Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobór akumulatora MF 3060

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 24 marzec 2016 - 07:37

Witam. Czeka mnie wymiana akumulatora w MF 3060, myślałem ze stary pociagnie przez ten sezon ale niestety robi juz kaput i musze z rozruchem odpalać. Pytanie- jaki moge założyć nowy wzgledem parametrów i jakiej firmy polecacie>? Na starym nic nie pisze(napweno ma z 8lat, kupiony z ciagnikiem), zadnych nalepek nie ma, sa tylko numery na obudowie wytłoczone ale google nie pokazuje nic. Jaki aku polecacie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobór akumulatora MF 3060 Dzisiaj, 14:37
  •  

#2 Share mistrzsieci

mistrzsieci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 09:19

Dobór akumulatora MF 3060 1 sztuka z przodu dobrze myślę?

#3 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 09:26

110-120Ah wystarczy. Z resztą chyba gdzieś był podobny temat.Ja osobiście używam Centrę i nie narzekam ale głosy o niej chodzą różne.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#4 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 13:38

Dobór akumulatora MF 3060 a tam nie powinno być dwóch akumulatorów ją w swoim MF mam 2 akumulatory 12 V 75ah
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

#5 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 13:50

Dobór akumulatora MF 3060 U mnie jeden 12v na przodzie pod filtrem. 110-120ah nie będzie za mały?
@corrado jaka siła rozruchu? Jak długo masz tą Centre?
Mam w 255 110 centre już 3rok i narazie działa dobrze nawet 3060 na nim odpalam bo stary wyzional ducha. Oprócz centry co jeszcze polecacie panowie? :)

#6 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 13:58

Od 800A i te 110-120Ah wystarczy, posiadam taki w DF DX 85 i Reni 110.54 w DF jest 6 czy 7 rok jak na razie i wszystko jest w porządku w c330 czy 3p to szczerze mówiąc nie powiem ile bo nie pamiętam. W innych ciągnikach jeszcze nie zmieniałem więc się nie wypowiem ale jak już wcześniej wspomniałem nie mogę narzekać na Centrę.

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 14:20

W moim (3065) są dwa 74ah, ale wejdzie i chyba zamiennie jest jeden 12V 140ah(135ah) i takiego szukaj. Takie są montowane w Zetorach mniejszej serii.

#8 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 14:33

Większy można wsadzić zawsze lecz jak wyżej wspomniałem i podałem takie wystarczą.

#9 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 15:51

Dobór akumulatora MF 3060 Mam w 255 centre i póki co też nie narzekam. Chwilowo mam go w 3060 i daje radę tylko wielkością mały. Ale tak jak piszecie do max 135ah powinno dac radę i chyba to będzie centra. A może Zap Piastów, też dość znana marka aku. Jak myślicie?

#10 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 17:58

Włóż najwiekszy jaki wejdzie gabarytami. Przed zamontowaniem nowego aku sprawdź ładowanie i stan alternatora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 18:58

Dobór akumulatora MF 3060 Nie bierz Zap Piastow
to jest gowno mialem akumulator 165ah i wytrzymal ty 3 lata
Takze nie polecam

#12 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 19:18

Odnosnie akumulatora, jesli rzadko uzywasz ciagnika przy niskich temp. to jeden ok w przeciwnym razie moze byc ciezko, mialem jeden duzy a jak siadl zalozylem dwaa male i na nich lepiej kreci zima, kupowalem z firmy produkujacej w myszkowie woj. slaskie nie sa drogie, trzeci rok dzialaja do ciapka tez bralem jakis jeden 12v chyba 120ah i tez jest ok

#13 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 19:27

Włóż najwiekszy jaki wejdzie gabarytami. Przed zamontowaniem nowego aku sprawdź ładowanie i stan alternatora.

I jaki jest sens takiego akumulatora? Nie będzie wykorzystany to raz dwa to będzie droższy, a trzy to jak za szybko się sypnie to idzie się w koszta.

#14 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 19:28

Dobór akumulatora MF 3060 Ladowanie jest okey. Zimą nie używam często ciągnika, chyba ze do odśnieżania i to przy tych zimach jak teraz to prawie wcale. Teraz uzywalem często bo miałem zrywke drzewa, noc postal i stary aku zoonk ledwo kręcił. Cele chodzą wszystkie ale prądu nie przyjmuje. Pewnie to będzie centra, stara i znana marka. Sa inne tańsze ale jak wiadomo nie chce za 3lata znowu kupować. Jak to mówią zależy jak się trafi.

#15 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 19:32

ja w mf 255 mam 75 ah centre future już 5  rok z żuka przełożony  i kręci za***iście nie wyjmowany na mrozy a stoi pod wiatą. W zeszłym roku też kupiłem centre future do ostrówka 140 Ah i mimo mrozu i 2 pomp hydrauliki też kręci za***iście. Z własnych doświadczeń wiem  że jeżeli założymy za duży aku to alternator nam go nie doładuje i w efekcie po kilkunastu odpaleniach aku padnie.      Ale póki co to Polecam ci centre przerobiłem tych aku już z 20 i każdy był minimum 5 lat. Tylko pamiętaj mimo że drogo to kupuj tylko w sklepie (masz pewność że nie przemarznięte aku) a i jeszcze pewna gwarancja .

#16 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 24 marzec 2016 - 20:21

Ladowanie jest okey. Zimą nie używam często ciągnika, chyba ze do odśnieżania i to przy tych zimach jak teraz to prawie wcale. Teraz uzywalem często bo miałem zrywke drzewa, noc postal i stary aku zoonk ledwo kręcił. Cele chodzą wszystkie ale prądu nie przyjmuje. Pewnie to będzie centra, stara i znana marka. Sa inne tańsze ale jak wiadomo nie chce za 3lata znowu kupować. Jak to mówią zależy jak się trafi.

Ja z własnego doświadczenia z Centry jestem bardzo ale to bardzo niezadowolony. W styczniu 2014 kupiłem do auta 70ah i wszystko było ok gdzieś do lutego 2016 czyli 2lata 1msc. Później zaczęły się problemy z samoczynnie rozładowującym się akumulatorem. Wystarczyło, że postoi ze 3 dni i już nawet nie zakręci. Aby wykluczyć, że coś z auta zaczęło nagle ciągnąć prąd, naładowałem go i zostawiłem na 3 dni bez podłączania klem - efekt kaput, znowu nie kręci.

Dla porównania firma ZAP, która jest powyżej opisana jako " gówno ". Mam aku 80ah, kupiony w 2011r i do tej pory jest z nim wszystko ok. Siedzi w busie i była ostatnio taka chwila, że chyba od połowy grudnia do końca stycznia nie było potrzeby go ruszać i stał sobie pod chmurką 1,5msc, na mrozie i żadnego problemu z odpaleniem, kręci jak głupi bez zająknięcia - a nie ma łatwego życia ( gaźnik + aparat zapłonowy no i czasami coś nie gra jak należy przy takiej pogodzie jak była)

Mnie już nic i nikt nie namówi do przereklamowanej Centry. Jest to moja opinia, każdy ma swoje zdanie :)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#17 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 20:28

Dobór akumulatora MF 3060 Powiem ci ze to zalezy od szczescia chyba raz centa bedzie dobra a raz zap.Zalezy co sie komu trafi.
Kiedys to byly aku chodzily i chodzily a teraz tak sie robi zeby przyjsc za dwa lata i kupic drugi.

#18 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 20:33

Niestety, nie tylko w aku tak jest ale w w wielu innych przypadkach, że części są kiepskie że sprzęt itd.

#19 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 21:07

heh co kupisz to kupisz.. będzie dobre na chwile albo dłużej :P Ja szukając aku do Bizona pojechałem do hurtowni i tak z głupa pytam czy nie ma jakiś lekko używanych 140-210Ah bo pakowac 500zł x2 w aku potrzebne na 2 tyg nie ma sensu. Gościu dał mi aku z jakiegoś zwrotu marki Fireball 140Ah za 150zł... czort wie co to jest i kto to produkuje ale 2 lata i ani razu tego nie ładowałem... tzn podłączałem ale widząc że naładowane to zaraz odłączyłem. W zimie wrzuciłem go do Mfa, mieści się elegancko, przy -15 odpalił bez grzania świecy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 23:43

No właśnie kuzyn kupił aku centry i po pół roku siadł i nie mógł zakręcić, więc bez zastanowienia wyjoł go i zawiózł na gwarancje całą drogę powtarzając że nigdy centry nie kupi. a gdy aku w sklepie zbadali to  stwierdzili że wszystko  jest oki i nie ma potrzeby wysyłać na gwarancje i tak oczywiście było. Winowajcą całego zamieszania okazał się rozrusznik który robił zwarcia i aku powoli się wyładował. kuzyna naprawił rozrusznik, naładował auk i teraz mija 4 lata jak na nim śmiga i niedawno też kupił sobiie centre do dostawczaka tak że tu nie ma co dyskutować bo ciągnik ciągnikowi nie równy jeden mniej zużyty drugi bardziej a aku robią precyzyjne maszyny i z dokładnością do 0,0001 mm nie ma pomyłek i trefnych baterii.