Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie systemy operacyjne

270 odpowiedzi na ten temat

#241 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 13 sierpień 2014 - 19:42

Jakie macie systemy operacyjne Win 7 homme premium tym którzy chcą sie przeżucić na win 8 z 7 serdecznie to odradzam 8 to jakaś padaka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie systemy operacyjne Dzisiaj, 13:03
  •  

#242 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 09:59

Mac OS X 10.9 Mevericks :-)
Przesiadłem się z Windowsa na Mac'a ponad 2 lata temu i było to najlepsze posunięcie od lat jakie zrobilem w sprawie komputerów.
Ogólnie polecam przesiąść się na sprzęt APPLE jeśli ktoś ma możliwość, lub choć spróbować gdzieś jak to wszystko działa.
Nie wyobrażam sobie już powrotu do Windowsa.

ja mm mac os X od 2007 roku jest to najlepszy sprzęt i system chyba jaki jest. Nie wyobrażam sobie powrotu do głupiego i niestabilnego windowsa!!!! 

#243 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 13 październik 2015 - 13:59

Ja od paru tygodni mam Linuxa Minta w wersji Mate i działa o wiele lepiej niż Windows 7.

Jak ktoś nie gra na komputerze i nie używa jakiś specjalistycznych programów tylko filmy,internet,muzyka,pisanie dokumentów to nie ma sensu pchać się w Windowsa.

#244 Share iglasty

iglasty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 październik 2015 - 23:16

ja mam Windowsa 7 i non stop wyskakuje mi żeby zainstalować aktualizację na 10, myślicie warto, czy lepiej zostać przy tym co mam teraz?

#245 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 październik 2015 - 18:32

Według mnie jak wszystko dobrze ci działa to lepiej nie kombinować bo jeszcze coś się namiesza i będą  kłopoty.

#246 Share aliz4

aliz4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 październik 2015 - 09:50

ja mam Windowsa 7 i non stop wyskakuje mi żeby zainstalować aktualizację na 10, myślicie warto, czy lepiej zostać przy tym co mam teraz?

Nie rób tego, Windows 10 to porażka, zostań przy 7 bo będziesz żałował :)

#247 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 29 październik 2015 - 10:48

Kolego, win 10 to nie jest taka padaka, pod wzgledem działania oraz płynności jest bardzo dobrze, powrócił prowozoryczny pasek start, co prawda nie taki jak w 7 ale da sie przywyknąć. Jeśli nie jesteś pewien zainstaluj sobie na maszynie wirtualnej i sprawdz. Predzej czy pozniej wszystkich nas to czeka, bo zwyczajnie microsoft to na nas wymusi.

#248 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:53

Jakie macie systemy operacyjne "Lukasz48, w 19 Cze 2014 - 08:48, powiedział:
Przesiadłem się z Windowsa na Mac'a ponad 2 lata temu i było to najlepsze posunięcie od lat jakie zrobilem w sprawie komputerów.
Ogólnie polecam przesiąść się na sprzęt APPLE jeśli ktoś ma możliwość, lub choć spróbować gdzieś jak to wszystko działa.
Nie wyobrażam sobie już powrotu do Windowsa"

ja mm mac os X od 2007 roku jest to najlepszy sprzęt i system chyba jaki jest. Nie wyobrażam sobie powrotu do głupiego i niestabilnego windowsa!!!!

Dopóki nie wypuszczą kilku nowych edycji i będziecie musieli kupić nowy system. W przeciwnym razie nawet przeglądarka przestanie działać. Taka jest polityka Apple.
Mam do czynienia z z oboma systemami na co dzień, plus Android. Mac Os jest fajny, ale ogranicza użytkownika pod wieloma względami i jest drogi w zakupie. Zmusza do płatnych upgradów.
Po siedmiu latach na macu padła matryca (integralna część komputera), wymiana to koszt równy zakupowi nowego stacji PC z Win z monitorem. Fajnie?
Nie wiem co jest niestabilnego w Twoim Windowsie, ja mam na dwóch komputerach jeszcze XP i wszystko działa, na trzecim jest win 7 i też nie sprawia problemów. Wydaje mi się że próbujesz reklamować firmę Apple.

Edytowany przez panmino, 29 październik 2015 - 21:57.

#249 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 31 październik 2015 - 13:18

Po mojemu to do domowych zastosowań (Poza grami) najlepszy jest Linux.

Nie ma na niego żadnych wirusów i robaków przez co jest o wiele stabilniejszy niż Windows.

Wszystkie potrzebne programi instaluje się bez żadnego problemu z menadżera pakietów.

Wyszukuje sie tylko odpowiedni program,klika instaluj i już jest.

A przy Windowsie albo kupuje się jakiś program albo przegrzebuje się cały internet w jego poszukiwaniu a przy okazji instaluje się razem z nim jakiś syf.

Mint,OpenMandriva,Rosa,OpenSUSE to najlepsze wersje Linuksa bo każdy kto ogarnia Windowsa spokojnie da sobie z nimi rade a przy okazji są stabilne.

Tylko przy starszych komputerach często karty Wifi mają problemy ze współpracą z Linuksem dlatego przed instalacja warto zapytać na jakimś forum czy dany sprzęt nadaje się pod Linuksa.

Trzeba tylko unikać popularnego Ubuntu bo  potrafi przymulić nawet dobry komputer i do tego są różne problemy ze stabilnością.

Edytowany przez Rolnik1111, 31 październik 2015 - 13:19.

#250 Share tomaszek83

tomaszek83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 31 październik 2015 - 14:45

Również do użytku domowego polecam Linuksa, sam już siedzę od 9 lat .

Z grami jest coraz lepiej odkąd jest Steam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 17:18

A ma może ktoś z Was Linux-a? Chciałbym się dowiedzieć, jak się on sprawuje, czy warto go instalować?

Tak warto ! Wszystko byle nie windows. Ja mam MAC OS i jestem bardzo zadowolona. Maka mam od 2007 roku i tylko raz był system stawiany na nowo, ale nic nie zgineło . Komp stabilny i bezproblemowy. W między czasie miałam jeszcze zwykłego kompa z linuxem i byłam bardzo zadowolona. Z programami do księgowości obsługi tel nie było problemów a grafika itp to już wogle bajka i windows stanąć nie może koło tego systemu. Jak zainstalujesz i będziesz miał problem to służę pomocą 

#252 Share maksimini

maksimini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 05:34

win8 dla osoby przyzwyczajnonej do starszych wersji to lipa, ze względu na inny wygląd pulpitu (kafelki) ale można wgrać nakładkę i wygląda praktycznie tak samo jak win7.

#253 Share Tymoteusz1

Tymoteusz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 03:55

A korzysta ktoś z Was z Tableau? To oprogramowanie zapewniające dowolną wizualizację danych oraz błyskawicznie działające analizy na danych dowolnego rozmiaru, formatu i tematu. Myślę, że wielu osobom może się to przydać, więc zostawiam link do źródła: http://newdatalabs.com/prezentacja-1/

#254 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 07:18

Jakie macie systemy operacyjne ja mam win10 ma laptopie i podoba mi się. staruje w 10-12 sek. szybszy od 7 .ja mam 64bit. przez miesiąc mozna wróci do poprzedniej wersji.

#255 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 08 grudzień 2015 - 07:30

Na stacjonarnym i laptopie Windows 10. Na macbook air El Capitan :)

#256 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 20:51

"Lukasz48, w 19 Cze 2014 - 08:48, powiedział:
Nie wyobrażam sobie już powrotu do Windowsa"
Dopóki nie wypuszczą kilku nowych edycji i będziecie musieli kupić nowy system. W przeciwnym razie nawet przeglądarka przestanie działać. Taka jest polityka Apple.
Mam do czynienia z z oboma systemami na co dzień, plus Android. Mac Os jest fajny, ale ogranicza użytkownika pod wieloma względami i jest drogi w zakupie. Zmusza do płatnych upgradów.
Po siedmiu latach na macu padła matryca (integralna część komputera), wymiana to koszt równy zakupowi nowego stacji PC z Win z monitorem. Fajnie?
Nie wiem co jest niestabilnego w Twoim Windowsie, ja mam na dwóch komputerach jeszcze XP i wszystko działa, na trzecim jest win 7 i też nie sprawia problemów. Wydaje mi się że próbujesz reklamować firmę Apple.

Kolego tak jak napisałam od 2007r mam mac. I tylko raz musiałam wydać 300zł na nowy system a to tylko dlatego że zgubiłam kod do starego i nie dało się tego obejść. Co jakiś czas aktualizuje system i nigdy nie płaciłam za upgreid. 

#257 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 22:04

Jakie macie systemy operacyjne Acha, acha...Nie słyszałem nic o kodzie. A jaki konkretnie masz OS? Bo w 2007 roku to były Tigery, a na nich to już internet obecnie nie chodzi... A aktualizacji też już nie ma na stare wersje systemu. Nie kupisz Leoparda nie zalogujesz się do banku, na google dysk, itp. Tak to wygląda właśnie. A jakiej używasza przeglądarki?

#258 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 20:37

OS X El Capitan przeglądarka safari . I mac połowa 2007r  10.11.2

#259 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 22:23

Jakie macie systemy operacyjne Właśnie, masz najnowszy OS, to i wszystko działa, ale trzeba było zapłacić 300zł, a to nie mało. Jak już pisałem, XP pomimo braku aktualizacji działa, jak należy, be dppłacania. Gdybyś nadal używała Tigera, zakupy na allegro byłyby wyzwaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 09:35

Ja kolego musiałam kupić nowy kod z własnej głupoty. 

Ale pewna jestem że jak się kupuje nowego imaca w ispot to nic nigdy przez całe użytkowanie maca nie trzeba do oprogramowania dopłacać. Mój chodzi jak głupi przez tyle lat i nawet jak wsiąść pod uwaga że dokładasz te 300zł to i tak mac lepiej wychodzi w porównaniu z win i sprzętami proponowanymi nam przez inne firmy. Niestety ale firma apple ma sprzęty bardzo dobrej jakości.

Ja osobiście przez pare ładnych lat a myślę że z 8 miałam do tej pory same iphony od pierwszej generacji zaczynając i nie mogę naczekać bo naprawdę był to sprzęt wysokiej klasy. Dopiero jakieś  3 tygodnie temu wymieniłam telefon na Xperie Z5 i powiem tak to też telefon z górnej półki ma fajny aparat ale zdjęcia moim zdaniem robi gorsze od Iphona 5. System potrafi robić zwiechy. Ale za to wykonanie Z5 w porównaniu z iphonem 6plus jest lepsze. Ostatnio apple się niestety ale opuściło w wykonaniu sprzętu.  No i niestety jest ogromna różnica w trzymaniu na bateri. Mogę iść i np zrobić dwum koniom filmy na treningach i nie musze lecieć do ładowania a iPhone w porwaniu z sony to porażka z tą baterią ciągle trzeba się lapować. 

Czy będę zadowolona? to napisze za rok:)

Dodaj odpowiedź