Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie - mazowieckie


3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share poziomka

poziomka

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 306 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Nieskórz
 • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 21 marzec 2016 - 11:44

Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie - mazowieckie

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałbym Wam dziś zaprezentować ofertę swojej szkoły.

 

logo_szkoly_ns.jpg     logo_Min.Rolnictwa-150x150.jpg

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie to szkoła podlegająca Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współpraca z tym organem pozwala nam na nieustanny rozwój w celu usprawnienia nauki, ułatwienia przyswajania wiedzy i zapewnienia przyjemnych warunków pracy.

 

30028811342525576918_thumb.jpg

 
Szkoła położona jest 4 kilometry od Ostrowi Mazowieckiej w malowniczej wsi. Pozwala to na stworzenie przyjaznej uczniowi atmosfery, dzięki czemu nauka jest przyjemniejsza.
 

Spoiler


Spoiler

 
Nasza szkoła wyróżnia się bogato wyposażoną bazą dydaktyczną. Każda klasopracownia wyposażona jest w komputer i projektor, telewizor bądź tablicę interaktywną. Znajdują się tu dwie pracownie komputerowe - jedna informatyczno-techniczna (zajęcia z Informatyki i Podstaw Konstrukcji Maszyn), druga ekonomiczna (przedmioty ekonomiczne). Mamy do dyspozycji dwie nowocześnie wyposażone pracownie żywienia, w tym jedna z pomieszczeniem służącym do nauki obsługi konsumenta. Nauka praktyczna klas o profilu mechanicznym odbywa się na nowoczesnych warsztatach szkolnych.

Podzielone są one na działy:
-obróbka materiałów ręczna
-obróbka materiałów mechaniczna
-pojazdy rolnicze
-pojazdy samochodowe
-maszyny rolnicze.

Spoiler

 

Posiadamy jedyny w powiecie, pełnowymiarowy plac do nauki jazdy na kategorie A, B, B+E, T. Uczniowie mogą uzyskać bezpłatnie prawo jazdy kat. B, T oraz uprawnienia na kombajn. Nauka jazdy na kat. T prowadzona jest na nowym, zakupionym w tym celu ciągniku New Holland.

 

Spoiler

 

Nauka pracy w pojazdami i maszynami rolniczymi prowadzona jest między innymi na zakupionym w tym roku nowym ciągniku Zetor.

 

Spoiler

 

W ramach zajęć z Podstaw Konstrukcji Maszyn, uczniowie wykonują projekty elementów maszyn w programie Solid Edge, które mogą być wydrukowane w naszej drukarce 3D Zortrax.

 

Spoiler

 

Spoiler

 

W całej szkole jest dostępna dla uczniów sieć Wi-Fi. Mało tego - bardzo często jest wykorzystywana przez uczniów na lekcjach. Przykładowo, uczniowie rozwiązują quiz ze słownictwa z języka niemieckiego który wyświetlony jest na tablicy, a do oznaczania odpowiedzi używają swoich smartfonów połączonych z serwerem.

Od września, po generalnym remoncie zacznie działać internat. Co ważne, jest darmowy dla uczniów naszej szkoły, a koszty z nim związane obejmują jedynie wyżywienie.

Możemy pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych. Jak wiecie, jest to najważniejszy element podsumowujący naukę w technikum lub zasadniczej szkole zawodowej.

 

Nasza szkoła kształci specjalistów w zawodach:

 

-Technik Urządzeń i Systemów Energrtyki Odnawialnej - przygotowanie do organizowania i wykonywania prac związanych z montażem, kontrolowaniem oraz konserwacją i naprawą instalacji i urządzeń do pozyskiwania energii odnawialnej;

-Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych - przygotowanie do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług gastronomicznych, hotelarskich, agroturystycznych itp.;

-Technik Mechanizacji Rolnicwa i Agrotroniki - przygotowanie do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej, gospodarstwa rolnego, warsztatu, itp.;

-Technik Architektury Krajobrazu z Grafiką Komputerową - przygotowanie do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej dotyczącej zagospodarowania terenów zielonych, ogrodów itp.;

-Technik Agrobiznesu z Pożarnictwem - przygotowanie do samodzielnego prowadzenia produkcji roślinnej, zwierzęcej, przetwórstwa żywności oraz działalności gospodarczej w sektorze rolno-spożywczym;

-Zasadnicza Szkoła Zawodowa o profilu Kucharz;

-Zasadnicza Szkoła Zawodowa o profilu Mechanik Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych.

 

Ponadto, szkoła prowadzi kursy zaoczne dla dorosłych, nadające kwalifikacje rolnicze.

 

Co roku uczestniczymy w praktykach zagranicznych organizowanych w ramach projektów Leonardo da Vinci i Erasmus+. W ramach tych praktyk, uczniowie wyjeżdżają na dwa tygodnie do krajów takich jak Niemcy, Portugalia, Grecja celem poznania innych kultur, poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych doświadczeń.

 

Po więcej informacji zapraszam na stronę http://www.lubiejewo.pl

Aktywnie prowadzony jest szkolny profil na Facebooku: https://www.facebook.com/zslubiejewo/

 

LUBIEJEWO - NASZA SZKOŁA ZMIENIA SIĘ DLA WAS!

 

Proszę o wypowiadanie się w temacie absolwentów i obecnych uczniów celem przedstawienia swojej opinii o szkole.

Pozdrawiam.


Edytowany przez poziomka, 23 marzec 2016 - 12:46.


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie - mazowieckie Dzisiaj, 08:52
 •  

#2 Share Daniels28

Daniels28

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 43 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 19:29

Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie - mazowieckie Szkola godna polecenia. ukonczylem ja 5 lat temu i mile ja wspominammysle, ze jest to najlepsza szkola rolnicza w okolicy

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie - mazowieckie Dzisiaj, 08:52
 •  

#3 Share RageMan

RageMan

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 19 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22 marzec 2016 - 00:41

Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie - mazowieckie Gorąco polecam! Przyjazna atmosfera, wspaniałe grono pedagogiczne z profesjonalnym podejściem do każdego ucznia, szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych - edykacyjnych jak i relaksacyjnych. Idealny wybór dla każdego, kto interesuje się rolnictwem, mechaniką, ekonomią bądź gastronomią.
Praca na warsztatach szkolnych jest przyjemna i owocuje w przyszłości niezwykle cenną wiedzą. Znajdujące się tam nowoczesne maszyny, pojazdy i narzędzia pozwalają na łatwe przyswajanie wiedzy opartej na praktyce.
Od września rusza nowy internat, jego wyposażenie jest na miarę hotelu, muszę przyznać że wygląda cudownie!

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie - mazowieckie Dzisiaj, 08:52
 •  

#4 Share MasseyUrsus

MasseyUrsus

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 4 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Sulęcin Szlachecki
 • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem.

Napisany 22 marzec 2016 - 21:42

Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie - mazowieckie

Witam  :)

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem szkoły średniej, to tylko Lubiejewo !!!

Miła atmosfera, przyjazne grono pedagogiczne, ciekawe zajęcia praktyczne zarówno na warsztacie jak i na kuchni, na prawdę można dowiedzieć się dużo ciekawych i przydatnych rzeczy.

Gorąco polecam. Trochę żałuję że moja przygoda z tą szkołą dobiega końca, w pierwszej klasie wydawało się '' o matko 4 lata jak długo '' a te cztery lata minęły w mgnieniu oka i to w wyborowym towarzystwie  :P

Pozdrawiam.

 Podobne tematy