Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny zbożowe zawieszane

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 24 marzec 2016 - 09:23

Słabo liczysz z tego co widzę ale skąd możesz to wiedzieć skoro tatuś pewnie za wszystko płaci... Samo paliwo, oleje, filtry, smary to 2tys, nie zepsuje się w tym roku to za rok, policz naprawy typu silnik, opona, akumulatory raz na x lat to zobaczysz ile kosztuje utrzymanie starego rzęcha. Sam mam stary kombajn 13 lat i wiem jak to jest

silnik w ciągu tych lat miał jedną kapitalkę, paliwa wychodzi około 400l, smarowany codziennie, ale koszty smaru nie są duże, filtry i oleje co 2 lata, nie ma co przesadzać na 23hektarach. akumulatory wymieniane średnio co 4lata, A poważne awarie z kosztem ponad 500zł to się zdarza raz na 5 lat może, na pewno nie częściej.

PS. od dwóch lat jestem zmuszony sam serwisować kombajn i nim młócić.

Edytowany przez songo, 24 marzec 2016 - 09:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny zbożowe zawieszane Dzisiaj, 12:15
  •  

#22 Share Piotr12

Piotr12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 marzec 2016 - 21:10

Kolega @ utek @ ma 100% racje. Ja też mam około 13 ha. i jak kupiłem prase do balotów to też mówili poco ci to przecież to się nie opłaci, za mało ziemi, nie zwróci ci się to. I tak jest ze wszystkim. Jakby człowiek miał słuchać co ludzie mówią to, już dawno by musiał sprzedać gospodarkę i iść do roboty !

#23 Share ciemniak

ciemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 18:44

Na 12 ha tylko samojezdny.Ja kupiłem New Hollanda 1520.Heder 3m,silnik Forda 4 cyl.Ok 80km
Hektar robi może nawet szybciej jak Bizon.Jedyny feler to niewielki zbiornik.Mam go 7lat i kosztuje mnie tylko paliwo,olej i smar.Odpukać żadnej awarii nie miałem przez ten czas.Na godz potrzebuje 8-9 litrów paliwa.Kosi się sto razy wygodniej jak Bizonem.Oczywiście kwestią jest kupić sprzęt w dobrym stanie.A to już trochę zależy od szczęścia.
Myślę że w okolicach 17tyś można kupić rozsądnego Claysona.Na temat innych kombajnów sie nie wypowiadam.
Na 12 ha Zagon Cię wykończy nerwowo :D

#24 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 20:07

kup sobie volvo części tanie wszędzie dostępne wydajność bizona z kabinką lub bez kosa 2,7 lub 3,10 zależy jaki model polecam 830,1130 lub 1150 na hydro stacie spalanie 8-10 l sieczkarnia orginał w Szwecji koszą nimi na 10 ha nie są wytłuczone niedaleko mnie jest składnica same volva sam od niego brałem bez awarii ok 20 ha paski polskie 17stki prosty kombajn do 20 ha w sam raz silnik perkins 4 cylindry czyści lepiej niż bizon sita żaluzjowe nie trzeba wyjmować na dane zboże jak coś to mam namiary na tanie części do niego nie pchaj się w wynalazki do bizona jest problem już z częściami bo jak są to słabej jakości a co mówiąc o z 20 to jest zawieszane ciągnik się gotuje bo jest za słaby wydajność marna jak coś małego to volvo lub claas consul też podobno dobre ale części droższe niż do volvo ale mało awaryjne

#25 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i mechanizacja PRL

Napisany 26 marzec 2016 - 16:40

Pomijając tą taniość i dostępność części do Volvo, to słyszałeś kiedyś o przecinku i kropce?

Problem z częściami do bizona. Chyba w tej słynnej Polsce B.

Ludzie, ja wiem że jest taka mentalność, że polecacie, to co akurat używacie i pewnie było tanie w zakupie. Ale to wszytko wymienione, łącznie z bizonem to zabytki.

Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

#26 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 18:05

i co z tego jak spełnia swoje funkcje? na 10-20ha bizon, volvo czy clayson czy jakiś mały claas jak znalazł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 26 marzec 2016 - 18:16

Mam 7 ha zbóż. Mieliśmy bizona"40"tke. Ojciec sprzedał bo musiał iść do pracy i nie było czasu na koszenie samemu. A ostatnio po paru latach korzystania z usług stwierdziliśmy, że niepotrzebnie go sprzedaliśmy.

#28 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i mechanizacja PRL

Napisany 26 marzec 2016 - 19:21

i co z tego jak spełnia swoje funkcje? na 10-20ha bizon, volvo czy clayson czy jakiś mały claas jak znalazł.

Spoko, ale jak ktoś pisze że Volvo jest takie super, wydajne, części tanie i dostępne to ....

Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

#29 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 19:26

volvem nie kosiłem więc się nie wypowiem, ale bizona 50tke mam w gospodarstwie i wolę nim kosić jak dać usługę, bo mi się tak bardziej opłaca

#30 Share MateuszStaczyk

MateuszStaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 23:54

Kombajny zbożowe zawieszane Jak większość radzę brać samojezdny. My na 10ha mamy mercatora 70(w galerii) i z 15 ha usług. Zaletą jest władza(kosisz kiedy ci pasuje). Jeśli w okolicy mało jest kombajnów (kłopoty z usługami) to kupuj samojezdny. Nie dość, że wykosisz u siebie to na uslugach zwroci sie kombajn i jego utrzymanie(tak jak u nas)

#31 Share ciemniak

ciemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 11:05

Mając mały kombajn uważałbym z usługami.Po prostu mam go dla siebie.Kiedy chce to koszę.Zboże jest nie za suche,zjeżdżam do domu.
A usługami tylko wykończy się sprzęt(wiadomo że nie najnowszy),a z zapłatą też bywa różnie...
Nie ma co liczyć że zarobi się kokosy na usługach i tyle.Ale dla siebie kombajn warto mieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 12:11

dlatego ja robię tylko 2ha usług znajomym :) i nie szukam nowych klientów, bo mi wystarczy że bizon u mnie wykosi bezawaryjnie, na polach innych nie musi się wykańczać :P