Polecane posty

Witam wybieram sie do ZSCKR Jabłoń na mechanizacje rolniczą i mam pytanie czy ktoś orientuje się na jakich maszynach się tam uczy żeby nie było że są tam jakieś starsze traktory typu c330 a potem jak się przyjdzie naładować takiego JD żeby było wiadomo co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Pierwsza sprawa to jest już kilka tematów dotyczących szkoły w Jabłoniu.

Druga sprawa to skoro dzisiaj został założony temat to zapewne wczoraj byłeś na dniach otwartych i mogłeś zobaczyć co  i jak?

Czy to Ty masz ok 100 ha i pytałeś bibliotekarkę o to czy po mechanizacji rolnictwa można korzystać z funduszy?

Do tej pory w szkole technik mechanik i operator czy jakoś tak był w ofercie ale było za małe zainteresowanie i jak na razie nie udało się im wcale utworzyć tego kierunku. Jest tylko zawodówka o tym profilu. Ciekawe czy w tym roku znajdzie się więcej chętnych na mechanizację?

 

Uczy a uczy to zależy ile czasu bd na warsztatach przesiadywać :D heh i co tam bd wam pokazywać.

Ciągniki:

2x c330 niesprawne za garażowane i mało kto o nich wie.

usus 3512 + tur

ursus 4514

sadownicze lamborghini

Kombajn: DF ok 3 letni

Siewnik poznaniak ale ten nowszy, pług 3 obrotowy i jakiś UG stary, kopaczka elewatorowa, sadzarka, obsypnik do ziemniaków, opryskiwacz, mieszalnik, dojarka, sortownik, zaprawiarka do zboża, 2x przyczepa, kultywator, brony, talerzówka itp 

O jest nawet nowa prasa Ursusa, ale tylko 2 razy ją może widziałem, bo cały czas pod kluczem.

 

A więc maszyny nie są jakieś bardzo nowoczesne. Szkoła ma ok 4 ha ziemi.

Wątpię w to abyś nauczył się w takiej szkole jak się naprawia JD, bo nauczyciele zapewne sami nie mają o tym pojęcia. Jeden od techniki nie ma gospodarstwa, drugi pracuje u ojca na bizonie i chyba ursusach, a trzeci to ma nowsze sprzęty, bo korzystał z PROW. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Z technikiem mechanizacji nie wiem jak to jest, ale rolnik i agrobiznes ma na ciągnik. Kurs w szkole darmowy, a egzaminy w WORD gdzie chcesz, ale najczęściej w Białej wszyscy robią. Płacisz tylko za egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj