Skocz do zawartości

Zdjęcie

3 skiby vs. 4 skiby

80 odpowiedzi na ten temat

#41 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10740 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 01 kwiecień 2008 - 18:37

3 skiby vs. 4 skiby podstawowa kwestia - ile ma pol klinów,
u mnie na 7kawalków które mam tylko 2 sa w miare proste, dlatego od dluzszego juz czasu choruję na obrotówke, dodatkowo kwestia pagórkowatosci pol.
Jak wyorasz pole na którym nie widzsz konca bo jest tak mocno pod góre ze widzisz tak max ze 100-150m przed siebie? pozniej niby widac 600 czy 700 no ale co z tego?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3 skiby vs. 4 skiby Dzisiaj, 21:55
  •  

#42 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 17:11

3 skiby vs. 4 skiby

Jak wyorasz pole na którym nie widzsz konca bo jest tak mocno pod góre ze widzisz tak max ze 100-150m przed siebie? pozniej niby widac 600 czy 700 no ale co z tego?

i co w związku z tym?
Dostawcą mocy jest...Case

#43 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 17:22

3 skiby vs. 4 skiby ja zna wiele ludzi co do 80-90 konnych ciągników podczepiają 4 skiby obracalny i jazda, może i mają ciężko ale dają rade i nic im sie nie dzieje, nawet w kwietniowym numerze RPT jest zaprezentowany,opisany jd który ma 80 km i koleś śmiga nim z czwórką obracalną, ale jakchcesz jeszcze wał do tego dorzucić to rzeczywiście trójka będzie w sam raz ale z większymi odkładnicami

#44 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 17:48

3 skiby vs. 4 skiby

ja zna wiele ludzi co do 80-90 konnych ciągników podczepiają 4 skiby obracalny i jazda, może i mają ciężko ale dają rade i nic im sie nie dzieje

ale spalanie o 4 litry wieksze nie?

Jednak będę brał czwóreczkę i wał do tego, ponieważ decydujemy sie na nowy ciągnik 110km i ten już musi sobie poradzić ;)

(case 5140)
Dostawcą mocy jest...Case

#45 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 15:38

3 skiby vs. 4 skiby W RPT był test Kverneland 4 skibowy i 3 skibowy(obrotowe obydwa) i okazało się ze 3 skibowym szybciej sie zaorze ha pola niz 4 skibowym, pozatym ursus(xx34 nie pamiętam dokładnie) miał problem z obrotem 4 skibowego pługa. Ale jeśli bierzesz ciągnik 110km to koniecznie 4 skibowy.
POZDRO

#46 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:20

3 skiby vs. 4 skiby Co?? Przeciez to jest nielogiczne, zebys obrotowymi pługami zaorał pole szybciej trzyskibowym niz czteroskibowy. Moze jakis błąd w druku był :)

#47 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:24

3 skiby vs. 4 skiby Może z 3 skibowym jeżdził 12km/h, a 4 skibowym 4km/h hehe :)
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

#48 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:32

3 skiby vs. 4 skiby Napisze cos co wyczytalem w pewnym artykule. Link do niego znajduje sie chyba gdzies na forum ale nie chce mi sie szukac. w kazdym badz razie bylo to tak:

Opisany byl test wykonany przez jakas gazete. Polegalo to na tym ze do poczciwego ursuska (jakis wiekszy) podczepiono 2 plugi o tej samej szerokosci roboczej tylko ze jeden mial 3 adkladnie a drugi 4. test wykazal jednoznacznie ze zuzycie paliwa w plugu 3 skibowym w przeliczeniu na 1 ha jest znacznie mniejsze a roznica siega az kilku litrów... oczywiscie wydajnosc pluga 3 skibowego jest duzo wieksza. wiarze sie to z oporem stawianym przez skiby. w plugu 4 skibowym jest znacznie wiekszy opór a przez to poslizg kół jest wiekszy

gazeta ta jednoznacznie orzekla ze nalezy wybierac plugi o wiekszych odkladniach. czyli lepiej 3x48 niz 4x36.

ps: ja tych testow nie robilem u siebie ale wierze w to co bylo tam napisane...

#49 Share michalik

michalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 12:32

3 skiby vs. 4 skiby Błąd w druku przez cały artykuł? Ten test był ukazany w RPT i @Cihu ma racje, przeciez jak ciagnik ma mniejszy pług to szybkoscią nadrobi, i napewno silnik w tym plugu mniej spali, a straty na kołach sa mniejsze(mniejszy poslizg), nowoczesne pługi są przystosowane do szybkiej orki.
POZDRAWIAM

#50 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 12:44

3 skiby vs. 4 skiby Prawdziwe, tylko trzeba przytoczyc jeden istotny argument: oba pługi miały jednakową szerokośc roboczą = 1,44m,

czyli 3 skibowy miał 48 cm na skibę, a 4 skibowy 36 cm skibę.

Gazeta nie orzekła że należy wybierac pługi o szerszych sibach, tylko że przy takich pługach jest jednoznacznie mniejsze zużycie paliwa.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 12:49

3 skiby vs. 4 skiby ten test RPT był jak dla mnie bez sensu troszkę :) Lepiej by to wyglądało gdyby sprawdzić czy lepiej jeździć powiedzmy ciągnikiem 110KM z pługiem 3x48 szybciej, czy może z pługiem 4x48 wolniej. I wtedy porównać wydajność i spalanie na ha

#52 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 13:01

3 skiby vs. 4 skiby Bez testu odpowiem Ci że lepiej pługiem 4 x 48 wolniej niż 3x 48 szybciej.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#53 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 14:59

3 skiby vs. 4 skiby a wartości %, bo czy np jeśli posiadam 40ha, 70% bardzo ciężkich ziem,a 30% lekkich, i na tych ciężkich praca z pługiem 4 skibowym będzie praktycznie nie możliwa, to czy będzie sens dokupować 4 skibę? Tak sobie wydedukowałem :)

#54 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 17:24

3 skiby vs. 4 skiby No to na takie warunki najlepszy był by pług z regulacją szerokości orki;p
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#55 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 17:34

3 skiby vs. 4 skiby do takiej mocy najlepiej kupic 3 skibowy pług i go po prostu ustawić na największa szerokość, bo jak kupisz 4 skibowy t z wałem już nie ruszysz! a poza tym lepiej mieć szerszą bruzdę z 3 skib niż węższą z 4 no chyba że w nie długim czasie planujesz kupić mocniejszy ciągnik to trzeba myśleć do przodu z zakupem pługa

#56 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 17:58

3 skiby vs. 4 skiby ja tak czysto teoretycznie ... Kupiłem IBISA 3+, bo na tyle mi ARIMR pozwolił, miał być Gregoire Besson, ale niestety cena euro mnie ciutkę powaliła :)
Po kontroli dokupię 1 korpus, bo 3 skiby na moich piaskach to można by rekord prędkości na 100m robić :)

#57 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 18:28

3 skiby vs. 4 skiby No własnie ten test jest trochę bez sensu, powinny byc porownywane pługi o tych samych szerokosciach roboczych na jeden korpus, wtedy by było to miarodajne. Bo nie wierze zeby ktos w tym samym czasie zaorał jakis kawałek pola pługiem 3x48 niz pługiem 4x48, takze jestem zdania zeby jezdzic wiekszym i ciut wolniej, niz małym i szalec po polu :/

#58 Share --Przemek--

--Przemek--

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 19:10

3 skiby vs. 4 skiby Czytaj dokładnie o czym piszą poprzednicy :) W tym teście nie chodziło o szybsza jazdę 3x48 niż 4x 48 . Tylko o porównanie 3x48 i 4x36 (oba 144cm) z różnymi prędkościami i na różne głębokości.

Edytowany przez andrzej2110, 14 czerwiec 2010 - 11:50.
Cytowanie poprzedniego posta

#59 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:11

3 skiby vs. 4 skiby Nie mam tego numeru tej gazety wiec nie wiem dokładnie o co tam chodziło, po za tym to nawioązałem do postu @deer'a@ ze lepiej orac cztero niz trzyskibowym pługiem, wiec z łaski swojej nie zwracaj mi uwagi, w takiej sytuacji :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 24 grudzień 2008 - 21:59

3 skiby vs. 4 skiby Witam...Jeśli nie masz tego numeru tej prenumeraty R_T to radziłbym ja sobie pożyczyć np od sąsiad i dokładnie przestudiować ;) Ten test idealnie pokazuje jak można ekonomicznie wykorzystać jeden ciągnik w dwóch maszynach (pług 4s i 3s) z tą samą szerokością orki... Dla mnie i dla wielu osób wynik jest jednoznaczny. Tak, tak 3 skibowy obrotowy wygrywa:) Zapytacie o wszystkie za i przeciw ok:) Za: -mniejsze zużycie paliwa; -silnik nie jest żyłowany;- mniejsze opory pracy; -lepsza zwrotność na uwrociach;-lżejszy i wiele innych. A wady to: -przez większą prędkość roboczą szybsze zużywanie sie części roboczych; -na ciężkich ziemiach gorsze kruszenie. A moje pytanie brzmi: Czy ma albo czy miał ktoś doczynienia z pługiem 4s firmy Huard?? dzieki

Edytowany przez andrzej2110, 14 czerwiec 2010 - 11:49.
Cytowanie poprzedniego posta