Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamiljanicki

kamiljanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 10:32

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Mam john deere 4040 sprawował sie bez zarzutu do wymiany oleju w skrzyni biegów. Działa wspomaganie, hamulce. Ramiona unoszą sie ale rzadko. Podłączyłem przewód pod jedną z końcówek hydraulicznych i na nich tez tylko czasem jest ciśnienie. Ramiona podnoszą sie tylko jak jest ciśnienie na końcówce. Dlaczego pompa tylko czasem podaje olej? Jak poradzić sobie z tym problemem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Dzisiaj, 19:17
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 12:17

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 A czy poziom oleju jest odpowiedni? Czy wlałeś dobry olej?

#3 Share samson

samson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 13:50

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Może pompa jest zapowietrzona?

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2008 - 14:05

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 A jaki olej wlałeś?

#5 Share kamiljanicki

kamiljanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 12:59

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Olej dostałem od serwisanta john deera, stan oleju na miarce 3/4 maximum. Pompę może być zapowietrzona ale nie mam pojęcia jak odpowietrzyć. Pytałem sie serwisanta co zrobić ale on albo nie chciał, albo nie wiedział jak pomóc. Proszę napisać jaki powinien być olej lub jaki polecacie. Olej i filtr nowy.

#6 Share samson

samson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 18:45

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Nigdy tego nie widziałem ale na pewno jakiś odpowietrznik pompy musi być, wygląda na to że jest zapowietrzona, pooglądaj dokładnie a może znajdziesz jakiś odpowietrznik.

#7 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 23 marzec 2008 - 18:53

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 U mnie tak się działo w k100 jak olej i filtry były brudne... Olej zmieniałeś więc może to filtry, czy też zmieniałeś?
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#8 Share SlawekSi

SlawekSi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 16:45

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Najbardziej prawdopodobna przyczyną jest silne zabrudzenie tzw. smoka, który w tym modelu znajduje się z lewej strony ciągnika. Odkręcany jest przy pomocy kwadratowej nasadki po odkręceniu której, należy wyciągnąć siatkę smoka i oczyścić ją. W instalacji nie ma odpowietrznika, dzieje sie to automatycznie. Ramiona nie podnoszą się z powodu małej ilości oleju, płynącego do filtra, wew. pompy olejowej (zębatej) a następnie głównej pompy tłoczkowej z przodu. (Poziom oleju hydr. mierzy się przy pracującym silniku!!))Ciśnienie wytwarzane przez pompę hydrauliczną, powinno mieć stałą wartość ok 190atm. (w kanadyjskiej 150). Wart tę można zmierzyć instalując odpowiedni manometr na wyjściu hydrauliki zewn. Kontakt 604 14 11 22 / 081 51 75 942

#9 Share kamiljanicki

kamiljanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 10:25

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Do tego smoka dostane sie od zewnątrz? Gdzieś w okolicy filtra oleju? W 3130 jak wymieniałem uszczelniacze za sprzęgłem trzeba było podzielnic ciągnik na 3 części a środkową skrzynie rozebrać w drobny mak.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2008 - 18:15

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Yhy to moze byc zapowietrzona pompa albo brudny smok mogles go przeczyscic a i poszukaj tego odpowietrznika on na pewno musi gdzies tam byc w koncu to John Deere:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamiljanicki

kamiljanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 09:18

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Filtr jest nowy smok wyczyszczony a problem pozostaje. Problem to chyba jakiś zawór ponieważ nadal ramiona raz chodzą a raz nie. Podłączyłem pług obrotowy jak obracam pług to działa tez podnoszenie. Hydraulika za każdym razem działa podczas odpalania. Poszukam jeszcze jakiegos zaworu bo już brak pomysłu co to może być.

#12 Share batrek4

batrek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 12:59

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 mialem taki sam problem w swoim case rozebralem pol hydrauliki i nic okazalo sie ze zly olej nalalem ,jak zalalem orginalnym to wszystkojak reka odjal dziala po dzos dzien a pompa to z pewnoscia sama sie odpowietrza

#13 Share kamiljanicki

kamiljanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 19:14

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Jaki olej polecacie, ile litrów w wlać trzeba do jd 4040 do skrzyni?

#14 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 17 kwiecień 2008 - 07:02

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Olej powinien spełniać normy jd co do lepkości nie wiem jak do twojego modelu, jak masz instrukcje to powinno tam byc napisane ale wiekszość musi spełniać norme John Deere JDM-J20C, ja używam shella Donax TD 10W-30
Pozdrawiam

#15 Share kamiljanicki

kamiljanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 maj 2008 - 21:22

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Nowy Olej, fitry, czyszczenie smoka, nie pomogły. :) . Rozebrałem część odpowiadającą za podnoszenie(wyczyściłem wszystko )na jednym zaworze założone były 4 podkładki metalowe dociskały sprężynę (ktoś już grzebał przede mną-oryginalnie ich nie powinno być) , jutro rozbieram resztę plecaka.

Plecak zdjęty. Proszę o podpowiedz jakie zadanie ma ramie na zdjęciach i załączonym filmiku czy może mieć taki luz w każdą stronę?

Ramie to jest na filmiku i zdjeciu po prawej stronie!!!
Film tutaj : http://pl.youtube.co...h?v=1OsweVe5fEA

Załączone miniaturki

• 20080521203.jpg

#16 Share kamiljanicki

kamiljanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 23:00

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Usterka usunięta. Zużyty był wałek napędzający pompę oleju tą w skrzyni biegów. Ja zdemontowałem tez pompę i dałem do splanowania. Wałek ten można wyciągnąć po odkręceniu śruby z tylu pod zaczepem transportowym. Wałek ten jest na zdjęciu powyżej.

#17 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 08:14

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040 Ile przyszło za wałek? ;)
Dostawcą mocy jest...Case

#18 Share JohnD

JohnD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:23

Najbardziej prawdopodobna przyczyną jest silne zabrudzenie tzw. smoka, który w tym modelu znajduje się z lewej strony ciągnika. Odkręcany jest przy pomocy kwadratowej nasadki po odkręceniu której, należy wyciągnąć siatkę smoka i oczyścić ją. W instalacji nie ma odpowietrznika, dzieje sie to automatycznie. Ramiona nie podnoszą się z powodu małej ilości oleju, płynącego do filtra, wew. pompy olejowej (zębatej) a następnie głównej pompy tłoczkowej z przodu. (Poziom oleju hydr. mierzy się przy pracującym silniku!!))Ciśnienie wytwarzane przez pompę hydrauliczną, powinno mieć stałą wartość ok 190atm. (w kanadyjskiej 150). Wart tę można zmierzyć instalując odpowiedni manometr na wyjściu hydrauliki zewn. Kontakt 604 14 11 22 / 081 51 75 942

witam
a czy może znasz wartość ciśnienia w układzie niskiego ciśnienia - wytwarzanego przez pompę zębatą i gdzie można to ciśnienie zmierzyć ( w którym korku)?
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share jan71

jan71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnik-Pasjonata

Napisany 21 listopad 2010 - 14:05

Jaki olej polecacie, ile litrów w wlać trzeba do jd 4040 do skrzyni?

Witam. Posiadam jd 4230 skrzynia 8+4 i potrzeba wlać 58 litrów oleju hydrauliczno-przekładniowego .