nieraz nawet jak dobrze się trafi to widać jak serce płodu bije

#34 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 20:38

Płodnośc krów Ale chyba i zwykłe stare naturalne sposoby skutkują, tylko napewno trochę czasu pochłaniają, Widzę cena urządzenia jest sporawa wiec nie każdy weterynarz takie coś posiada, a jeśli nawet już ma to i cena jego jest ładna.

#35 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 08 kwiecień 2008 - 21:44

Płodnośc krów Jesili chodzi o USG to mozna zakupic polski produkt z firmy Dramiński koszt ok 25tys ale WARTO !!!!
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#36 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 21:21

Płodnośc krów

Ale chyba i zwykłe stare naturalne sposoby skutkują, tylko napewno trochę czasu pochłaniają, Widzę cena urządzenia jest sporawa wiec nie każdy weterynarz takie coś posiada, a jeśli nawet już ma to i cena jego jest ładna.

Tylko  w tak wczesnej fazie ciąży  inaczej nie da rady stwierdzić ciąży

Piszesz że masz ciche ruje  a jeżeli   zobaczysz  i zainseminujesz to jak skuteczność pokrycia ???

Moze przyczyna problemów leży gdzie indziej  , krowy masz pod oceną  ??

#37 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 21:26

Płodnośc krów Obory nie mam po oceną, i to może być błąd. A skuteczność rui w niektórych przypadkach jest fatalna, Nie wiem gdzie szukać problemu, moze tu ze moje bydło cały rok stoi na uwięzi, W tym roku bede robił wybieg aby codziennie ze 3-4 godziny mogły sobie pospacerować. Ale z kim bym sie nie zgadał to kazdy narzeka na zacielenie.

Problem moze jeszcze być w nasieniu jakim inseminuje ono jest z Łowicza a ostatnimi czasy trochę sie popsuło to nasienie.

#38 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 21:45

Płodnośc krów U mnie też cały czas są krowy w oborze ja biore nasienie ze SHIUZ Bydgoszcz

Nie masz masz jakichś problemów z pokryciem potrzeb energetycznych krów wysoko wydajnych ??

Ja miałem taką krowe ze myślałem że zdechnie miała takie naloty drgawek , przez 2 tyg kroplówka co dzień 2 flaszki glukozy i wapno na wieczór , w południe z Overa taki preparat Lacto plus a rano ketomix , oczywiście combivit , A+D3 pare razy , Vetahepar na wątrobe i co dziwne krowa zaczeła jeść a dziwniejsze że przy pierwszej ruji pokrylismy ją i załpała i na dodatek ma najmniej komórek na oborze

Stosujesz jakąś stymulacje hormonalną ruji ??

Dobre efekty na takie problemy daje też domięśniowo Minerasol

#39 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 22:01

Płodnośc krów Nie które hormony dostają, i teraz czekam na efekt. zobaczymy co bedzie, raczej z energia to chyba nie powinno byc problemu, Ale ty pewnie masz na systemie wolnostanowiskowym,

A o co chodzi z tym Minerasolem jakie to ma działanie, i jaki skład. za co ten srodek odpowiada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 21:00

Płodnośc krów Ja mam na uwięzi

Nie miałem czasu sprawdzić składu tego minerasolu

Jak podawałeś hormony to patrzył wterynarz na faze cyklu rojowego ??

Dzisiaj przyszło pisemko z mleczarni ze cana w dół :angry: