Polecane posty

Witam, mam pytanie czy byłaby możliwość przełożenia silnika od Ursusa C-330 do Ursusa C-360-3P, jakie najważniejsze przeróbki trzeba wykonać, za co na początku się zabrać i czy jest to w ogóle wykonalne? Mam takie pytanie, ponieważ zamierzam zakupić nowy rozsiewacz do nawozów 600 kg, który sam waży ok.450kg, oraz opryskiwacz 600l, a trzydziestka tego sprzętu nie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Do zmiany by było: mocowanie skrzyni, kolumna kierownicza, mocowanie przedniej osi, cięgno gazu, elektryka (świece żarowe, rozrusznik po przeciwnej stronie), pneumatyka (kompresor z innej strony), inna chłodnica, a i tak prawdopodobnie nie pasowały by wałki sprzęgłowe jak i samo sprzęgło. Taniej, szybciej i bezproblemowo jest sprzedać C 330 i zakupić C 360 3P. Zawsze to też kilka KM więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle roboty? Zobacz na ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=7l1IC0mfFyo

Nie wydaje mi się żeby ten gość aż tyle przeróbek robił, tylko że on robił odwrotnie niż ja bym chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    626

Witam, mam pytanie czy byłaby możliwość przełożenia silnika od Ursusa C-330 do Ursusa C-360-3P, jakie najważniejsze przeróbki trzeba wykonać, za co na początku się zabrać i czy jest to w ogóle wykonalne? Mam takie pytanie, ponieważ zamierzam zakupić nowy rozsiewacz do nawozów 600 kg, który sam waży ok.450kg, oraz opryskiwacz 600l, a trzydziestka tego sprzętu nie radzi.

 

Ja bym proponował zamocować rozsiewacz i opryskiwacz na jakimś podwoziu dwukołowym. Nie obciążałbyś podnośnika tylko ciągnął za traktorem. U mnie we wsi jeden rolnik tak zamocował opryskiwacz i teraz ma 600 litrowy ciągany za C-330. Według mnie rozwiązanie proste i tanie w wykonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

30tka ledwo siebie toczy a ty chcesz ten silnik do jeszcze cięższego traktora włożyć... daj se spokój i kup normalny traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Widzę że w zainteresowaniach masz alkohol, to może zakładaj tematy jak już wytrzeźwiejesz :D 


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Na moje oko to koledze się pomyliło chciał odwrotnie napisać, a wyszło jak zwykle ;p. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

Nawet jeśli by się pomylił to co mu da większy silnik jak tego rozsiewacza pełnego nie podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ta, pomylił się w temacie, opisie i jeszcze pod filmem gdzie 3p do c 330 montowali, a on chce odwrotnie ;) nic tylko czekać aż autor jeszcze odpisze co i jak planuje. Technicznej do zrobienia tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W takim układzie nie widzę żadnego sensu pracy aby to wykonać. Jeśli faktycznie tak chce to ja widzę że koledzy na forum nieźle dają w palnik ten tu chce tak przekładać silnik w innym temacie 3p śmiga w orce z 4 UG. No szok dosłownie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zna ktoś ciekawsze forum? gdzie trzeba zapłacić żeby pisać takie brednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się trochę i jak masz 5ha pola to zmień rozsiewacz na mniejszy a jak masz pow.10ha to ciągnik na mocniejszy.

Widze, że dużo to ja sie nie dowiem na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ludzie z forum za mało piją, żeby zawracać sobie głowe tak durnymi pomysłami.... idź twórz a my się conajwyżej ponabijami z efektów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bo nikt nie chce zdecydowanie doradzić wykonania czegoś co nie będzie poprawnie działać.

Samego podnośnika nie przełożysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No tak, założyć można tak jak wyżej tylko wtedy trzeba i ramę złożyć żeby ciągnika nie połamać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Wnioskuje że kolega ma oba te ciągniki? Czy kupi jeszcze 3P i do niego wrzuci silnik od ciapka? Tylko po co? Chyba że ma tylko ciapka i możliwość kupienia 3P bez silnika i chce wykorzystać ten silnik co ma ale to i tak lepiej by wyszedł sprzedając 330 i kupić wtedy silnik taki jaki ma być....chore to trochę :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś podobnie się zastanawiałem czy do ursusa c-360 można zamontować silnik od c-330 ...

Proszę znawców niech napiszą czy jest taka możliwość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj