ursus485

Claas compact 30 montaż obrotomierz silnika

Polecane posty

ursus485    0

Witam posiadam Claas compact 30 i chciałbym zamontować w nim obrotomierz silnika . problem w tym że nie mogę nigdzie w silniku znaleźć miejsca na napęd obrotomierza i czy to w ogóle jest możliwe? silnik to perkins ad4.154 u sąsiada w volvo z perkinsem ad4.236 widziałem że ma w deklu od rozrządu z przodu . Proszę o pomoc . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zrobić można wszystko. Pytanie czy warto. W tym przypadku od tak sobie nie założysz obrotomierza.Gdzieś widziałem swojego czasu gotowe zestawy do montażu ceny od 500zł. Jak znajdę dam znać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

najprościej dać alternator z wyjsciem ,, W,, i kupić elektroniczny obojętne jaki i masz gotowe tanim kosztem


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tylko w takim wypadku pozostaje kwestia przełożenia skoro to nie oryginalny alternator i koła pasowe. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

wydaje mi się ze niema to znaczenia ale poczytaj. zresztą szajby na pradnicy a alternatorze bedą podobne a znowu nie potrzebujesz aż tak dokładnego pomiaru


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ale z drugiej strony to w kombajnie obrotomierz aż tak nie jest potrzebny. Bez można jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus485    0

Myślałem nad obrotomierzem elektronicznym z alternatora ale wolę zwykły na linkę z motogodzinami . dużo szukałem i nie znalazłem silnika 4.154 z napędem obrotomierza . myślę że skończy się na liczniku godzin pracy silnika ale czekam na dalsze posty może ktoś już z tym silnikiem tak kombinował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Elektroniczny trzeba zgrać z aby obroty były prawidłowe na obrotomierzu. Samo złożenie od tak sobie nie przyniesie efektu. Może jutro będę miał namiary na firmę która dorabia takie rzeczy obroty są mierzone  z wałka rozrządu. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus485    0

Ze zgraniem obrotów by nie było problemów bo obroty biegu jałowego to 1100obr/ min a max 2400 obr/min . Poza tym wie ktoś może czy perkins 4.154 był montowany w jakichś traktorach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus485    0

Witam dawno mnie nie było bo sianokosy i inne sprawy. Skończyło się na zwykłym liczniku godzin . Dzięki wszystkim za pomoc . Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj