Adrian955

Nowe maszyny rolnicze do Ursusa C380

Polecane posty

Adrian955    13

Witam serdecznie forumowiczów, otóż tak mam w planach zakupić sprzęt rolniczy do 150tyś brutto, oczywiście sprzęt nowy. mniej więcej wiem co chcę kupić poznałem ogólne ceny, jednakże chciałbym zapytać się was o zdanie może polecacie inną markę, lub możne ktoś z was ma dany model i mógłby go ocenić.

 

Ciągnik który bęzie pracował przy tym sprzęcie to Ursus C380 75KM.

 

Agregat talerzowy Unia Ares 2,5 L

Agregat Uprawowy Unia Kombi

Pług TUR 40 3T UNIA lub Akpila MIX 40 3+1 z obrotowego pługu zrezygnowałem ze względów cenowych na tą chwilę.

POZNANIAK Unia 420/3D (brać znaczniki boczne i ścieżki, jakie dodatkowe wyposażenie wybrać ?)

Rozrzutnik do nawozu MX850( jakieś opcje polecacie?)

Pielnik 3 rzędowy

Wał posiewny Jacek składany ręcznie, za hydrauliczny trzeba dopłacić 10tyś...

Sadzarka standardowa do ziemniaków

Brony( ciężkie lub lekkie nie mam wybranej firmy i nie zdecydowałem się jakie wybrać)

Przyczepa Pronar T653/2 LUB Ursus 6T D606

Co sądzicie o bronie aktywnej Uni Hemes 3M ?

 

Teraz tak odnośnie opryskiwacza mam mętlik w głowie... wiem że chcę zawieszany 800l, co do biardzkiego na allegro max 6000 tyś, do firmy dzwoniłem powiedział 15tyś nie wiem o co chodzi, z Uni myślałem nad modelem LUX rozkładany hydraulicznie jednakże cena 20 tyś zwaliła mnie na ziemie, jeszcze od krukowiaka nie dostałem cennika, dlaczego opryskiwacze są tak drogie ? jaki wybrać z jakimi dodatkami wiem że chciałbym rozkładany hydraulicznie z prostych względów proszę o opinie, informacje o markach co cokolwiek.

Proszę o opinię tych producentów i modeli, może jesteście w stanie zaproponować coś innego, to są modele wybrane przez moją osobę z pomocą kolegów/taty/wujka/brata/sprzedawców.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Sam ostatnio pytałem się na targach o ceny opryskiwaczy 800 i 1000l i krukowiak mi powiedział za 800l z lancami rozkładanymi hydraulicznie 24tys. jesli dobrze pamiętam, również cena tad-len zwala z nóg bo kosztuje 22tys. Z tego ci się zorientowałem to właśnie Biardzki wychodzi najtaniej, osobiście polecam tą firmę ponieważ mam już od nich opryskiwacz 600l, już 5 lat i jestem bardzo zadowolony

Edytowano przez agro973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Jeśli masz kupować brony, to najlepiej średnie lub ciężkie. Polecam brony firmy "Dziekan". Popytaj o opryskiwacze firmy Woprol, mają sprzęt godny uwagi, lecz nie mam pojęcia jak z ich cenami.Hermes to jest dobra maszyna, ale czy ursus nie będzie za słaby do niej? Jeśli dojdzie do tego jeszcze siewnik, to może mieć problemy z takim zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

Jeśli będziesz kupował ciągnik od Ursusa to przyczepę też od Ursusa ponieważ większy rabat dostaniesz i zaoszczędzisz kilka tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luisaifer    23

Przyczepy nowej nie kupuj Ja bym poszukał jakiej hl 6 tonowej bo odnowie do 22 tysięcy można znaleźć z full wypasem :) lub 8 ale to już do 28 tysięcy i też z full wypasem .Na rynku sporo jest ładnych przyczep i nie ma sensu przepłacać Chyba że bierzesz na dofinansowanie to zmienia postać rzeczy bo Ci się zwróci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian955    13

Ciągnik jest już kupiony, rabat dostanę w ursusie już z nimi rozmawiałem, dzwoniłem do Woprola to mają 800l ale rozkładany ręcznie, hydraulicznie jest tylko 1100l :/ co myślicie o bronie ciężkiej z Woprola ? Co do Hermesa to ten ciągnik dałby z nim radę jakby głęboko nie robić ale to troszkę mija się z celem najwyżej jak z czasem większy ciągnik się kupi to hermesa się weźmie + siewnik ewentualnie. Prosiłbym jeszcze o wypowiedzenie się odnośnie innych maszyn i czy dobry wybór czy coś lepszego polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dlaczego tak strasznie napaliłeś się na sprzęt Unii Grudziądz? Masz do wyboru mnóstwo firm, które robią super maszyny uprawowe za 2/3 ceny Unii. Agregat talerzowy wziąłbym z Tolmetu, Staltechu lub Agro-Maszu, pług Staltech. Co do siewnika to także nie brałbym od nich, bo kilka tysięcy taniej kupisz Agro-Masza i masz to samo, a może nawet i lepsze wykonanie. Unia strasznie się ceni, podobnie jak Krukowiak, a robią to samo co inni, tylko drożej. Jeśli chodzi o opryskiwacz, polecam Ci Biardzkiego, dzwoń do firmy, konkretna obsługa, bardzo szybka realizacja, wykonanie super, cena zawsze do negocjacji. Rozsiewacz MX to dobry wybór, pamiętaj tylko o myciu po każdym zabiegu, łatwo się w nich dozuje dawki, a sieją bardzo dokładnie.

Pozostałe maszyny :

 

-http://agromil.pl/199-pielniko-obsypnik-wzmocniony

-http://agromil.pl/254-pielniko-obsypnik-wzmocniony-z-walkami

-http://agromil.pl/171-brony-polowe-firmy-dziekan

-http://agromil.pl/139-do-ziemniakow

-http://agromil.pl/219-przyczepa-rolnicza

-http://agromil.pl/258-wal-uprawowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian955    13

Kolego, dlaczego tak strasznie napaliłeś się na sprzęt Unii Grudziądz? Masz do wyboru mnóstwo firm, które robią super maszyny uprawowe za 2/3 ceny Unii. Agregat talerzowy wziąłbym z Tolmetu, Staltechu lub Agro-Maszu, pług Staltech. Co do siewnika to także nie brałbym od nich, bo kilka tysięcy taniej kupisz Agro-Masza i masz to samo, a może nawet i lepsze wykonanie. Unia strasznie się ceni, podobnie jak Krukowiak, a robią to samo co inni, tylko drożej. Jeśli chodzi o opryskiwacz, polecam Ci Biardzkiego, dzwoń do firmy, konkretna obsługa, bardzo szybka realizacja, wykonanie super, cena zawsze do negocjacji. Rozsiewacz MX to dobry wybór, pamiętaj tylko o myciu po każdym zabiegu, łatwo się w nich dozuje dawki, a sieją bardzo dokładnie.

Pozostałe maszyny :

 

-http://agromil.pl/199-pielniko-obsypnik-wzmocniony

-http://agromil.pl/254-pielniko-obsypnik-wzmocniony-z-walkami

-http://agromil.pl/171-brony-polowe-firmy-dziekan

-http://agromil.pl/139-do-ziemniakow

-http://agromil.pl/219-przyczepa-rolnicza

-http://agromil.pl/258-wal-uprawowy

 

Wszystko się zgadza jednakże 1) agregat z tolmetu 2.5 m zapotrzebowanie mocy 90km tak podaję producent na stronie której podałeś, ja mam 75km, z agro-maszu również większość od 90km, 2) siewnik- model podany w moim poście Poznaniaka z redlicami dwutalerzowymi poj. skrzyni 420( czy takowa pojemność jest do przyjęcia ?), zapotrzebowanie mocy 60 wychodzi mi taniej od siewnika z agro-maszu od modelu SR-250 różnicy parę tysięcy po rabacie, więc dość dużo no będę się pytał za jaka cenę końcową mogę zakupić agro-maszu, 3) co do opryskiwaczy plany trosze mi się zmieniły byłem nastawiony na hydrauliczny, jednakże zejdę na ręczny u tym będę musiał się zadowolić już nie chodzi o firmę czy to unia czy biardzki czy krukowiak w każdym mam około 10 tyś różnicy jak biorę hydrauliczny ...z czasem się zmieni. Dziękuje za podane linki i przedstawioną opinię na daną maszynę z tego co widzę nad paroma propozycjami zastanowię się nie wiem jak z bronami czy brać ciężkie czy średnie 2,3,5 ?

 

Przyczepy nowej nie kupuj Ja bym poszukał jakiej hl 6 tonowej bo odnowie do 22 tysięcy można znaleźć z full wypasem :) lub 8 ale to już do 28 tysięcy i też z full wypasem .Na rynku sporo jest ładnych przyczep i nie ma sensu przepłacać Chyba że bierzesz na dofinansowanie to zmienia postać rzeczy bo Ci się zwróci 

 

Musze brać nowe, też jestem z tego do końca niezadowolony.

 

Sam ostatnio pytałem się na targach o ceny opryskiwaczy 800 i 1000l i krukowiak mi powiedział za 800l z lancami rozkładanymi hydraulicznie 24tys. jesli dobrze pamiętam, również cena tad-len zwala z nóg bo kosztuje 22tys. Z tego ci się zorientowałem to właśnie Biardzki wychodzi najtaniej, osobiście polecam tą firmę ponieważ mam już od nich opryskiwacz 600l, już 5 lat i jestem bardzo zadowolony

 

No niestety chyba zejdę z hydraulicznego na ręczny a z czasem się zakupi hydrauliczny różnica w cenie jest 10 tyś... to dość dużo :/

 

Jeśli masz kupować brony, to najlepiej średnie lub ciężkie. Polecam brony firmy "Dziekan". Popytaj o opryskiwacze firmy Woprol, mają sprzęt godny uwagi, lecz nie mam pojęcia jak z ich cenami.Hermes to jest dobra maszyna, ale czy ursus nie będzie za słaby do niej? Jeśli dojdzie do tego jeszcze siewnik, to może mieć problemy z takim zestawem.

 

no właśnie średnie czy ciężki jakie 3,4,5 polowe ? co do opryskiwaczy to dzięki za info już do nich dzwoniłem. Hermes dał by radę ale nie na dużej głębokości no ale to tak jak kupować 100 konny ciągnik na 4 ha pola :// zakupi się z czasem z większym ciągnikiem.

Panowie co myślicie o pługach ? modele które podałem ? może macie jakieś inne, wybiorę chyba zagonowe bo za obrotowy Uni różnica w cenie jest dość duża a dużych pól nie mam więc i taki się sprawdzi chyba... z czasem zakupi się obrotowy kverneland używany.

Edytowano przez Adrian955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeśli miałbym kupować takie sprzęty to wziąłbym cos takiego:

1. agregat talerzowy, uprawowy brałbym z firm: agromasz, grano system, ewentualnie Expom (najmocniejszy w Polskich moim zdaniem), bardzo dużo tego jest wokół mnie i ludzie chwalą te sprzęty, co więcej cena atrakcyjniejsza niż Unia

2. jeśli chodzi o pług to Unia jest niegłupia ale wolałbym dołożyć i kupić taki jak mam ja czyli  Vogel & Noot, rewelacja dużo lepszy niż nowy Kverneland, z Polskich polecałbym Staltechu, bądź Metal fachu bo są fajne i vario mają w standardzie, sąsiad miał na testy i strasznie mu się spodobał

3. rozrzutnik  do nawozu najlepiej sprawdzonego POMOTU

4. wały tylko i wyłącznie Expom Jacek i składane hydraulicznie

5.sadzarka z Bometu

6. brony POM

7. przyczepę proponowałbym Metal Fachu bo są naprawdę bardzo fajnie pomalowane i nie rdzewieją tak jak Pronar a w cenie podobne

8. opryskiwacz w miarę dobry i tani to Biardzki, cos lepszego i tańszego niż Krukowiak to brałbym Agromehanike, takie Słoweńskie bardzo dobre i biją na głowę polskie. Fajne jest to że jako jedyni dają gwarancje 3 lata na pompę 

 

Jeśli chciałbys wycenę tych maszyn to kolega pracuje u dilera tych maszyn to mógłby Ci podesłać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Hmm.... z czwórkami ciężkimi powinien sobie poradzić, jednakże ja bym był skłonny wziąć średnie, ponieważ prędkość pracy ma duże znaczenie. Kilka dni temu byłem w pewnej składnicy maszyn rolniczych i zaciekawiła mnie pewna przyczepa, a mianowicie wyrób firmy gomar. Ładnie wygląda, zgrabna i wyposażenie interesujące, a cena jak dla mnie kusząca. Ja by był skłonny iść w tym kierunku
Opryskiwacze biardzkiego strasznie spadły na staranności wykonania i kultury pracy w ostatnich latach. Pompy to jest straszna lipa. Ja w dalszym ciągu gorąco polecam opryskiwacz woprolu. Jeśli dobrze pogadasz, to może nawet jakiś rabat załatwisz przy zakupie opryskiwacza i Rozsiewacza od nich

Edytowano przez matias95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian955    13

Dziękuje za odpowiedzi, proszę jeszcze o pomoc w końcówce ( dodaje linki odnośnie dodatkowych opcji i danych )

 

- nie wiem jaka wybrać poj. rozrzutnika do nawozu na pewno biorę Uni tylko czy 500 czy 850 będzie pracować na 10h jak na razie no może trochę więcej, wiem że bigbagi ważą po pół tony jednakże każdy nawóz ma inną objętość ktoś pomorze wybrać ?

 

- druga sprawa stoję z wyborem pługu nie wiem czy brać zagonowy czy obrotowy różnica w cenie około 10 tyś więc sporo, obrotowy 3 skibowy lyb zagonowy 3+1, również z Uni ( ktoś się zapyta dlaczego ta firma ? ponieważ najlepiej cenowo mi wychodzi i wykonanie również do mnie przemawia nie jest to żaden prywaciarz, a że mogę pozwolić sobie na taki to wybieram), na kvernelanda mnie nie stać w planach mam kupić kiedyś używany, więc na ta chwilę zostaje przy tym, akpila w tej samej cenie a nawet obrotowy o 1 tys droższy od Unii.

1)Unii obrotowy 2+1 Ibis M http://uniagroup.com/produkty/katalog-produktow/1-ibis-m

2)zagonowy 3+1 TUR 35 http://uniagroup.com/produkty/katalog-produktow/9-tur

 

- Opryskiwacz mam zadzwonić do Woprola jutro(poniedziałek) ja na ta chwilę Unia LUX 600l lance 12/15 jeszcze nie jestem zdecydowany ( macie jakieś dodatkowe opcje które warto wsiąść ? http://uniagroup.com/produkty/ochrona/112-opryskiwacze-polowe-zawieszane-lux

 

-No i teraz siewnik zbożowy

1) Poznaniak mechaniczny 420/3D poj.zbiornika 420 http://uniagroup.com/produkty/siewniki/129-siewnik-mechaniczny-poznaniak-420#wyposa__enie

2) Agro-masz SR-300 poj.zbiornika 550 http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=siew&podkategoria=SR&tab=opis

Nie wiem który wybrać, proszę również o informację jakie opcje wybrać do siewnika

 

Czy ktoś mógłby mi przybliżyć po co jest siewnik polonów, jak się stosuję czy warto brać ? pytam się ponieważ nikt u mnie tej

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Jeśli jesteś gotów dopłacić trochę do pługa obrotowego, to się nawet nie zastanawiaj tylko bierz. Nie bawisz się z zagonami, tylko orzesz. Z obrotówkami nie musisz przejmować się klinami i zastanawiać się jak to zaorać żeby było dobrze ;) Jeśli masz zamiar kupować siewnik 3 metrowy, to weź lance o szerokości 15 metrów, bez problemów mozesz robić ścieżki technologiczne bez zbędnego dzielenia podczas siewu. Hmmm, jeśli pojemność skrzyni nasiennej nie ma dla Ciebie znaczenia, to weź unie, a do niej znaczniki, ścieżki technologiczne, docisk redlic i ewentualnie ścieżki przedwschodowe jeśli planujesz jakieś zabiegi w przyszłości po siewie. 

Siewnik poplonów, jak sama nazwa wskazuje służy do siewu poplonów zaraz po maszynie z którą współpracuje ograniczając zabiegi agrotechniczne do jednego przejazdu po ściernisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian955    13

Jeśli jesteś gotów dopłacić trochę do pługa obrotowego, to się nawet nie zastanawiaj tylko bierz. Nie bawisz się z zagonami, tylko orzesz. Z obrotówkami nie musisz przejmować się klinami i zastanawiać się jak to zaorać żeby było dobrze ;) Jeśli masz zamiar kupować siewnik 3 metrowy, to weź lance o szerokości 15 metrów, bez problemów mozesz robić ścieżki technologiczne bez zbędnego dzielenia podczas siewu. Hmmm, jeśli pojemność skrzyni nasiennej nie ma dla Ciebie znaczenia, to weź unie, a do niej znaczniki, ścieżki technologiczne, docisk redlic i ewentualnie ścieżki przedwschodowe jeśli planujesz jakieś zabiegi w przyszłości po siewie. 

Siewnik poplonów, jak sama nazwa wskazuje służy do siewu poplonów zaraz po maszynie z którą współpracuje ograniczając zabiegi agrotechniczne do jednego przejazdu po ściernisku

 

Wielkie dzięki za odpowiedz, niestety zostaję przy pługu zagonowym TUR 35 Unia 3+1 za dobrą cenę, mam jedno pole zakończone trójkątem ale jakoś na tą chwile dam radę pola nie są szerokie mocna max 50m  zrezygnowałem z obrotowego dlaczego ? 75km to troszkę za mało i jeszcze parę szczegółów zdecydowało o tym, za jakiś czas zakupię obrotowy. Co do opryskiwacza ok masz rację biorę 15m, siewnik również poznaniak.

 

Myślę jeszcze nad agregatem talerzowym, mam zapisany Unia Ares L ale koleś powiedział że ma za małe talerze, i żeby brać z grano-system model szark wiesz/wiecie coś o tym agregacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian955    13

Nie, nie zastanawiałem się nad staltechem, co do sharka 2.7m, masa 1050kg  Moc 75-100 więc się mieszczę w tym przedziale, dosłownie masakra z wyborem maszyn przy ciągniku 75km :/ no i teraz nie wiem czy ten Unii Ares L czy tego szarka ehh tak samo czy brać pług obrotowy Unia Ibis M czy zagonowy tur35 3+1.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

Użytkował ktoś talerzówkę UNIA TWIX ? albo ktoś widział jak ona pracuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



    • Przez Cezar81
      Witam Kolegów
      Chcę kupić nawigację  do prowadzenia ciągnika - sam wyświetlacz z anteną do samodzielnego korygowania toru jazdy ........co polecacie 
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez albertonolan2075
      Pasaporte garantizado las 24 horas, ciudadanía, tarjetas de identificación, licencia de conducir, diplomas, títulos, servicio de certificados disponible. Servicios de visa de turista y negocios disponibles para residentes de todos los estados, todas las nacionalidades en todo el mundo. Somos productores únicos de pasaportes auténticos de alta calidad, pasaportes reales genuinos registrados y no registrados en la base de datos y otros documentos de ciudadanía. Puedo garantizarle una nueva identidad a partir de un nuevo certificado de nacimiento genuino, tarjeta de identificación, licencia de conducir, pasaportes, tarjeta de seguro social con SSN, archivos de crédito y tarjetas de crédito, diplomas escolares, títulos escolares, todo en un nombre completamente nuevo emitido y registrado en el sistema de base de datos del gobierno.
      Póngase en contacto con nosotros directamente: Email-: ((albertonolan2075@gmail.com)/Whatsapp:+(237) 696638710))
      Somos capaces de producir los siguientes artículos;
      PASAPORTE BRITÁNICO REAL.
      PASAPORTE CANADIENSE REAL.
      PASAPORTE FRANCÉS REAL.
      PASAPORTE AMERICANO REAL.
      PASAPORTE RUSO REAL.
      PASAPORTE JAPONÉS REAL.
      PASAPORTE CHINO REAL.
      Y PASAPORTE REAL PARA LOS PAÍSES DE LA UNIÓN EUROPEA.
      LICENCIA DE CONDUCIR REAL, TARJETAS DE IDENTIFICACIÓN, NACIMIENTO
      CERTIFICADOS,DIPLOMÁTICOS,MARRIGE
      CERTIFICADOS Y VISADOS.
      PASAPORTE BRITÁNICO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE CANOSANO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE FRANCÉS REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE AMERICANO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE RUSO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE JAPONÉS REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE CHINO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE REGISTRADO Y NO REGISTRADOPASAPORTE PARA
      LOS PAÍSES DE LA
      UNIÓN EUROPEA.
      Compre pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos),
      Compre pasaportes australianos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes belgas registrados y no registrados,
      Compre pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes canadienses (Canadá) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes finlandeses (Finlandia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes franceses (Francia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes de Israel registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes registrados y no registrados del Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes españoles (España) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes mexicanos (México) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes sudafricanos registrados y no registrados.
      Compre licencias de conducir australianas registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir canadienses registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir francesas (Francia) registradas y no registradas,
      Comprar permisos de conducir holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir registrados y no registrados en el Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes diplomáticos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos),
      Compre pasaportes australianos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes belgas registrados y no registrados,
      Compre pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes canadienses (Canadá) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes finlandeses (Finlandia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes franceses (Francia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes de Israel registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes registrados y no registrados del Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes españoles (España) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes mexicanos (México) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes sudafricanos registrados y no registrados.
      Compre licencias de conducir australianas registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir canadienses registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir francesas (Francia) registradas y no registradas,
      Comprar permisos de conducir holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir registrados y no registrados en el Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes diplomáticos registrados y no registrados,
      Pasaportes de camuflaje registrados y no registrados,
      Duplicados de pasaportes registrados y no registrados,
      Pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos) para la venta,
      Pasaportes australianos registrados y no registrados para la venta,
      Pasaportes belgas registrados y no registrados para la venta,
      Pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados para la venta,
      (albertonolan2075@gmail.com)
      Whatsapp: +(237) 696638710
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj