Skocz do zawartości

Zdjęcie

3 skiby vs. 4 skiby

88 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Elektro2015

Elektro2015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 21:42

3 skiby vs. 4 skiby szerokość opon przód 380/70R24 tył 480/70R34,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3 skiby vs. 4 skiby Dzisiaj, 04:10
  •  

#82 Share AleksanderXY

AleksanderXY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 październik 2017 - 15:20

3 skiby vs. 4 skiby

Czyli 3 czy 4 skiby przy takiej samej szerokości orki stawia mniejszy opór i dlaczego? Czy są jakieś ograniczenia kiedy sprawdzi się lepiej 3 a kiedy 4-ka?

#83 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 09 październik 2017 - 16:06

3 skiby vs. 4 skiby Sporo razy było powtarzane-przy tej samej szerokości z 3ka będzie lżej.

#84 Share AleksanderXY

AleksanderXY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 październik 2017 - 16:13

3 skiby vs. 4 skiby

Tej odpowiedzi nie biorę pod uwagę! - ponieważ jest bez ŻADNEGO UZASADNIENIA.

#85 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 09 październik 2017 - 16:30

3 skiby vs. 4 skiby Przeczytaj z łaski swojej poprzednie strony tego tematu. Tam znajdziesz leniu uzasadnienie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#86 Share AleksanderXY

AleksanderXY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 październik 2017 - 07:40

3 skiby vs. 4 skiby

Nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie zawarte w poście #82

Czyli 3 czy 4 skiby przy takiej samej szerokości orki stawia mniejszy opór i dlaczego?

#87 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2585 postów

Napisany 17 październik 2017 - 11:32

3 skiby vs. 4 skiby

Odpowiedź padła zanim zadałeś pytanie. Wystarczy poczytać. 

Czy jest mod na tym forum?

#88 Share AleksanderXY

AleksanderXY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 październik 2017 - 14:27

3 skiby vs. 4 skiby

Opanuj swoją frustrację.

Przeczytałem wszystkie posty i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

A możesz mi powiedzieć, w którym poście jest odpowiedź WRAZ z potwierdzeniem takiego stwierdzenia. Tylko konkretna odpowiedź, jeśli potrafisz, w co wątpię. Obym się mylił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 17 październik 2017 - 17:03

3 skiby vs. 4 skiby

Leniu śmierdzący, to tylko pięć stron tematu, a nawet przeczytać ze zrozumieniem się nie chce:

W RPT był test Kverneland 4 skibowy i 3 skibowy(obrotowe obydwa) i okazało się ze 3 skibowym szybciej sie zaorze ha pola niz 4 skibowym, pozatym ursus(xx34 nie pamiętam dokładnie) miał problem z obrotem 4 skibowego pługa. Ale jeśli bierzesz ciągnik 110km to koniecznie 4 skibowy.
POZDRO

Napisze cos co wyczytalem w pewnym artykule. Link do niego znajduje sie chyba gdzies na forum ale nie chce mi sie szukac. w kazdym badz razie bylo to tak:

Opisany byl test wykonany przez jakas gazete. Polegalo to na tym ze do poczciwego ursuska (jakis wiekszy) podczepiono 2 plugi o tej samej szerokosci roboczej tylko ze jeden mial 3 adkladnie a drugi 4. test wykazal jednoznacznie ze zuzycie paliwa w plugu 3 skibowym w przeliczeniu na 1 ha jest znacznie mniejsze a roznica siega az kilku litrów... oczywiscie wydajnosc pluga 3 skibowego jest duzo wieksza. wiarze sie to z oporem stawianym przez skiby. w plugu 4 skibowym jest znacznie wiekszy opór a przez to poslizg kół jest wiekszy

gazeta ta jednoznacznie orzekla ze nalezy wybierac plugi o wiekszych odkladniach. czyli lepiej 3x48 niz 4x36.

ps: ja tych testow nie robilem u siebie ale wierze w to co bylo tam napisane...

Błąd w druku przez cały artykuł? Ten test był ukazany w RPT i @Cihu ma racje, przeciez jak ciagnik ma mniejszy pług to szybkoscią nadrobi, i napewno silnik w tym plugu mniej spali, a straty na kołach sa mniejsze(mniejszy poslizg), nowoczesne pługi są przystosowane do szybkiej orki.
POZDRAWIAM

Prawdziwe, tylko trzeba przytoczyc jeden istotny argument: oba pługi miały jednakową szerokośc roboczą = 1,44m,

czyli 3 skibowy miał 48 cm na skibę, a 4 skibowy 36 cm skibę.

Gazeta nie orzekła że należy wybierac pługi o szerszych sibach, tylko że przy takich pługach jest jednoznacznie mniejsze zużycie paliwa.

Witam...Jeśli nie masz tego numeru tej prenumeraty R_T to radziłbym ja sobie pożyczyć np od sąsiad i dokładnie przestudiować wink.gif Ten test idealnie pokazuje jak można ekonomicznie wykorzystać jeden ciągnik w dwóch maszynach (pług 4s i 3s) z tą samą szerokością orki... Dla mnie i dla wielu osób wynik jest jednoznaczny. Tak, tak 3 skibowy obrotowy wygrywa:) Zapytacie o wszystkie za i przeciw ok:) Za: -mniejsze zużycie paliwa; -silnik nie jest żyłowany;- mniejsze opory pracy; -lepsza zwrotność na uwrociach;-lżejszy i wiele innych. A wady to: -przez większą prędkość roboczą szybsze zużywanie sie części roboczych; -na ciężkich ziemiach gorsze kruszenie. A moje pytanie brzmi: Czy ma albo czy miał ktoś doczynienia z pługiem 4s firmy Huard?? dzieki