Sztuk

Zetor 7745 przekaźniki??Brak wszystkiego co elektryczne.

Polecane posty

Sztuk    3

Witam.

 

Problem jest następujący. Zakupiłem rok temu zetora 7745. Wszystko w pełni sprawne, wszystkie światła, radio itp oprócz wentylacji (przy włączaniu było tylko tyknięcie). Podczas pracy i długiego używania świateł (halogeny przód tył, halogen do orki) grzała się stacyjka ale było ok. Po pewnym czasie znikneły mi przednie halogeny radio i światła w kabinie, po jakiś 2 miesiącach znikneła mi reszta tzn tylne halogeny, halogen do orki oraz postojówki. Zostały kierunkowskazy, światła przednie długie i krótkie oraz o dziwo zaczą się kręcić jeden wentylator (połamany chyba).. Przegrzebałem kupę tematów na tym forum i innych i prawdopodobnie sa to przekaźniki. Chciałbym dowiedzięć się czy waszym zdaniem są to przekaźniki, oraz gdzie moge je znaleźć??? Prosiłbym o dokładne podanie miejsca ponieważ w czym jak w czym ale w elektryce ciągnika jestem laikiem.. Czy tego przyczyną może być sama stacyjka...???\

 

Z góry dziękuje za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

niech bedzie po twojemu elektryk ale znajomy poszedł i mu całą instalacje po swojemu zaczą przerabiać i po jakimś czasie nic nie miał... Sam jakoś doszedł tołku żeby pare żarówek świeciło a tutaj gieneło wszystko sekcjami. po to jest forum zęby sobie podpowiadać. Albo stacyjka albo przekaźniki. Ktoś kto się zna przybliży mi więdze na ten temat i już nie będzie aż tak zielony i nawet prowadząc do elektryka będe widział co mam powiedzieć.. nie dam sobie robić burdelu w elektryce... dlatego pytam.. wymianą przekaźnika nic nie namotam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jak smierdziala stacyjka to pewnie sie spalila, grzanie swiadczy o zbyt duzym poborze pradu[za duzo tych swiatel] lub slabym styku[rdza], wiec ja wykrec i obejrzyj, druga opcja przekazniki sie spalily-to nie fabryczne oswietlenie wiec nie wiadomo gdzie je wsadzili , idz po kablach i ustal skad swiatla sa zasilane. a o sprawdzeniu bezpiecznikow to chyba nie trzeba pisac..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

to jak jesteś laikiem to zamów wizytę fachowca elektryka i Ci to ogarnie bo sobie narobisz więcej biedy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

to jak jesteś laikiem to zamów wizytę fachowca elektryka i Ci to ogarnie bo sobie narobisz więcej biedy

 

Masz racje ale czasami lajk jak poczyta i popyta (jak tutaj na forum) wie wiecej jak elektryk (czasami oczywiście) ponieważ jak wcześniej pisałem zanjomy ma takiego 72 bodajrze i elektryka wziął to pożal się Bożę..  Z tego co czytałem to te przekaźniki znajdują się nad głową gdzie radio i nawiew ale nie jestem w 100% pewny bo otwierałem i nie wiem nawet jak to wygląda dlatego pytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

to znajomy zaprowadził traktor do pseudo elektryka a nie do fachowca a Ty piszesz że jesteś laikiem i myślisz ze na forum się nauczysz jak Ty nie wiesz nawet gdzie są przekaźniki i jak wygladaja to co dopiero jak je sprawdzisz czy są sprawne? masz schemat instalacji? zacznij może od sprawdzenia bezpiecznikow kabli i końcówek zobacz masę bo może gdzieś przysniedzialo. a nic z tych rzecz to jednak udaj się do fachowca ale nie do tego co twój kolega bo specjaliście zajmie to może chwilę a Ty będziesz siedział z tym cały dzień wymieniał metodą prób i błędów nie potrzebne części przy czym narobisz sobie dodatkowych nie potrzebnych kosztów. tu na forum jest @elektromechanik on jest dobry w te klocki wyślij mu temat to Ci pomoże


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomóc na forum można, ale tylko i wyłącznie jak ktoś ma podstawową wiedzę. A autor tematu nie posiada jej wcale. Co z tego, że napiszę sprawdź przekaźnik taki a taki, lub taki a taki bezpiecznik, skoro autor nie wie nawet jak on wygląda? Zetor ma prostą, aczkolwiek rozbudowaną instalację, dlatego podstawą jest schemat, tak jak zauważył kolega @wojtal24. A jeżeli nie ma schematu, to należy szukać przewód po przewodzie zaczynając od końca, czyli od odbiornika, podając napięcie z akumulatora na poszczególne punkty obwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Jak tak to temat do zamknięcia.

Edytowano przez Sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja bym sie tak szybko nie zniechecal, ja tez sie nie znam a naprawiam ;) . schemat da tylko ogolne pojecie bo kolory kabli nie zgadzaja sie ze schematem-trzeba po prostu na spokojnie przejrzec kable popatrzec czy cos nie jest przepalone lub przetarte-nie swieci garnki lepia.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

ja bym sie tak szybko nie zniechecal, ja tez sie nie znam a naprawiam ;) . schemat da tylko ogolne pojecie bo kolory kabli nie zgadzaja sie ze schematem-trzeba po prostu na spokojnie przejrzec kable popatrzec czy cos nie jest przepalone lub przetarte-nie swieci garnki lepia.

 

Widzisz kolego zadałem 2 proste pytania i nikt nie odpowiedział tylko zaczą nagadywać więc po co mi to.. Zadałem proste pytania gdzie znajduja się przekaźniki i czy stacyjka może być przyczyną takich spraw jak wyżej opisałem ale widzisz jakie są odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co z tego, że napiszę Ci gdzie są przekaźniki, skoro nie wiesz jak one wyglądają i patrząc na nie nawet nie będziesz wiedział, że to przekaźniki. Co do drugiego pytania, to tak, przyczyną może być stacyjka, tylko nic Ci po takiej wiedzy, bo oczywiście na pałę wymienisz  stacyjkę na nową bez jej sprawdzenia i zaczniesz zadawać kolejne pytania dlaczego nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@ elektromechanik takie tematy powinny być zamykane z miejsca jeżeli dotyczą bezpieczeństwa lub mogą narażać na poważne koszty


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem, że powinny, ale widzisz jakie już są problemy, że nikt nie pomaga itp. Będę obserwował temat i usuwał szkodliwe porady, a autor niech sam wyciągnie wnioski czy da radę to zrobić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie róbcie "z igły widły". http://www.elstat.com.pl/przekazniki/przekaznik%20samochodowy.jpg , http://www.image.micros.com.pl/_icon_auto/rys.nvf4-1.jpg , https://sklep.avt.pl/media/products/e3666e43ff996ee125e5cce32602649c/images/thumbnail/big_NVF4-2C-Z30A.jpg?lm=1450122480 - przykładowe przekaźniki. Przekaźnik to taka kostka jak na zdjęciach. Jeśli je znajdziesz, to najlepiej wyjąć 1 i zastąpić go sprawnym (potrzebny jest dobry przekaźnik, koniecznie 12V). Jeśli nic się nie zmieni, należy wpiąć z powrotem stary, wyjąć kolejny i zastąpić sprawnym. Jeśli te przekaźniki są wpięte w gniazda, to można spokojnie tak zrobić. Jeśli jednak są wpięte na same wsuwki, to lepiej sobie darować. To samo bezpieczniki - należy każdego sprawdzić, czy nie jest przepalony i ewentualnie wymienić na sprawny o identycznym oznaczeniu (cyfra z literą A lub kolor). Oczywiście uszkodzony może być jeszcze włącznik.

Nie wiem czemu piszecie, że może być winna stacyjka. Skoro świecą kierunkowskazy, światła mijania i drogowe, to stacyjka jest sprawna.

Na sam początek polecam wymienić nawet wszystkie bezpieczniki, gdyż może być tak, że choć wyglądają dobrze, to są uszkodzone. To niewielki koszt, a może pomóc.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Nie róbcie "z igły widły". http://www.elstat.com.pl/przekazniki/przekaznik%20samochodowy.jpg , http://www.image.micros.com.pl/_icon_auto/rys.nvf4-1.jpg , https://sklep.avt.pl/media/products/e3666e43ff996ee125e5cce32602649c/images/thumbnail/big_NVF4-2C-Z30A.jpg?lm=1450122480 - przykładowe przekaźniki. Przekaźnik to taka kostka jak na zdjęciach. Jeśli je znajdziesz, to najlepiej wyjąć 1 i zastąpić go sprawnym (potrzebny jest dobry przekaźnik, koniecznie 12V). Jeśli nic się nie zmieni, należy wpiąć z powrotem stary, wyjąć kolejny i zastąpić sprawnym. Jeśli te przekaźniki są wpięte w gniazda, to można spokojnie tak zrobić. Jeśli jednak są wpięte na same wsuwki, to lepiej sobie darować. To samo bezpieczniki - należy każdego sprawdzić, czy nie jest przepalony i ewentualnie wymienić na sprawny o identycznym oznaczeniu (cyfra z literą A lub kolor). Oczywiście uszkodzony może być jeszcze włącznik.

Nie wiem czemu piszecie, że może być winna stacyjka. Skoro świecą kierunkowskazy, światła mijania i drogowe, to stacyjka jest sprawna.

Na sam początek polecam wymienić nawet wszystkie bezpieczniki, gdyż może być tak, że choć wyglądają dobrze, to są uszkodzone. To niewielki koszt, a może pomóc.

 

Wystarczyła własnie taka odpowiedzi jeszcze tylko jak by ktoś mi powiedział gdzie one sie znajdują zetorze 7745. Wersja z radiem lampkami w kabinie. Czy przypadkiem nie są  właśnie w tej konsoli nad głową? Czy gdzieś tutaj na dole gdzie bezpieczniki..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli te przekaźniki są wpięte w gniazda, to można spokojnie tak zrobić. 

Niekoniecznie, bo są przekaźniki w obudowie podobnej do 541 z innym rozmieszczeniem konektorów. Wstawienie do gniazda takiego przekaźnika może przysporzyć więcej problemów niż było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Temat do zamknięcia. Był elektryk. Zjarana stacyjka. Wymienił stacyjkę i dostawił przekaźnik aby się nie grzała i żeby ją odciążyć.  Wszystko działa nie ma nawet jednej żarówki która by się nie świeciła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

jak smierdziala stacyjka to pewnie sie spalila, grzanie swiadczy o zbyt duzym poborze pradu[za duzo tych swiatel] lub slabym styku[rdza], wiec ja wykrec i obejrzyj, druga opcja przekazniki sie spalily-to nie fabryczne oswietlenie wiec nie wiadomo gdzie je wsadzili , idz po kablach i ustal skad swiatla sa zasilane. a o sprawdzeniu bezpiecznikow to chyba nie trzeba pisac..

 

a ile kosztuje taka naprawa-ja ci za darmo napisalem co sie stalo-z ciekawosci zapytam ? niedawno wymienilem stacyjke wiec chce wiedziec ile zaoszczedzilem za pare minut i jaka premie moge sobie wyplacic :P


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

a ile kosztuje taka naprawa-ja ci za darmo napisalem co sie stalo-z ciekawosci zapytam ? niedawno wymienilem stacyjke wiec chce wiedziec ile zaoszczedzilem za pare minut i jaka premie moge sobie wyplacic :P

 

Witam kolego no troszke zaoszczędziłeś bo oprócz części elektryk wzią 100 zł ale do tego doszło wstawienie przekaźnika, naprawa 2 wentylatorów (jeden działał ale był odkręcony i 2 wskrzesił) no i wymiana radia plus głośników. Do tego pozabezpieczał kable które sobie bezpańsko wisiały.. i ogólnie przeglądną instalacje.. z wyjazdem do sklepu był u mnie 5-6 godzin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja znam takich co liczyli 100 za godzine i temu wlasnie sam naprawiam, jesli zrobil to profesjonalnie to pol-darmo. 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

No zna się na rzeczy jak w 2 wentylatorze zauważył ze sprężynke ktoś gdzieś kiedyś źle założył i temu nie działał, poczyścił szczotki i chodzi jak ta lala a nowy kilkadziesiśt złotych.. Znalazł i rozwiązał problem więc warto było. No to za godzinę to troche sporo może do tych nowszych ciągników ale nie do takiego zetorka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
       
      Panowie powiedzcie mi ile placiliscie lub ile bierzecie za wymiane instalacji elektrycznej do np C360 i Bizon i ile wam to zajmuje? Mowimy oczywiscie o polozeniu nowej instalacji zrobionej z linek a nie o gotowym szmelcu. Cena oczywiscie robocizny bo mam do zrobienia troche sprzetu bo sam sie nie wyrobie a musze wykalkulowac ile szykowac $$$
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj