Sebastian

Jakie macie systemy operacyjne

Polecane posty

bhdemeter    37

A ma może ktoś z Was Linux-a? Chciałbym się dowiedzieć, jak się on sprawuje, czy warto go instalować?

 

Tak warto ! Wszystko byle nie windows. Ja mam MAC OS i jestem bardzo zadowolona. Maka mam od 2007 roku i tylko raz był system stawiany na nowo, ale nic nie zgineło . Komp stabilny i bezproblemowy. W między czasie miałam jeszcze zwykłego kompa z linuxem i byłam bardzo zadowolona. Z programami do księgowości obsługi tel nie było problemów a grafika itp to już wogle bajka i windows stanąć nie może koło tego systemu. Jak zainstalujesz i będziesz miał problem to służę pomocą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maksimini    1

win8 dla osoby przyzwyczajnonej do starszych wersji to lipa, ze względu na inny wygląd pulpitu (kafelki) ale można wgrać nakładkę i wygląda praktycznie tak samo jak win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam win10 ma laptopie i podoba mi się. staruje w 10-12 sek. szybszy od 7 .ja mam 64bit. przez miesiąc mozna wróci do poprzedniej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na stacjonarnym i laptopie Windows 10. Na macbook air El Capitan :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

"Lukasz48, w 19 Cze 2014 - 08:48, powiedział:

Mac OS X 10.9 Mevericks :-)

Przesiadłem się z Windowsa na Mac'a ponad 2 lata temu i było to najlepsze posunięcie od lat jakie zrobilem w sprawie komputerów.

Ogólnie polecam przesiąść się na sprzęt APPLE jeśli ktoś ma możliwość, lub choć spróbować gdzieś jak to wszystko działa.

Nie wyobrażam sobie już powrotu do Windowsa"

Dopóki nie wypuszczą kilku nowych edycji i będziecie musieli kupić nowy system. W przeciwnym razie nawet przeglądarka przestanie działać. Taka jest polityka Apple.

Mam do czynienia z z oboma systemami na co dzień, plus Android. Mac Os jest fajny, ale ogranicza użytkownika pod wieloma względami i jest drogi w zakupie. Zmusza do płatnych upgradów.

Po siedmiu latach na macu padła matryca (integralna część komputera), wymiana to koszt równy zakupowi nowego stacji PC z Win z monitorem. Fajnie?

Nie wiem co jest niestabilnego w Twoim Windowsie, ja mam na dwóch komputerach jeszcze XP i wszystko działa, na trzecim jest win 7 i też nie sprawia problemów. Wydaje mi się że próbujesz reklamować firmę Apple.

 

Kolego tak jak napisałam od 2007r mam mac. I tylko raz musiałam wydać 300zł na nowy system a to tylko dlatego że zgubiłam kod do starego i nie dało się tego obejść. Co jakiś czas aktualizuje system i nigdy nie płaciłam za upgreid. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Acha, acha...Nie słyszałem nic o kodzie. A jaki konkretnie masz OS? Bo w 2007 roku to były Tigery, a na nich to już internet obecnie nie chodzi... A aktualizacji też już nie ma na stare wersje systemu. Nie kupisz Leoparda nie zalogujesz się do banku, na google dysk, itp. Tak to wygląda właśnie. A jakiej używasza przeglądarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Właśnie, masz najnowszy OS, to i wszystko działa, ale trzeba było zapłacić 300zł, a to nie mało. Jak już pisałem, XP pomimo braku aktualizacji działa, jak należy, be dppłacania. Gdybyś nadal używała Tigera, zakupy na allegro byłyby wyzwaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Ja kolego musiałam kupić nowy kod z własnej głupoty. 

Ale pewna jestem że jak się kupuje nowego imaca w ispot to nic nigdy przez całe użytkowanie maca nie trzeba do oprogramowania dopłacać. Mój chodzi jak głupi przez tyle lat i nawet jak wsiąść pod uwaga że dokładasz te 300zł to i tak mac lepiej wychodzi w porównaniu z win i sprzętami proponowanymi nam przez inne firmy. Niestety ale firma apple ma sprzęty bardzo dobrej jakości.

 

Ja osobiście przez pare ładnych lat a myślę że z 8 miałam do tej pory same iphony od pierwszej generacji zaczynając i nie mogę naczekać bo naprawdę był to sprzęt wysokiej klasy. Dopiero jakieś  3 tygodnie temu wymieniłam telefon na Xperie Z5 i powiem tak to też telefon z górnej półki ma fajny aparat ale zdjęcia moim zdaniem robi gorsze od Iphona 5. System potrafi robić zwiechy. Ale za to wykonanie Z5 w porównaniu z iphonem 6plus jest lepsze. Ostatnio apple się niestety ale opuściło w wykonaniu sprzętu.  No i niestety jest ogromna różnica w trzymaniu na bateri. Mogę iść i np zrobić dwum koniom filmy na treningach i nie musze lecieć do ładowania a iPhone w porwaniu z sony to porażka z tą baterią ciągle trzeba się lapować. 

Czy będę zadowolona? to napisze za rok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajet    0

Ja mam Windows 7 i na chwilę obecną nie zamierzam unowocześniać. Przyczyna jest bardzo prosta, przyzwyczajenia, nie lubię takich zmian systemów, zawsze się później wkurzam, bo ciągle coś jest inaczej i nie mogę się odnaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zaczynałem od 95, potem w szkole działałem na 98, w domu wymieniłem 95 na XP, następnie w szkole działałem na Viscie, potem w domu wymieniłem na 7, a w szkole działałem na 8, od ponad pół roku korzystam z W10 i z tak bogatym doświadczeniem mogę powiedzieć, że:

-Win 95 jak na pierwszy windows bardzo dobry

-Win 98 ulepszona wersja 95 też całkiem spoko

-Win 2000 za krótko na nim działałem żeby coś powiedzieć

-Win XP zdecydowanie najlepszy windows jaki wyszedł

-Win Vista jak dla mnie był spoko i miał fajny czarny pasek

-Win 7 udany następca XP, choć moim zdaniem nie był lepszy ale nowocześniejszy :)

-Win 8 zdecydowanie najgorszy windows w historii już chyba nawet 98 był lepszy

-Win 10 jak na razie super zdecydowanie dopiero ten system mogę nazwać godnym następcą Win XP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiVi    1

Windows 10

 

Pamiętajcie że jeszcze parę miesięcy aktualizacja z Win7 i Win8 do Win10 będzie bezpłatna.

Dodatkowo Windows 10 ma być ostatnią wersją systemu. Kolejne będą tylko aktualizacje a nie Win11/12/.. etc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi się wydaje że Windowsy dalej będą wychodzić, ale cała akcja z Win10 miała na celu zwiększyć dochód MS poprzez masę programów od MS które są zintegrowane z W10 jak np. Windows Store

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiVi    1

mi się wydaje że Windowsy dalej będą wychodzić, ale cała akcja z Win10 miała na celu zwiększyć dochód MS poprzez masę programów od MS które są zintegrowane z W10 jak np. Windows Store

 

 

Nie... Microsoft ogłosił, że Windows 10 jest ostatnim systemem.

Kolejne będą aktualizacje jedynie.

 

Po polsku oznacza to, że mając licencję na komputer na Win10 będziesz miał licencję na wszystkie kolejne wersje systemu.

Tak jak jest z Androidem i iOSem - aktualizujesz do kolejnej wersji  bezpłatnie.

Do tej pory za każdą kolejną wersję Windows płaciłeś.

 

ZATEM - warto aktualizować Windowsy 7ki i 8mki do 10tki.

Do 30.07.2016r BEZPŁATNIE.

 

PE

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Win 8 i nie zamierzam aktualizować do 10tki.

 

Kompletnie niezrozumiała przeze mnie decyzja, gdyż Windows 10 to lepsza wersja Windows 8, w której nie ma zbyt wielu zmian (a jak są, to są na +). Na dodatek przepada Ci darmowy update, a po czasie Windows 8 nie będzie wspierane. Jeżeli podejmować decyzję pozostania, to chyba w przypadku Windows 7 (no i ewentualnie ludzie z dawnych epok XP). Pozostawienie u siebie Visty czy 8 jest naprawdę bezsensowne :)

 

A co do tematu tego, że Windows 10 ma być ostatnim systemem i porównaniem tego do Androida. Android też ma wersje, 2, 3, 5 i tak dalej, z "podwersjami" i aktualizacjami. Jednak nadal są to wersje. Tak samo jak z Windowsem, którego mieliśmy 7, 8, 8.1, teraz 10, etc.

 

Nie sądzę, aby życie zatrzymało się na Windows 10 i były tylko i wyłącznie aktualizacje i poprawki nie zmieniające wersji i drastycznie nie zmieniające wyglądu. W takim przypadku brałbym pod uwagę, że Microsoft planuje wprowadzić nowy system operacyjny...


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Windows XP czy 7 są spoko, i mogę zrozumieć ludzi co nie chcą zmieniać, ale Win8 to kompletna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie u każdego linux wypali, ja jestem tak przyzwyczajony do windowsa i jego oprogramowania, ze ubuntu u mnie nie wypalił, nie dość że mi gry nie działały, nie umiałem znajść zamienników aplikacji. I ogólnie system jest toporony trudniejszy w obsludze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurt1991    2

Każdy tutaj używa Windowsa... a Linux-a nikt nie ma? Przecież to taki fajny system. Ot chociażby wersja linuxa jaką jest Ubuntu. W sieci można też znaleźć dużą pomoc z jego obsługi np tutaj: http://strefakursow.pl/kursy/systemy_operacyjne/kurs_linux_dla_kazdego.html

 

Co najważniejsze jest to darmowy system!

 

Brawo! Jest jeszcze askubuntu.com - da się to obrobić tłumaczeniem google'owskim i pomoc jest kompletna. Od wersji 15.04 wzwyż nie miałem żadnych problemów z obsługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj