Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere vs Massey Ferguson

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jasikor

jasikor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 19:53

Witam 

Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 

Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami. 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere vs Massey Ferguson Dzisiaj, 06:00
  •  

#2 Share Rolnik_Szuka

Rolnik_Szuka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 12:22

Cześć, jeśli kojarzysz mój kanał YouTube "Rolnik Szuka" to pewnie już widziałeś  JD 6140R :D Jeśli nie to:  , właściwie do odpisania Ci w tym temacie skłoniło mnie to, że w niedługim czasie pojawi się prezentacja MF 7615 dyna6 - będzie ona u użytkownika tego modelu także na pewno dowiem się wielu ciekawych rzeczy. Jakbyś miał więcej pytań do tego modelu to pisz. Mam nadzieje, że w ciągu najbliższych dni dojdzie do nagrania :))) Także mogę wypytać o co chcesz ;)  Pozdrawiam Piotr,  Rolnik Szuka :)

#3 Share Lukasz789

Lukasz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 13:06

Silniki AGCO POWER (Czyli dawne SISU) moim zdaniem są lepsze od obecnie produkowanych silników JD bo mają AdBlue a JD ma filtr cząstek.

AdBlue nie ma żadnego powiązania z silnikiem a DPF już ma i nie wiadomo jak to się będzie sprawowało po kilku tysiącach godzin.

#4 Share jasikor

jasikor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 16:45

W MFie są takie same silniki jak w Valtrze pod względem budowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Miastek

Miastek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 17:31

John Deere vs Massey Ferguson w nowej mce też jest adblue

#6 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:13

Nom,teraz w JD jest i filtr cząstek DPF i AdBlue zwane prawidłowo SCR.

A silniki w MF są dokładnie takie same jak w Valtrze bo obie te marki należą do AGCO.

Możesz wziąć też pod uwagę Valtrę,dla mnie MF i Valtra są na podobnym poziomie i brałbym to co jest tańsze w zakupie lub późniejszym serwisowaniu.

Wiadomo,kabina i rozmieszczenie wszystkich wajch,przycisków,pozycja za kierownicą to sprawa indywidualna i nikt za ciebie tego nie oceni ale reszta w obydwu trzyma poziom.

Chyba że chodzi o skrzynie bezstopniową to tutaj MF jest dużo lepszy.

#7 Share artur4

artur4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 22:26

Jeśli warunkiem koniecznym nie jest zakup nowego ciągnika to proponowałbym poszukać używanego Fergusona. Tylko nie u handlarza a bezpośrednio. Trafiają się bardzo ciekawe okazje w tym przedziale mocy. Szukałem kiedyś dla siebie tylko że ja potrzebowałem mniejszego i kupiłem Fergusona 5455. Cena kilkuletniego ciągnika z przyzwoitym przebiegiem będzie duuuużo niższa niż nowego i może być zerowa stawka vat. 

Edytowany przez artur4, 29 marzec 2016 - 06:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Basior

Basior

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 22:35

Według mnie pod względem komfortu i funkcjonalności w kabinie to MF. Silnik podobny jak w Valtrze który zbiera wiele laurów w ostatnich latach. Nie wiem jak cenowo wyglądaja. Ale myślę ze MF będzie lepszą opcją od JD.

Dodaj odpowiedź