Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odszkodowaniem w PZU

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 14:37

Witam, jak u was wygląda sprawa z wymarznięciami o odszkodowaniami z PZU? Szkodę zgłosiłem grubo ponad miesiąc temu(40 dzień mija), do tej pory nikt nie przyjechał. Na infolinie dzwoniłem z 10 razy- kazali przesiewać i zostawić 2 metrowy pas środkiem na każdym polu. Zrobiłem tak jak kazali- przedwczoraj dzwoniłem jeszcze raz do nich i na infolinii kobitka powiedziała, ze mogę te pasy zlikwidować , co tez zrobiłem i te wszystkie pasy posiałem. Spytałem się wtedy jak komisja mi udowodni, ze  nie miałem szkody.. Odpowiedziała mi ze likwidatorzy  i PZU maja swoje sposoby.  Wszyscy w innych firmach co mieli ubezpieczenia kolo mnie to już dawno maja po likwidacji(Concordia , TUW). Ja jedyny jak taki ciołek czekam,  w wtorek ma przyjechać komisja oszacować szkody, kiedy ja już wszystko posiałem.  Znajomy agent ubezpieczeniowy mi powiedział, ze nie dopełnili warunków umowy i powinienem  mieć przyznane 100% szkody za wymarzniecie(nie przyjechali w terminie 2 tygodni oszacować  szkody od mojego pierwszego telefonu), ale jak to wyjdzie to nie wiadomo. Ma ktoś podobne przygody z PZU?

Edytowany przez zyher, 27 marzec 2016 - 14:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odszkodowaniem w PZU Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 15:47

Problem z odszkodowaniem w PZU Masz nagrane te rozmowy? na jakiej podstawie mają Ci teraz wycenić straty? bez pomocy prawnej się tu raczej nie obędzie. Ciekaw jestem co dalej, jak możesz to zdaj relacje.

#3 Share weris

weris

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 marzec 2016 - 16:23

Zmiana w OWU PZU uprawy .z dniem 01.01.2016 roku

PZU SA rozpatruje reklamację i udziela na nią odpowiedzi, bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 30 dni od dnia otrzymania reklamacji, z zastrzeżeniem ust. 5. 5. W szczególnie skomplikowanych przypadkach, uniemożliwiających rozpatrzenie reklamacji i udzielenie odpowiedzi w terminie, o którym mowa w ust. 4, PZU SA przekazuje osobie, która złożyła reklamację, informację, w której: 1) wyjaśnia przyczynę opóźnienia;wskazuje okoliczności, które muszą zostać ustalone dla rozpatrzenia sprawy; 3) określa przewidywany termin rozpatrzenia reklamacji i udzielenia odpowiedzi, który nie może przekroczyć 60 dni od dnia otrzymania reklamacji.

#4 Share farmerss34

farmerss34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 21:09

witam. u mnie inna sytuacja. .przestrzegam  , po zgłoszeniu szkody w jęczmieniu oz. na infolini i dosłaniu  dokumentów , przyjechał szkodnik  od szacowania  i oszacował szkodę na działce 3,89 ha ( 80 ar w 100%  do zaorania)

na polisie  uzgodniony plon  5t/ha (bez szału bo sieję pierwszy raz ) przy cenie 580,00zł

po konsultacji ze szkodnikiem  potwierdzał w rozmowie  ,że będzie policzone  jak i wg mnie  4 tony x 580,00zł

czekając spokojnie  na decyzję i kasę  , przyszło pismo  o przyznaniu  420,00zł!!!

odpisując  na meila do ciecia który to przyznał  odpisał  że  zgodnie  z OWU(8 stron drobnym maczkiem) uprawy jest ok. tj. zgłoszone szkody do 15 kwietnia  przysługuje 25%

na polisie nie ma żadnej informacji o tych procentach , a jest napisane że otrzymałem przed podpisaniem polisy( gdzie  nie otrzymałem) OWU uprawy

toż to kuż..wa  nie starczy na na pokrycie kosztów nasion  a gdzie reszta?

#5 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 05:13

PZU to tylko nazwa ładna i raz po raz ładne reklamy w telewizji. Ja miałem problemy z szkodą w ciągniku rolniczym (ubezpieczył mi pożyczkodawca) i od tej pory moja noga w PZU nie stanie.

Ps A co do upraw polowych PZU pierwsze jest do brania pieniędzy za polisę a ostatni do wypłaty

#6 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 marzec 2016 - 07:56

Dziwne że to w ogóle przesiałeś bez ich wglądu. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 19:23

Komisji z PZU się nie doczekałem jeszcze- dzwoniłem codziennie w tej sprawie na infolinię i codziennie kazali czekać i odkładali wizytę komisji, bo pierwszy raz mają taki kryzys z wymarznięciami. Dzisiaj wymęczyłem kobitkę na infolinii, żeby przekazała sprawę komuś wyżej i żeby do mnie oddzwonili. Po 2 godzinach odzwonił do mnie jakiś niby  kierownik z PZU i poinformował mnie, że mam zmienionego opiekuna szkody i nie ważne jest co mam napisane w umowie(14 dniowy termin wizytacji komisji po zgłoszeniu- u mnie jak dobrze policzyłem to dzisiaj mija 37 dzień od zgłoszenia), bo komisja może nawet przyjechać po 45 dniach, bo niby w styczniu w Warszawie podpisali jakiś aneks do umowy oni sami sobie. Agent ubezpieczeniowy poinformował mnie, że jak ci z komisji będą chcieli mi wcisnąć cos innego niż 100% szkody z wymarznięci z ich winy za przekroczony okres czasu wizytacji komisji, to mam się z nim kontaktować i nie podpisywać nic- na potwierdzenie przesłał mi maila z korespondencją ze swoim przełożonym z zapytaniem w mojej sprawie. Gość z PZU powiedział mi, że komisję będę miał 1 kwietnia(prima aprilis?). Co do odszkodowanie to wiem, że za wymarzniecie jest wypłacane 25% całości.

@Moorgi - przesiałem bo termin goni, nie mam zamiaru siać czegoś w połowie kwietnia kiedy może nie będzie deszczu, może warunków do posiania i nie dość że będę zbierał guzik z ozimin to i taki sam guzik z jarych :)

#8 Share Michas2015

Michas2015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 09:44

Szkody z tytułu ujemnych skutków przezimowania są wypłacane w sposób zryczałtowany. W TUW i Concordi może to być ryczałt 15%, 20% lub 25%; w PZU 17% lub 25%.

Ryczał odnosimy do sumy ubezpieczenia przypadający na 1 ha uprawy np. rzepak ozimy - 4t/ha x 1.500 zł = 6.000 zł. Maksymalna kwota do wypłaty z tytułu ujemnych skutków przezimowania w przypadku ryczałtu 25% wyniesie tutaj 1.500 zł.

W przypadku złego przezimowania aby PZU uznał szkodę za całkowitą musi zostać stwierdzone na gruncie zagęszczenie roślin niższe niż 20 źdźbeł na 0,1 m² dla żyta ozimego, pszenżyta ozimego i jęczmienia ozimego, 18 roślin na 1m² dla rzepaku. Jeśli obsada roślin jest większa to uznaje się, że szkoda nie wystąpiła.

Wypłata 100% jest w mojej ocenie niemożliwa. Warunki PZU stwierdzają, że nawet w przypadku szkody całkowitej powstałej po 31 maja maksymalne odszkodowanie wyniesie 85% wartości plonu głównego.

#9 Share pio46

pio46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 19:25

A czy z tych 25% potrącany jest jeszcze udział własny?

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 21:27

Tak 10%.

X lat temu jak rzeczoznawca się spóźniał to na infolinii kazali zostawić kawałek plantacji nie zniszczonej (kilka metrów), ale rzeczoznawca tylko zobaczył że działka zaorana i zostawionego kawałka wcale nie oglądał.

Edytowany przez Sadek, 10 kwiecień 2016 - 21:31.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Michas2015

Michas2015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 09:03

A czy z tych 25% potrącany jest jeszcze udział własny?

Zwykle zastosowanie ma udział własny w wysokości 10%, jednak można go całkowicie wykupić.

Czesto zawierane jest rownież ubezpieczenienie z udziałem własnym 5%.