kubota_tym_kioti

Shindaiwa 452s, Echo cs450, a może coś innego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Nadszedł czas na wymianę spracowanej 22 letniej husqvarny 40 która coraz częściej odmawia posłuszeństwa. Więc poszukujemy czegoś w zastępstwo, zainteresowały mnie te dwie: Shindaiwa 452s i Echo cs450. Może znacie inne ciekawe pilarki Od razu mówię stihl i husqvarna odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Kolega szuka profesjonalnej pilarki, sądząc po markach jakie wymienił, więc nie wiem czy Solo albo Oleo Mac go zainteresuje. Ogólnie z tych dwóch marek które wymienił to wybrałbym chyba tańszą - niezależnie od marki, są to bliźniacze firmy więc większego dylematu nie widzę.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Nie wszystkie modele, te najniższe owszem, profesjonalne już niekoniecznie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

shindaiwa i echo to ta sama firma ale echo jest bardziej profesionalne, sam mialem brac shindaiwe ale zdecydowalem sie rzutem na tasme na echo i nie zaluje, idzie az milo, moim zdaniem ciut lepiej wykonane jak shindaiwa, bo obie mialem w reku tyle ze wieksze modele, z obu bedziesz zadowolony. Echo malo spala jak na swoja moc, odpala sie lekko, w obroty wchodzi bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Husqvarna i stihl to przereklamowane marki

Poza tym robią je w chinach

Może i przereklamowane ale wciąż jedne z najlepszych.

W chinach robią tylko amatorskie i to te mniejsze. No i może jakieś części do półprofesjonalnych choć i tu nie ma pewności że w Echo ich nie ma. Ale jak kto woli. Co do marki to obie które wymieniłeś są połączone choć nie wykluczone że robią różnej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na japońca, więc pewnie taka pilarka będzie. Poczytałem opinie na innych forach i w stanach mają opinie maszyn nie do zaj**ania. A tak jak pisałem stihl i husqvarna do mnie nie przemawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

echo i shindaiwa jest w pelni japonskie, w sztilu siedzi juz chinski gaznik zamy. Po za tym w internetach te nowe stihle i HQ nie maja juz takich opini jak te stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Pozostał jeszcze nie wymieniany Dolmar  i Makita.

wybór  ogromny  tylko kwestia kasy  jaką  masz na ten cel  


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Podobno tak jest  jak mówisz Makita DCS5200-38  Dolmar PS500C  Oleo-Mac 947 wszystko w  podobnej cenie,A jaki serwis masz w okolicy....?

 


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

To bierz Japońca i zobaczymy co to warte


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

bierz japonca, bo makite juz w chinach klepia, niezle pily, ale te nowe to tez juz nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

A skąd wiecie że Echo i Shindaiwa nie ma nic z Chin? Żaden z was nie ma takiej wiedzy więc sobie darujcie. Chiny to ogromny rynek i wcale nie znaczy że musi być słabej jakości. Z tymi gaźnikami Zamy w Stihlu problem jest w konstrukcji a nie wykonaniu. W MS250 wymieniłem na Walbro za 100 parę zł i mam spokój a poza tym nic się nie dzieje. Makitą już też takiej opinii nie ma jak parę lat do tyłu, zresztą porównując ją do Stihla nie ma nic szczególnego. To co było kiedyś to było i tyle, teraz liczy się ekonomia i chora ekologia więc jakość musi ustąpić miejsca. 

Jeśli ten japoniec jest porównywalny jakościowo a cena niższa to ma sens, w przeciwnym wypadku są to porównywalne jakościowo, nie ważne czy na S, H, M itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Tak Ty zapewne wiesz wszystko. Niech kupi co mu się podoba. A i niech nie zapomni za jakiś rok opisać jak się sprawuje. Dla mnie już makita miała być och i ach a okazała się po prostu dobrą piłą ( bez fajerwerków ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

ja mam echo, jak ja czyszcze to torche ja rozbieram z plastikow i jeszcze nic chinskiego w niej nie widzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Stihl 250 ma gaźnik rodem z chin czyli firmy ZAMA ale znajdź na nim napis gdzie był robiony. Na pilarce pisze tylko "Made in Germany" więc cała niemiecka:) Zresztą jakie ma to znaczenie gdzie robione - ważne jak zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasiorek
      jakie macie pilarki spalinowe no i elektryczne
       
      sam posiadam pilarkie sthila MS 023 juz (leci jej 10 rok)
      nie miala jeszcze powazniejszych napraw chodzi mi o silnik
       
       
      na marginiesie mam jeszcze myjkie sthila i zamierzam jeszcze kupis kose spalinowa sthila pasuje mi ta firma a i do serwisu mam 1km
    • Przez LukasW
      Witam
      Jestem nowy i bardzo proszę o pomoc w/s pilarki.
      Pilarka
      Einhell BG PC 4040 2KModpala i pracuje normalnie przez około 30 minut , gdy się nagrzeje wchodzi na wysokie obroty i gaśnie i nie można jej odpalić.
      Gdy ostygnie można nią pracować 30min i znowu.
      Pomocy proszę
       
    • Przez weasprox
      Witam wszystkich
      Dziś miałem takie zajście, że chciałem pociąć pniaki drzewa i odpaliłem piłe na 2 miesięcznej mieszance paliwowej. Piła po wielu próbach odpaliła, ale zaraz gaśnie i nie wiem co się mogło stać, czy mogą to być pierścienie ?
       Z góry dzięki za odp.
    • Przez roman099
      Witam kupie heblarkę. Interesuje mnie jedynie województwo podlaskie no i część warmińsko mazurskiego. jeśli ktoś posiada coś takiego na sprzedaż to proszę o kontakt. Potrzebuje tylko do własnych celów.
    • Przez agrowiktor
      Witam wszystkich ! Mam problem z pilarką Dolmar ps 341 a mianowicie gdy silnik jest zimny odpala za 3-4 pociągnięciem gdy się rozgrzeje nie chce odpalić. Co robić ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj