MF675ursus

Poznaniak 6 blokujące ziarno

Polecane posty

MF675ursus    1455

Mam mały problem z Poznaniakiem 6 '98. Ma on lejki teleskopowe z tworzywa sztucznego, z dwóch stron zakończone gumową harmonijką (przy redliczce jak i aparatach dozujących). Przy sianiu lekkiego ziarna (owies, jęczmień) ziarno blokuje się na górnej harmonijce (osłonie gumowej kątowej górnej), mimo przygotowania ziarna do siewu (przewianiu) na losowo wybranej sekcji. Czym to jest spowodowane? Można to jakoś obejść czy ten typ tak ma i nic się z tym nie zrobi? Przy cięższych ziarnach (żyto, pszenica) problem nie występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Może wystarczy trochę przesunąć tą podstawę (trzymającą gumy) do przodu lub tyłu, żeby ziarno wpadało do rurki bez obijania się o gumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicio22    1

U mnie jest to samo i po prostu się tym nie przejmuje.  Jak rurka się zablokuje to ziarno przesypie się górą nad tą rurka i sieje dalej  ;) Z tego co się orientuję to były rurki wraz lejkiem plastikowym u góry i nie było tam takiego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Tak, w starszym Poznaniaku są teleskopowe rurki z góry zakończone lejkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1455

U mnie jest to samo i po prostu się tym nie przejmuje.  Jak rurka się zablokuje to ziarno przesypie się górą nad tą rurka i sieje dalej  ;) Z tego co się orientuję to były rurki wraz lejkiem plastikowym u góry i nie było tam takiego problemu

 

Niby sieje, z tym że zachowuje się jak siewnik poplonów, bez wykorzystania redlicy... Badziew na rynek wypuścili

 

 

Tak, w starszym Poznaniaku są teleskopowe rurki z góry zakończone lejkiem.

 

Sąsiad ma poznaniaka 6 tez z roku 98, i ma rurki z lejkiem, więc nie wiem jak to z typami i rocznikami było... Z tym że on nie ma rynien do próby kręconej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicio22    1

No przyznam nie wyszła im ta wersja za specjalnie z wykorzystaniem tych gum u góry rurki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1455

Problem rozwiązany. Okazało się że przy poprzedniej próbie kręconej listwa z gumami była zbyt daleko wepchnięta po czym wyjęta na odpowiednią odległość (aby zaskoczyła przetyczka), jednak harmonijki zaczepiły kołnierzem od środka za metalowe lejki i ziarno się blokowało. Po wydłubaniu gum z lejków problem ustąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agronomek
      mam masseya 6180 i ciągnie tylko 30km/h bo na 4 biegu .nie dziala power shift- jak go odblokowac? z gory dziekuje:)))
    • Przez piotrek007
      witam mam MF 8110 i przestał mi dziłac podnośnik, blokada mostów ,WOM ale działa mi przedni naped a pól biegi te A B C D moge jedynie znieniać po wyciśnieciu sprzegła przewody i kostki spryskałem WD40 i bezpiecznik ok i nie wiem cio mogło sie stać pomocy dziekuje za odp
    • Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu. 
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?
       
    • Przez artur04c
      Witam, mam taki problem, otóż nie działa mi blokada napędu. Czasami się włączy, ale jest to zjawisko bardzo rzadkie, ostatnio udało mi się włączyć blokadę potem przytrzymałem przycisk 2 sek i włączyła się blokada auto, ale częściej jest że tylko kontrolka na tablicy mrugnie lub w ogole brak reakcji na wciskanie przycisku, wiem że musi być spuszczony hamulec, że nie można trzymać wciśniętego pedały hamulca i że nie można mieć mocno skręconych kół, ale na prosto brak reakcji tak jak wyżej wspominałem, mam też błąd hamulca wysokociśnieniowego (Id: 7622) Co może być nie tak? włącznik sprawdzałem multimetrem i jest przejście prądu, wiec włącznik odpada...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj