Zaloguj się, aby obserwować  
przemal_1989

Płodnośc krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam pytanie jakie stosujecie pasze i jak u was jest z zacieleniami u krów ponieważ od jakiegoś czasu mam z tym problem żeby krowa zacieliła sie za 1 razem. A to są pasze które podaje kiszonka z kukurydzy sianokiszonka granulat dosche śróta i wysłodki z buraczka ćwikłowego. Z góry dzieki wielkie za odpowiedzi.

 

 

 

Pozdrawiam Przemal_1989


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

w tym roku sprzedawałem marchew odpadowa kolesiowi co ma 100 krów <_< Ten koles mowił ze marchew pomaga w zacielaniu krów <_< i zawsze odemnie kupuje :lol:

Edytowano przez tommy66692
ort

.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja teraz przeszłem na pasze z vitfossu i widać jak już lekką poprawe w zacieleniach... ale ogólnie to ciężko żeby za pierwszym razem się zacieliła...

Również nie zacielam już nasieniem z Łowicza bo podobno wielki syf tam teraz a zacielam nasieniem z firmy K. I. SAMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

a ja karmie kiszonka z liści buraka cukrowego

i sianem

i nie mam problemu z zacileniem za pierwszym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja w ostatnim roku miałem straszny problem z zacieleniami tzn i dalej go mam a dostają kiszonkę z kuku, sianokiszonkę z traw, pasza z provimi (białko 16 %), swoja pasza+ koncentrat dla krów wysokomlecznych no i siano. To prawda nasienie z Łowicza to nie to samo co kiedyś ale korzystam z tej firmy bo jest najwygodniej z inseminatorem. Może jest jakiś magiczny sposób na to ?? a dodam ze i nieraz z jałówkami mam problem...


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ja też mam kłopot z zacielaniem. a daje im kukurydze dwa razy dziennie jak nie mam żyta w pryzmie, sianokiszonke też dwa razy suche sino raz dziennie i owsianke na południe. i śrute z wipaszu 18.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitras    22

mi na krowe wychodzi średnio 1,8 słomki,a więc niejest tak żle <_< krówki dostają sianokiszonkie,siano ziarno kukurydzy i śrute 18forte z golpaszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Marchew zawiera dużo karotenu a z tego co mi mówili weterynarze to karoten jest jedna z lepszych broni na lepsze efekty w kryciu krów czy jałówek <_<


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ok ale jakie preparaty zawierają dużo karotenu??


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

też słyszałem o tej marchwi ale my jeszcze tego nie praktykowaliśmy bo u nas na 10 inseminacji średnio 2 sztuki nie zacielają sie za pierwszym razem, uważamy ze to nie jest i tak źle bo znajomy miał większe problemy z zacielaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok a moglibyście podac konkretne pasze które zawierają duże karotenu


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są takie witaminy ,,BOMBY" i one poprawiają płodność u krów. są duże i trzeba specjalnym pistoletem wsadzić jej głęboko w gardło. ten pistolet to długa gumowa rurka ze ,,spustem" i kosztuje 1,30. u mnie to naprawde działa bo miałem taki sam problem. poza tym to karmię kukurydzą, kiszoką, ospą i granulkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

nie chciałbym zakładać odrębnego tematu to może zapytam tutaj bo tytuł pasuje do mego pytania. Otóż ocieliły mi się 2 jałoszeczki , bliźniaczki. Czy nie będzie problemu z ich zacieleniem? Czy może lepiej sprzedać teraz gdyż mogą się nie zacielić ze względu na to że są to bliźniaczki.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A co robicie gdy jałówka nie chce sie gonić, bo od paru ładnych lat nie mamy swojej krowy z jałówki :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

gosc1 obie w przyszłości powinny się zacielić... jeżeli byś miał jałoszkę i byka od jednej krowy to wtedy przejmuje ona ok. 30% cech genetycznych czyli występują takie problemy jak np. zanik macicy czy jej częściowy rozpad... a więc spokojnie możesz bliźniaczki chować dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co robicie gdy jałówka nie chce sie gonić, bo od paru ładnych lat nie mamy swojej krowy z jałówki :)

 

zadzwoń do weterynarza i on ma takie środki do tego aby ruja wystepowała u krowy po chyba 7 dniach wiem bo sam niekiedy czegoś takiego używam a jeśli dobrze poamiętam to jest to podawane domięśniowo


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

przemal u mnie też się to stosuje... jest to hormon po którym po trzech dniach należy pokryć krowę nie zależnie od tego czy wystąpi ruja czy też nie.... nie pamiętam nazwy... podaje się domięśniowo... i nie powiem w 4 przypadkach 3 krowy się po tym zacieliły.... można również podać 3 godziny przed zapłodnieniem zastrzyk domięśniowy tzw. wspomagający... podtrzymuje on chęć przyjęcie nasienia... czyli bardziej uwydalnia ruje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest twoja wina że jałówki ciężko się cielą. Złe dobierasz nasienie dla jałówek trzeba dobierać buhaje niskim wskaźnikiem ciężkich porodów. Ja kilka lat temu tez tak miałem bo przestałem zwracać uwagę na tą cechę buhajów.

 

 

A wracając do tych bliźniaków ja słyszałem że jałoszka będzie płodna wtedy gdy będą 2 łożyska a jak jedno to nic tego nie będzie możesz sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

akurat się o tym uczyłem w szkole to wiem :) Jałoszki będą płodne bo dlaczego miały by nie być ??? Skoro geny są jedne i te same czyli damskie (XX).... w przypadku tak jak już wyżej pisałem byczka i jałoszki wówczas nie będzie płodna bo geny XY mają przewagę nad genami XX... czyli panowie mamy nad babami przewage :) :) :)

 

Co do ciężkich porodów jałoszek.... jest to właśnie spowodowane złym doborem byków jak to kolega wspomnał przede mną bardzo duż rolę odgrywa dopasowanie byka do jałoszki... należy zacielać je bykami jak najmniejszymi oraz z dużą ilością łatwych porodów.... zresztą nie powinno się przeznaczać po jałówce cielaka na chów... no ale każdy robi jak uważa.... ale podstawa to właśnie wielkość byka i łatwość porodów.... z nasieniem polecam firmę K.I. SAMEN Polska Sp. z O.o. jest to firma holenderska która ma 100 razy lepsze nasienie od Łowickiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo panowie ale odbiegamy od tematu wiec jakie stosujecie pasze do poprawienia cielności krów??


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Według mnie to od pierwastek są najlepsze krówki :)

 

Na to nie ma reguły... jeden będzie miał super krowe a drugi nie... wg. wiedzy książkowej i swoich doświadczeń nie zostawiamy jałoszek do pierwszym wycieleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

ja to tak dobieram buhajów żeby nie były spokrewnione, a na inne cechy nie patrzę. Dzięki za info johnnyblack66 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj