Skocz do zawartości

Westfalia Surge

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2008 - 22:05

Westfalia Surge Witam
Zamierzamy zakupić nową dojarkę rurociągową Westfalii Surge. Łącznie będzie doić 45 krów po zapełnienu obory. Na taką ilośc ile wybrać apatów? Proszę o opinię użytkowników dojarek tej marki.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Westfalia Surge Dzisiaj, 14:55
  •  

#2 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 22:28

Westfalia Surge Ja ci powiem tak u siebie mam też przewodówkę z Westfalii i jej nie polecam. Dokładnie to chodzi mi o sterowanie mycia, dużo już miałem kłopotów z nią, kilku serwisantów już z Westfalii było przy niej dłubać, i nic nie mogą wskurać- myjka np lubi się 'zaciąć', trzeba jej wlać płyn bo sama nie weźmie, niekiedy też zapomni się jej włączyć suszenie rur.... <_<

A ten co ostatnio przy niej robił, mówił że wie co jest nie tak, tylko czegoś mu tam brakowało,pojechał niby po część- od tej pory jak ojciec dzwoni bo telefonów nie odbiera :angry: To tyle odnośnie Westfalii i jej serwisu na dolnym śląsku

Ja na 40 krów mam 5 aparatów, tobie radze 6 żebyś się nie nudził podczas doju <_< :lol:
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#3 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 22:35

Westfalia Surge to zależy ile ludzi będzie doić, ale wydaje mi się, że 6 to taka optymalna liczba <_<

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2008 - 09:56

Westfalia Surge Nam dealer doradzał, że 5 wystarczy.... wczoraj byliśmy oglądać dojarki u paru gospodarzy. Jeden ma juz 3 rok i sobie chwali. Serwis raz w miesiącu przyjeżdża zobaczyć czy się nic nie dzieje. Nie mają żadnych problemów z myciem......

#5 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 10:30

Westfalia Surge ja najpierw miałem przewodówkę a teraz mam halę Westfalii i jesli chodzi o moją opinie na jej temat to sprawuję się super,nikt nie namówiłby mnie na inną firmę,zero awaryjności,

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2008 - 10:50

Westfalia Surge A aparaty masz z masażem przed udojem? <_<

#7 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 22 marzec 2008 - 14:53

Westfalia Surge u mnie braciak ma westfali dojarke 3lata i on jo używano kupil i tylko płun do mycia to sam leje. i serwisant raz na miesiąc wpada do niego zobaczyć. ja tez bym ci polecał 5aparatów.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#8 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 15:47

Westfalia Surge

A aparaty masz z masażem przed udojem? <_<

tak mam z masażem tobie radzę 6 aparatów

@kubi 5 lat doiłem przewodówką i serwis ani razu nie musiał przyjeżdżać,bo nic się nie działo. Teraz mam już 3 rok halę i wszystko jest w najlepszym porządku. Ty chyba miałeś jakiś staroć składany z zachodu,że miałeś takie problemy.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2008 - 17:39

Westfalia Surge Narazie myślimy wziąść 4 aparaty, potem jak się zapełni stajnia to można dokupić dwa aparaty.....

#10 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 20:39

Westfalia Surge

tak mam z masażem tobie radzę 6 aparatów

@kubi 5 lat doiłem przewodówką i serwis ani razu nie musiał przyjeżdżać,bo nic się nie działo. Teraz mam już 3 rok halę i wszystko jest w najlepszym porządku. Ty chyba miałeś jakiś staroć składany z zachodu,że miałeś takie problemy.

Ta skrzynka jest z 93r, Ojciec okazyjnie kupił w 95r od Niemca który likwidował stado, później 6lat stała nieużywana w garażu aż do 2001 roku kiedy ją zamontowaliśmy, i początkowo nie było problemów...

Ogólnie co mogę powiedzieć to Westfalia(a właściwie serwis,sprzedaż) w moim regionie nie istnieje, w mojej okolicy na 6 dużych dostawców 6 ma przewodówki albo hale delaval. I tego co czytam na forum to ludzie chwalą Westfalię a na delaval narzekają, a u mnie jest odwrotnie wszyscy(oprócz mnie) na alfie jadą

Btw być może za rok 2km ode mnie będzie robot doił 150 <_< krówek

@toendt tylko zaopatrz się w odpowiedni silnik żeby te 2 aparaty co później dojdą pociagnął <_<
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2008 - 12:12

Westfalia Surge Pompa będzie wystarczająca duża.
Ja o tych robotach nic dobrego nie słyszałem. Podobno trzeba ciągle cześci wymieniac, gdyz sie ciągle psuje....

#12 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 13:48

Westfalia Surge Jak na razie 2 gospodarzy ma w Polsce roboty, znasz któregoś z nich że tak sądzisz czy powtarzasz wymysły ludzi którzy najzwyczajniej w świecie im zazdroszczą???

Taka sama gadka jest jak ktoś kupi dobry traktor, zaraz że dużo elektroniki to się będzie psuł <_<
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#13 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 15:25

Westfalia Surge Dokładnie @kubi jak piszesz.
Zwyczjana bezinteresowna ludzka zawiść. Nie mylić z zazdrością. Bo jak ktoś zazdrości, to nie krytykuje tego który ma lepsze, tylko mówi ja będę miał jeszcze lepsze (nie jednego,a dwa roboty).

Ja choć bezpośrednio nie mam nic do czynienia z bydłem, to uważam że ten kto w tej chwili buduje, lub modernizuje oborę na minimum 70 dojnych to powinien wchodzić bez zastanowienia w robota do dojenia krów.

Tak jak z tego typu nowościami (wozy paszowe, hale udojowe, z 10 lat temu sianokiszonka, kiszonka z kuku), najwięcej ugra ten kto prędzej w to wejdzie.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#14 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 23 marzec 2008 - 16:25

Westfalia Surge Moim zdaniem największa głupota jest oszczedzanie na hali udojowej. Urządzenie które wykorzystywane jest dwa razy dziennie (bez żadnych wyjątków) musi byc jak najpraktyczniejsze i wydajniejsze... Bo lepiej zainwestować w dobry sprzet niż zostawić kase na pracownika... a z tym to wiadomo jak jest <_< i przy stadzie 70 krów myslę , że się nie obędzie...

A wiecie ile może kosztować pracownik do dojenia? <_<
ja jestem z Podlasia i że tak powiem 'konkurencja' w tym zawodzie istnieje bardzo duża.

#15 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 18:58

Westfalia Surge najwięksi hodowcy nie inwestują w "roboty " tylko w hale udojowe typu "karuzela". największa wydajnośc przy minimalnym nakładzie robocizny. westfalia przoduje w sprzedaży tego typu użądzeń. wiem że jeden z największych hodowców na podlasiu zakłada takie coś a kilku innych też ma w planach.pavel napewno wiesz że w podlaskiem jest dużo użądzeń westfalii znacznie więcej jak innych firm.

#16 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 19:04

Westfalia Surge Zgadza się karuzela to naprawdę świetna sprawa i potrzebuje tylko 2 osoby do dojenia(jedna do zakładania aparatów no i druga do sprawdzania czy wszystko z wymieniem ok i do zasklepiania strzyków)

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2008 - 19:48

Westfalia Surge Karuzele też się psują. Przecież one ciągle się kręcą, a przy takim kręceniu moment wysiadają łożyska. Dealer mówił że tym co zamonotowai kaluzere to ciągle do serwisu dzwonią...

#18 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 20:52

Westfalia Surge tak tak- co tydzień wymieniają łozyska. ziemia też się kręci i co? weź się zastanów człowieku i nie pisz bzdur.robią sprzęt za kilkaset tysięcy i wsadzają chińskie łożyska.? w stanach większośc ferm bazuje na dojarniach karuzelowych i jakoś nikt nie rezygnuje a sprzedaż tego typu użądzeń ciągle rośnie. tak samo w polsce . jeszcze kilka lat temu nie było to do pomyślenia w naszych realiach , a teraz rocznie montowanych jest kilka sztuk. na dodatek montują je osoby nie przypadkowe ,tylko rolnicy ktorzy mają już odpowiednią wiedzę na temat karuzel . więc jeżeli byłby to sprzęt awaryjny to sprzedaż zamiast rosnąc spadałaby , a tak się nie dzieje

#19 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 23 marzec 2008 - 21:49

Westfalia Surge Dokładnie zgadzam się z @Wojtas, a jeśli twój diler tak mówię to go zmień bo ewidentnie nie ma pojęcia o tym co sprzedaje. Nie wiem jak to jest w stanach ale wiem ze w zachodnioeuropejskich farmach to się sprawa i dokładnie nikt nie odchodzi do od tego rozwiązania !!!! Ja sam w tym roku jak zdrowie da będę wstawiał karuzele z Westfalii i do dla mnie będzie spory skok na przód a nie walka z łożyskami
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 06:39

Westfalia Surge toend a gdzie znajduje sie ten punkt dilerski?