Polecane posty

lukbold    1054

ja tam raczej myślał o różnicy prędkości w sytuacji gdy tył buksuje, przód stoi.. niby sprzęglo WOM też startuje ze znacznym obciążeniem ale tu jednak włączane jest impulsowo przez sterownik a napęd.... tak od strzału sprężyna zaciska tarczki... tak czy siak to takie gdybanie i filozofowanie a czy słuszne to już twoja sprawa jak se będziesz tego używał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panki888    1

Podsumowując bez problemu można go rozłączać podczas jazdy.

Ale gdy chcemy załączyć lepiej się zatrzymać?

To jak się kopię w polu to też pewnie należało by wysprzęglić i dopiero przód załączyć i np reduktor?

Dobrze rozumuję? Dodam że też się uczę ciągniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a włączaj sobie jak chcesz bo widze że nie zakapowałeś o co chodzi. To są sprzegła mokre, wielotarczowe skonstruowane do włączania w "biegu". Jak se dbasz tak se masz, z tym że ja zawsze chce przedłużyć żywot takiego sprzegła a nie umyślnie go skrócić. A reduktora to inaczej niż po wysprzegleniu nie włączysz a jeśli masz go niesynchronizowany (też takie były) to nalezy przełączać na postoju... ale coś mi się zdaje żę Ci chodziło o półbieg ewentualnie przyśpieszacz no ale to się tylko domyślam. Polecam przeczytać pół forum to będziesz wszystko wiedział co do czego słóży i jak się w ogóle nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panki888    1

Uczę się tego ciągnika więc chyba od tego jest to forum żeby pytać doświadczonych użytkowników? Czy się mylę?

Jak pierwszy raz widziałeś któregoś MF to wszystko wiedziałeś?

Forum czytam sukcesywnie powoli. Zadałem pytanie bo nie chciałbym na dzień dobry przez głupotę zepsuć przodu bądź blokady

mechanizmu różnicowego itd.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W ciągniku pali mi się cały czas kontrolka od przedniego napędu nie mogę jej wyłączyć

Czyli jak się domyślam już działa? Co było problemem usterki?

Skoro się dopytujesz w jakich sytuacjach można załączać napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no mi nikt nic nie tłumaczył.... dostałem MF zaczepionego do beczki i miałem zlać podbudowe pod DTS w Zabrzu :P stwierdziłem że takim padłem jeździć nie będe bo wygląda jak 7 nieszczęść... na drugi dzień stwierdziłem że to padło bedzie na moim podwórku a reszte wyczytałem na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Dawaj linki kolego do tych czesci co poskładam na 1 przyczepe hamulce hydrauliczne za 200 zł. Wezme odrazu z 4 komplety tylko kurcze nie moge nigdzie znalesc w takiej cenie.

 

prześle   ci zdjęcie    siłowniczek   kupujesz od opryskiwacza  120 zł   2 spręzyny  jakieś 10 zł     wąż  70 zł    końcówkę już miałem   i materiał na podstawe  też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

ja już czekam na zdjęcie serwisowego ściągacza do przedniej piasty i jakoś doczekać się nie mogę :D

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

wrzuc jakies foty albo linki do tych klamotow to i ja sobie w HL przerobie na hydrauliczne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panki888    1

Dziś zakupiłem MF 3085 93r z klimą.

Muszę troszkę kosmetyku poprawić.

Ogólnie poszukuję siedzonka tego pasażera kompletnego....Oraz osłony pod kierownicą.

Może ktoś coś ma to proszę o info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj