Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno MF 3080,3085

64 odpowiedzi na ten temat

#41 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 02 kwiecień 2016 - 22:20

Kupno MF 3080,3085

Z tym pokrętłem od klimy to on (termostat) to tak sobie jest i czeka na założenie klimy. Jak by kto był chętny pogonię to zestaw hamulcowy hydrauliczny (siłowniki+węże) do przyczepy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno MF 3080,3085 Dzisiaj, 04:15
  •  

#42 Share panki888

panki888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:37

Kupno MF 3080,3085

szukam sprężarki jakiejś żeby dopasować ładnie

#43 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:57

Kupno MF 3080,3085

http://www.agrofoto....on-6160/page-11

http://www.agrofoto....eumatyka/page-2

tam pytaj autorów i komponenty układanki

Edytowany przez lukbold, 03 kwiecień 2016 - 09:02.

#44 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 03 kwiecień 2016 - 12:53

Kupno MF 3080,3085

szukam sprężarki jakiejś żeby dopasować ładnie

po co ci kolego sprężarka??    taki zestaw używany do mf kosztuje 3500 zł       Niepotrzebny balast.  Też miałem pzerabiać  ale stwierdziłem że to bez sensu    tańszym sposobem  było przerobić przyczepy na hamulec  olejowy    koszt    200 zł na przyczepe    a  hamulce wkońcu  są jak brzytwa i  nie przejmujesz się że coś ci się zatnie . 

Co do filtrów  To Donaldson Vapormatic  zzamieników 

Oryginały  wystepują pod marką  Agco parts MF  lub Perkins do silnika  cena za komplet  filtórw 200 eur 

Wymień sobie też  mały flitr w  dyfrze   bo nikt o nim nie wie przeważnie.

#45 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 13:08

Kupno MF 3080,3085

Dawaj linki kolego do tych czesci co poskładam na 1 przyczepe hamulce hydrauliczne za 200 zł. Wezme odrazu z 4 komplety tylko kurcze nie moge nigdzie znalesc w takiej cenie.

Edytowany przez karolas123, 03 kwiecień 2016 - 13:08.

#46 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 13:13

Kupno MF 3080,3085 z choinki się urwał :-P jakiś 1tys mu uciekło... symboliczna różnica

#47 Share Bartek66

Bartek66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 14:59

Kupno MF 3080,3085

Skoro temat o 3085 to kieruję małe pytanie, mam autotronika i one hamują napędem a czy jak zapalam ciągnik to jednocześnie załącza mi się przedni napęd ? tzn po odpaleniu mam załączony zawsze i muszę go wyłączyć przyciskiem, czasami jest też tak że dopiero przejadę kawałek i dopiero się rozłączy po przekroczeniu 14 km/h ewentualnie zatrzymuje się i wyłączam go. Pytam bo widzę że autotronic ma multimum opcji powiązanych ze skrzynią itd a ciągnik mam niedługo i jeszcze go do końca nie znam. Skrzynia 32/32

BTW: Rozumiem że rozłączanie i załączanie napędu powinno się odbywać na postoju ?

Edytowany przez Bartek66, 03 kwiecień 2016 - 15:01.

#48 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 16:42

Kupno MF 3080,3085

To inaczej działa.... gdy gasisz traktor włącza się przedni napęd (brak ciśnienia oleju). Po odpaleniu jeśli jest taka potrzeba wyłącza się naciskając hamulec i przycisk.

Naped możesz wyłączyć w ruchu a załączyć.. to już zależy od Ciebie. Ja nie znam takiego przypadku ale może istnieć opcja, że przy znacznej róznicy prędkości tylnej i przedniej osi oberwie tarczki... po co się narażac na koszta

#49 Share Bartek66

Bartek66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 16:55

Kupno MF 3080,3085

lukbold dzięki za odpowiedź :)  Czyli mam rozumieć że to jest normalne że po odpaleniu mam załączony napęd ? jeżeli odpalam na neutralu(pierwsza wajcha) to muszę wcisnąć hamulec i wcisnąć przycisk i normalnie go rozłączyć ? jeżeli bym chciał go rozłączyć przy małej prędkości to wystarczy jedynie wcisnąć przycisk bez potrzeby użycia sprzęgła i hamulca ? skoro już pytam, to jeszcze pytanie o wom, można go załączać w czasie jazdy ( oczywiście mam na myśli jak jadę w polu )? i czy za pomocą sprzęgła ? Pytania troche banalne ale mam ciągnik miesiąc i tylko nim jeździłem po drodze i pracował w kultywatorze i po prostu przed innymi pracami chcę zaczerpnąć wiedzy żeby niczego nie uszkodzić :)

#50 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 03 kwiecień 2016 - 17:47

Kupno MF 3080,3085

To inaczej działa.... gdy gasisz traktor włącza się przedni napęd (brak ciśnienia oleju). Po odpaleniu jeśli jest taka potrzeba wyłącza się naciskając hamulec i przycisk.
Naped możesz wyłączyć w ruchu a załączyć.. to już zależy od Ciebie. Ja nie znam takiego przypadku ale może istnieć opcja, że przy znacznej róznicy prędkości tylnej i przedniej osi oberwie tarczki... po co się narażac na koszta

Właśnie dlatego istnieją te tabelki z odpowiednim doborem opon przód/tył. U siebie włączam i wyłączam w ruchu i póki co wszystko działa - raczej jak opony są zgrane to nic się nie stanie. Gdy gonię 40km/h i wciskam hebel to napęd też się włącza póki nie odpuszczę. Wiadomo, że lepiej nie próbować włączać gdy się kopiemy na polu.

lukbold dzięki za odpowiedź :) Czyli mam rozumieć że to jest normalne że po odpaleniu mam załączony napęd ? jeżeli odpalam na neutralu(pierwsza wajcha) to muszę wcisnąć hamulec i wcisnąć przycisk i normalnie go rozłączyć ? jeżeli bym chciał go rozłączyć przy małej prędkości to wystarczy jedynie wcisnąć przycisk bez potrzeby użycia sprzęgła i hamulca ? skoro już pytam, to jeszcze pytanie o wom, można go załączać w czasie jazdy ( oczywiście mam na myśli jak jadę w polu )? i czy za pomocą sprzęgła ? Pytania troche banalne ale mam ciągnik miesiąc i tylko nim jeździłem po drodze i pracował w kultywatorze i po prostu przed innymi pracami chcę zaczerpnąć wiedzy żeby niczego nie uszkodzić :)

Wom tak jak przedni napęd jest na mokrym sprzęgle, możesz włączać/wyłączać bez sprzęgła kiedy chcesz. Wracam do napędu to osobiście rozłączam go w czasie jazdy bo mam pewność, że w 100% rozłączył - jest takie lekkie szarpnięcie w momencie rozłączania.

Edytowany przez andrewk, 03 kwiecień 2016 - 17:52.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 18:00

Kupno MF 3080,3085

ja tam raczej myślał o różnicy prędkości w sytuacji gdy tył buksuje, przód stoi.. niby sprzęglo WOM też startuje ze znacznym obciążeniem ale tu jednak włączane jest impulsowo przez sterownik a napęd.... tak od strzału sprężyna zaciska tarczki... tak czy siak to takie gdybanie i filozofowanie a czy słuszne to już twoja sprawa jak se będziesz tego używał

#52 Share panki888

panki888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:03

Kupno MF 3080,3085

Podsumowując bez problemu można go rozłączać podczas jazdy.

Ale gdy chcemy załączyć lepiej się zatrzymać?

To jak się kopię w polu to też pewnie należało by wysprzęglić i dopiero przód załączyć i np reduktor?

Dobrze rozumuję? Dodam że też się uczę ciągniak

#53 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:26

Kupno MF 3080,3085

a włączaj sobie jak chcesz bo widze że nie zakapowałeś o co chodzi. To są sprzegła mokre, wielotarczowe skonstruowane do włączania w "biegu". Jak se dbasz tak se masz, z tym że ja zawsze chce przedłużyć żywot takiego sprzegła a nie umyślnie go skrócić. A reduktora to inaczej niż po wysprzegleniu nie włączysz a jeśli masz go niesynchronizowany (też takie były) to nalezy przełączać na postoju... ale coś mi się zdaje żę Ci chodziło o półbieg ewentualnie przyśpieszacz no ale to się tylko domyślam. Polecam przeczytać pół forum to będziesz wszystko wiedział co do czego słóży i jak się w ogóle nazywa

#54 Share panki888

panki888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:42

Kupno MF 3080,3085

Uczę się tego ciągnika więc chyba od tego jest to forum żeby pytać doświadczonych użytkowników? Czy się mylę?

Jak pierwszy raz widziałeś któregoś MF to wszystko wiedziałeś?

Forum czytam sukcesywnie powoli. Zadałem pytanie bo nie chciałbym na dzień dobry przez głupotę zepsuć przodu bądź blokady

mechanizmu różnicowego itd.

#55 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:54

Kupno MF 3080,3085

W ciągniku pali mi się cały czas kontrolka od przedniego napędu nie mogę jej wyłączyć

Czyli jak się domyślam już działa? Co było problemem usterki?

Skoro się dopytujesz w jakich sytuacjach można załączać napęd.

#56 Share panki888

panki888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 21:18

Kupno MF 3080,3085

dopytuje w jakich sytuacjach mogę bezpiecznie załączyć poszczególne funkcje tak po porostu

#57 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 21:40

Kupno MF 3080,3085

no mi nikt nic nie tłumaczył.... dostałem MF zaczepionego do beczki i miałem zlać podbudowe pod DTS w Zabrzu :P stwierdziłem że takim padłem jeździć nie będe bo wygląda jak 7 nieszczęść... na drugi dzień stwierdziłem że to padło bedzie na moim podwórku a reszte wyczytałem na forum

#58 Share panki888

panki888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 21:46

Kupno MF 3080,3085

czytam pomału to całe forum.

#59 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 04 kwiecień 2016 - 11:23

Kupno MF 3080,3085

Dawaj linki kolego do tych czesci co poskładam na 1 przyczepe hamulce hydrauliczne za 200 zł. Wezme odrazu z 4 komplety tylko kurcze nie moge nigdzie znalesc w takiej cenie.

prześle   ci zdjęcie    siłowniczek   kupujesz od opryskiwacza  120 zł   2 spręzyny  jakieś 10 zł     wąż  70 zł    końcówkę już miałem   i materiał na podstawe  też 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 15:27