Niki20

Opony radialne a diagonalne.

Polecane posty

Niki20    7

Witam. Panowie proszę o porównanie i podzielenie się doświadczeniem w użytkowaniu powyższych opon. Które w jakim wypadku są lepsze a które gorsze i dlaczego? Będę sie przymierzał do wymiany w swoim Deutz Fahr DX 6.30. Aktualnie mam wszystkie 4 radialne (520/70 R38 i 480/65 R28). Proszę o pomoc :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

ja kiedyś kupiłem do ursusa912 diagonalne fakt że jakieś tureckie czy ukrainskie dużo po drogach asfaltowych nie jeździłem a zdzieraly się w oczach i duzo gorszy komfort jazdy strasznie twarde były ale traktor szedł na handel


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

Raczej masz radialki takie oznaczenie na to wskazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Tak, aktualnie mam założone 4 radialki, ale lata świetności mają już za sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja z takowymi nie mam do czynienia, ale powiem, że opony radialne to opony najdroższe i są miękkie, skierowane głównie do traktorów pracujących w polu, gdyż mamy lepszą przyczepność a mniejszy poślizg kół oraz też podobno wskazane do traktorów posiadających ładowacze czołowe a diagonalne to tanie twarde podstawowe opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

teraz diagonalne montuje się do maszyn leśnych budowlanych,kamieniołomy wszędzie tam gdzie istnieje większe ryzyko uszkodzenia na czymś opony, radialna opona daje lepszy komfort,większy uciąg,mniejsze zużycie paliwa poprzez mniejszy poślizg,mniejsze ugniecenie gleby, same plusy polecam zwłaszcza w niskim profilu 70 lub mniej,Tylko cena prawie 2 razy większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      .
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez navara
      Jak odkrecic zwolnice stanolem na tym zabezpieczeniu co trzymam srubokretem w lewo w prawo to sie odkreca ??

    • Przez DARO76
      Witam.
      Mam dylemat jaki ciągnik wybrać Ursusa C-360 czy może Deutz D 7006 .Oba ciągniki są w podobnej cenie i oba mają nie naganny stan.Deutz jest sprowadzony z Szwecji i rocznikowo jest starszy od C-360 o 12 lat. Może ktoś z kolegów użytkuje takiego Deutza i napisze jak się sprawuje czy nie ma problemów z częściami itp.Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez hofik
      witam. mam taki problem z deutz fahr agrotron 150 2005r. mianowicie kontrolka z kłódka miga sygnałem 5 mrógnięć przerwa 1 mrógnięcie i od nowa. nie działa podnoszenie plecaka z kabiny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj