Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

ten test RPT był jak dla mnie bez sensu troszkę :) Lepiej by to wyglądało gdyby sprawdzić czy lepiej jeździć powiedzmy ciągnikiem 110KM z pługiem 3x48 szybciej, czy może z pługiem 4x48 wolniej. I wtedy porównać wydajność i spalanie na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Bez testu odpowiem Ci że lepiej pługiem 4 x 48 wolniej niż 3x 48 szybciej.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a wartości %, bo czy np jeśli posiadam 40ha, 70% bardzo ciężkich ziem,a 30% lekkich, i na tych ciężkich praca z pługiem 4 skibowym będzie praktycznie nie możliwa, to czy będzie sens dokupować 4 skibę? Tak sobie wydedukowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    49

No to na takie warunki najlepszy był by pług z regulacją szerokości orki;p


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

do takiej mocy najlepiej kupic 3 skibowy pług i go po prostu ustawić na największa szerokość, bo jak kupisz 4 skibowy t z wałem już nie ruszysz! a poza tym lepiej mieć szerszą bruzdę z 3 skib niż węższą z 4 no chyba że w nie długim czasie planujesz kupić mocniejszy ciągnik to trzeba myśleć do przodu z zakupem pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja tak czysto teoretycznie ... Kupiłem IBISA 3+, bo na tyle mi ARIMR pozwolił, miał być Gregoire Besson, ale niestety cena euro mnie ciutkę powaliła :)

Po kontroli dokupię 1 korpus, bo 3 skiby na moich piaskach to można by rekord prędkości na 100m robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

No własnie ten test jest trochę bez sensu, powinny byc porownywane pługi o tych samych szerokosciach roboczych na jeden korpus, wtedy by było to miarodajne. Bo nie wierze zeby ktos w tym samym czasie zaorał jakis kawałek pola pługiem 3x48 niz pługiem 4x48, takze jestem zdania zeby jezdzic wiekszym i ciut wolniej, niz małym i szalec po polu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Czytaj dokładnie o czym piszą poprzednicy :) W tym teście nie chodziło o szybsza jazdę 3x48 niż 4x 48 . Tylko o porównanie 3x48 i 4x36 (oba 144cm) z różnymi prędkościami i na różne głębokości.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Nie mam tego numeru tej gazety wiec nie wiem dokładnie o co tam chodziło, po za tym to nawioązałem do postu @deer'a@ ze lepiej orac cztero niz trzyskibowym pługiem, wiec z łaski swojej nie zwracaj mi uwagi, w takiej sytuacji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...Jeśli nie masz tego numeru tej prenumeraty R_T to radziłbym ja sobie pożyczyć np od sąsiad i dokładnie przestudiować ;) Ten test idealnie pokazuje jak można ekonomicznie wykorzystać jeden ciągnik w dwóch maszynach (pług 4s i 3s) z tą samą szerokością orki... Dla mnie i dla wielu osób wynik jest jednoznaczny. Tak, tak 3 skibowy obrotowy wygrywa:) Zapytacie o wszystkie za i przeciw ok:) Za: -mniejsze zużycie paliwa; -silnik nie jest żyłowany;- mniejsze opory pracy; -lepsza zwrotność na uwrociach;-lżejszy i wiele innych. A wady to: -przez większą prędkość roboczą szybsze zużywanie sie części roboczych; -na ciężkich ziemiach gorsze kruszenie. A moje pytanie brzmi: Czy ma albo czy miał ktoś doczynienia z pługiem 4s firmy Huard?? dzieki

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Moze wkoncy dokładnie ktos przeczyta to co ja napisałem co?? :/ Przeciez napisąłem ze nawiązałem do postu @Deera@ ze lepiej orac 4x48 wolniej niz 3x48 szybciej, i nikt mnie nie przekona ze jest odwrotnie, wszelkie poslizgi kół, zwiekszone zuzycie paliwa i wolniejsza jazde przeciez nadrobi się szerokoscią orki! Tylko trzeba dysponowac ciągnikiem ktory to pociągnie. Bo nikt mi chyba nie powie ze lepiej orac 150km ciągnikiem z pługiem 3x48 niz 4x48??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale tu chodzi raczej o tę samą szerokość roboczą tylko przy innej ilości skib

np 3x48 vs 4x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
Bo nikt mi chyba nie powie ze lepiej orac 150km ciągnikiem z pługiem 3x48 niz 4x48??

 

 

Na tej samej zasadzie można mówić o oraniu 4X48 ciągnikiem c-360. Bez sensu gadanie. Wszystko w rozsądnych granicach. Z resztą tu chodzi o orkę 3- lub 4skibowym pługiem przy podobnej szerokości roboczej (i bez uwzględniania mocy ciągnika).

 

A jeśli już w temacie to zdecydowanie szersze korpusy a mniejsza ich liczba. Nie będę się na ten temat rozpisywał. Dokładne porównanie w którymś z ostatnich numerów RPT (pażdziernik - listopad, nie pamiętam dokładnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

zgadzam się z przedmówcą i polecam lekturę tego artykułu w RPT


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

tak sobie czytam i chciałem wtrącić swoje 3 grosze

 

pług 3 skibowy o tej samej szerokości roboczej co 4 skibowy jest jak by nie patrzeć lżejszy a opór roboczy płóga zależy w pewnym stopniu od masy pługa (nie jest to jakiś wymysł tylko naukowo potwierdzona zasada wykazana juz kilkadziesiąt lat temu przez rosyjskiego uczonego Goriaczkina) i stąd pewnie ta różnica która wyszła na jaw podczas cytowanego testu w RPT - w praktyce obliczeniowej jednak najczęsciej pomija się masę pługa

 

a co do tego czy do 85 KM 3 skibowy czy 4 skibowy to powiem tak - niech ten ciagnik sobie najpierw poradzi z tą trójką i wałem campbella

 

jak bys mi dał dokłade parametry tego ciagnika to moge ci zrobić analize jak by to w teorii wyszło

 

było wczesniej pytanie o wał campbella pojedynczy czy podwójny - ja polecam podwójne gdyż w pojedynczym jest wieksze prawdopodobienstwo dostawania się kamieni miedzy kręgi a to czasami jest wkurzajace


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faraon10    0

Witam pomuzcie mi znalesc odkładnie do Huarda 4 skibowego obrotowego nr odkładni U61041 lub U61040 płozy 279006D półpiers 5190401. Nie wiem gdzie szukac czesci do tego typu pługów prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Witam wszystkich. I znów dylemat. Nie dawno kupiłem Zetora Forterre 95 i wkrótce chce kupic nowy pług do niego. Będę brał na PROW. Ofertę mam na unie 3skiby obrot (27 tys netto). Myslalem o xls 3 skibowym, sprzedawca mowił ze ten ciągnik da sobie z nim rade bez większych problemów ale przeglądajac forum opinie na temat pługów uni sa różne, niestety w większości nie najlepsze;)Doradzcie proszę... Lepiej unia obracalna (xls lub ls) czy może zagon Kverneladna AB100? Ceny porównywalne, Kverneladn chyba nawet troszke taniej by wyszedł... Ziemie rózne, pola,rwnież długie, niektóre kawałki długie, kilka z klinami, ziemie srednio zakamienione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jeśli są wąskie to zagon,jeżeli są szerokie i kliny to jak najbardziej obrotowy. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Witam mam pytanko właśnie kupiłem pług 4 skibowy zagonowy firmy UG ale jest to pług z upalonym jednym korpusem mój problem polega na tym czy oryginalny pług 3 skibowy firmy UG nie ma mniejszej odległości miedzy korpusami niż oryginalny 4 skibowy?? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar3cky    0

Do pługa na pewno będzie podczepiona kolczatka lub wał uprawowy. Dodam że orka zwyczajowo jest robiona na głębokość ok 25cm, a nie jak co niektórzy uważają podorywkę za orkę :D Waszym zdaniem jaki powinienem wybrać??

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Na Twoim miejscu zdecydowanie kupiłbym 3 skibowy obrotowy ze zmienną szerokością orki(na co musisz zwrócić uwagę przy zakupie). Załóżmy orkę przedsiewną wykonywałbyś o szerokości 16 cali na korpus i do tego wał cambella,a orkę zimową na 18 lub 20 cali bez wału.Bo przecież zima,mróz rozkruszy glinę.Tylko wiesz... taki wał i ramię to wydatek rzędu 4-5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

A ja na Twoim miejscu brał bym 4 skibowego, też ze zmienną szerokością orki- jak będziesz chciał możesz orać na 35,40 lub 45 cm więc masz więcej opcji, a w przyszłości gdy zmienisz ciągnik na większy pług będzie nie za mały, a 3 skibowego bedziesz musiał sprzedać :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

ja mam 100 konnego jd mam 4 obrotowe z zmieną szerokością orki 35 - 40 -45 cm x 40 spokojnie daje rade fakt gleby dobre ale lekkie w uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soldier72    0

Witam Was

 

Kupiłem nowego URSUSA 10014 H, niby ma 105 KM i udźwig 4000 Kg ale mam coraz większe wątpliwości czy da rade podnieść i stabilnie pracować z obrotową czwórką. Podoba mi się 4-skibowy KVERNELAND LD100 ale czy nie przeciążę ciągnika? Mam też na oku KVERNELAND VD 85, obrotowy, 3-skibowy, pięknie utrzymany z szerokością orki 135 cm, ale czy to nie będzie za mały pług do 105 konnego ciągnika, z przodu mam TUZ więc dociążony jest ciągnik dobrze. Łącznie będzie orał do 20 ha, głównie zboża. Czy może zainwestować w nową UNIĘ ?

 

Soldier

 

Połązone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj