Polecane posty

Spojler    2

Do mojego case jestem ciekaw co zrobi lepszą robotę.Ciągnik ma 85km.Myslałem o 4 małych lub 3 duzych skibach obracalnych...Zakładam w przyszłości wał cambela tak wiec mysle że "trójka" byłaby odpowiednia bo z 4-ro korpusowym to by było raczej ciężko.

 

Co myslicie?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Lepiej 3 Skiby <_< bo i głębiej zaorzesz i ciągnik tak nie dostanie po tyłku <_<


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Do 3 potrzeba mniejsza moc i ten plug mniej wazy. 4 jest dluzsza i bedzie bardziej przod podnosic no i potrzeba wieksza moc do uciagu. Do 85 km bierz 3 obracalna. Troche dluzej bedziesz orac ale ciagnik nie bedzie az tak obciazony jak z 4 obracalna. <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Też tak mysle...Co myslicie o pługach lemkena? może jakiś lemken opal? słyszałem ze lemkeny stawiają najmniejszy opór - to prawda?

 

teraz ciągnie 5 skib zagonowych na głęboko spokojnie


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Taka sama odkladnia Lemkena i innego producenta potrzebuje podobne zapotrzebowanie mocy. Mysle ze to bedzie mala roznica.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też sądzę, że by lepsza była trójka. Czworka za duża do tego traktora. Jak 3 to polecam z Kvernelanda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
teraz ciągnie 5 skib zagonowych na głęboko spokojnie

Ile zabiera jeden korpus i jakie masz ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

4 i 5 klasa nie wiem kurde chyba 35 są

 

3 skibowy, rozumiem że duże odkładnie? Kverneland to dobra firma ale jaki konkretnie model z lemkena albo kver szukac?

 

 

PS. Avansowałem!!!


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

tzn jak dla mnie to też mi sie wydaje że jednak 3 skiby leprze i wał do nich ale np. 3 skibowy pług (z uni np) na szerokich odkładniach waży prawie 1t a np. pług 4 skibowy z firmy sukov waży 720 kg a szerokość można ustawić tak : 35-41-47 i u nas jest podobny problem bo by chcemy też jakiś taki pług tyle ze do JD 5720 <_< i teraz to i ja niewiem <_<

a linki do tych pługów :

http://www.sukov.cz/products/juniorroto.aspx

http://www.uniagroup.com/uprawa/ibis---plu...zawieszane.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

czemu bierzesz na resory? my bysmy woleli na scinanie bolców...To jaki model lemkena polecacie?

Czy sie różni opal 120 od 90 ?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ten na sruby jest niezbyt wygodny. Ja mam na resory i nie chcialbym miec na sruby. A to ma byc plug nowy czy uzywany?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem lepsza będzie trzy skibowy obrotowy Kverneland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
A moze lepiej pomyslec nad 3+1 na mniejszych odkładniach <_<

 

nie ma co kombinować z wąskimi 3+1 bo to dodatkowy ciężar jest a z trójką spokojnie bedzie chodził moze jeszcze jakiś wał doprawiający


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja proponuje 3 w obrocie ale z regulowaną szerokością orki najlepiej do 50cm na korpus...co do konkretnej firmy to nie ma co się upierać bo mogą ładne okazje ucieć koło nosa <_< szukaj czegoś w idealnym stanie.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

dobra ok. będę szukał pomiędzy kvernelandem, lemkenem a rabe werkiem...tylko jakie modele spośród tych?

Pozatym, jaki wał lepszy dwu- czy jednorzędowy?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Oralem walem Cambella jednorzedowym i dwurzedowym. 1rzedowy potrzebuje mniej mocy ale robi o wiele gorsza robote niz 2rzedowy. Jak juz to bierz 2rzedowy. A plug Kvernelanda to moze EM. Mam taki i jestem zadowolony.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

niestety nie znalazłem em-ki za 5koła... co myslicie o lemkenie opal'u ?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Jak chcesz to ci sprzedam mojego lemkena,szerokość orki 40-45cm na korpus,zab. sprężynowe,mam nawet przy nim ramię do wału,ciągam go u 5314,naprawdę małe opory stawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

nikt jeszcze nie wypowiedział się o lemkenach opal...<_<


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
nikt jeszcze nie wypowiedział się o lemkenach opal...<_<

Mam lemkena opal 110 3x35 z przedpłużkami poplony(łubin) kryje doskonale i MTZ820 radzi sobie bez problemu .

a50c952d5bbeaf19m.jpg


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj